Naszym nowym podopiecznym w DT jest Nikodem. To wolno-żyjący kocurek bytujący na terenie Elektrociepłowni (Kurkowa/Łowiecka) we Wrocławiu. Był przez nas kastrowany i leczony w marcu 2017. Niestety znowu gorzej wyglądał, katar, ropa w oczach oraz ropień na uchu. Został ponownie wyłapany na leczenie...

Myślałyśmy, że to np "tylko" koci katar... ale niestety okazało się, że Nikuś ma raka, czerniaka na oku :(

Została pobrana krew na badania, morfologia, biochemia, tarczyca oraz PCR na białaczkę, gdyż jakby mało nieszczęść było to w teście paskowym wyszła ledwo widoczna kreseczka przy FeLV :( Wyniki PCR będa za 10-14 dni, pozostałe już są i są w miarę ok:

W poniedziałek kolejna wizyta u okulisty na której zostaną wykonane specjalistyczne badania jak m.in badanie dna oka. Wtedy też zostaną zrobione zdjęcia na których będzie widać czerniaka, teraz nie chcemy go stresować, dla samym tylko zdjęć. Niestety czerniak jest zazwyczaj złośliwy i często ma przerzuty. Nikuś ma okropnie powiększone węzły chłonne. 

Oko niestety musi być jak najszybciej usunięte.

Czekają nas też usg i rtg w celu szukania ewentualnych przerzutów.

Zaczynamy walkę o życie i zdrowie Nikusia!

---

13.04.2018:

Dzisiaj przyszedł wynik PCR FeLV - Nikodem nie ma białaczki! :)

Przyszły też wyniki biopsji z węzła chłonnego: nie ma tam przerzutów raka :)

Przed nami jeszcze 23.04 RTG i USG na klinikach, aby sprawdzić czy nie ma w narządach przerzutów.

---

23.04.2018:

Nikodem miał USG i RTG na klinikach. Na szczęście nie ma przerzutów i na dniach kocurek idzie pod nóż, będzie miał usuwane oczko. W międzyczasie zrobimy też ponowne badanie krwi od kątek nerek (radiologa niepokoi kolor nerek, a mocz był gęsty). Nastepnym krokiem po rekonwalescencji jest kosztowne leczenie zębów, gdyż ma dramat w pysiu.

---

25.04.2018:

Nikuś miał dzisiaj usuwane oczko. Operacja się udała, kocurek dochodzi do siebie po narkozie. Oko zostało wysłane na badanie histopatologiczne do Niemiec. Została tez pobrana krew, aby sprawdzić dodatkowy parametr nerkowy. Za dwa dni kontrola, a po 10 dnia ściąganie szwów. Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu faktur.

---

04.05.2018:
Nikodem miał ściągane szwy po usunięciu oka. Niestety zaraz po powrocie do domu oczko się "otworzyło". Może się gdzieś otarł, a może podrapał... Rana wyglądała na tyle źle, że niestety trzeba było znowu szyć. Ponownie będzie musiał być w znienawidzonym kołnierzu przez kolejne 10-14dni :(

---

NIKODEM SZUKA TEŻ DOMKU

Szukamy mu pilnie domu, gdyż nie mamy dla niego DT i nie możemy go wiecznie trzymać w klatce bytowej. To spokojny kocurek. Jeszcze bardzo boi się człowieka, ale daje się głaskać i wziąć na ręce. Niestety czasem ze strachu potrafi ugryźć lub podrapać. Rokuje na kanapową przylepkę. Bardzo ładnie reaguje na inne koty, chyba dobrze by się czuł w kocim towarzystwie.


Wpłaty - 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Tomasz smalec - awatar
100
Tomasz smalec
Kasia - awatar
20
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
32
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
8
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Dragon - awatar
15
Dragon

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij