Zbiórka Reanimacja starego siedliska - miniaturka zdjęcia

Reanimacja starego siedliska

Jerzy Grzybowski - awatar

Jerzy Grzybowski

Organizator zbiórki

Gdy przeglądam zbiórki pieniędzy na stronie pomagam.pl i czytam o ludzkich tragediach: choroby, utrata domu w pożarze, wypadki losowe to zastanawiam się dlaczego ja?Zakładając moją zbiórkę pisałem o swoich planach, o pewnych faktach z mojego życia, które sprawiły, że zostałem sam, bez środków do życia. Nieudane małżeństwo, rozwód, trwające przez lata działania złych ludzi chcących doprowadzić mnie do ruiny...O tym, że jeszcze dwa tygodnie temu dopisali kolejny rozdział w historii mojej walki o życie.... Powrót do życia po ciężkiej chorobie. Pisałem o moich planach związanych z Siedliskiem Alpak. 


Mam 60 lat. Od tego roku mieszkam w uroczej wsi Wętfie na Kociewiu. Sam w starym, stuletnim domu, w którym nie ma łazienki, ciepłej wody, w którym dwa pokoje dają jako takie schronienie i nadzieję na przezimowanie. Z dotacji kupiłem dwie alpaki z którymi zaczynam jeździć po szkołach i przedszkolach z zajęciami dla dzieci. Dotacja wystarczyła jeszcze na samochód do wożenia alpak i ogrodzenie wybiegów. Mieszkają zemną dwa psy, Yogi i Lola i kotka Pandora. Kot Łowca, przynależny do Siedliska, włóczy się gdzieś po okolicy. Przede mną zima.Dzięki pomocy sąsiadów jesteśmy (ja i moje zwierzęta)zabezpieczeni w wikt na kilka tygodni. Ta niespodziewana pomoc pozwala mi dziś patrzeć z optymizmem w przyszłość.


Kiedy trzy lata temu mówiłem znajomym o moich planach nie wierzyli, że to możliwe. Ja jednak wiedziałem,że to jedyna szansa dla mnie jako takiego zapewnienia sobie środków do życia by przeżyć na emeryturze. Tak się ułożyło, że moja emerytura będzie bardzo niska, całe życie pracowałem na własny rachunek, udało mi się nawet trochę zaoszczędzić, ale choroba i konieczność rehabilitacji pochłonęły cale oszczędności. Teraz jestem na początku nowego życia. Mam wspaniałe siedlisko z dużym potencjałem. Czyli wymagające wiele pracy i jeszcze większych nakładów finansowych. Kwota 65 tysięcy złotych, podana jako cel zbiórki, to całkowity koszt doprowadzenia Siedliska Alpak do stanu, który pozwoli mi na przyjmowanie grup dzieci i młodzieży na miejscu. Urządzenie świetlicy w stodole, zrobienie placu zabaw, postawienie sanitariatów. Zrobienie nowej bramy, parkingu, ogrodzeń, utwardzenie ścieżek.... I w domu: ciepła woda, łazienka, kuchnia.... 


Każdego dnia większość czasu poświęcam na prace w Siedlisku. Ale wciąż brakuje mi środków na najpilniejsze zakupy. Tak się złożyło, że dwa lata temu zostałem okradziony i brakuje mi podstawowych narzędzi. Powinienem przed zimą doprowadzić kanalizację do domu, by zainstalować wc. O ciepłej wodzie nawet nie marzę. Lista potrzeb jest długa....


Może to głupio wyciągać rękę po pomoc. Ale nie chcę znaleźć się w sytuacji bez wyjścia i powiedzieć, że życie mnie przerasta, że nie daję już rady fizycznie i psychicznie. Że zawiodłem. Nie czuję się dobrze prosząc o pomoc, ale chcę być niezależny na emeryturze. 


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Jerzy Grzybowski - awatar

  Jerzy Grzybowski

  12.11.18
  12.11.18

  Jak święto to święto: wywiesiłem flagi, byłem z alpakami w Lnianie na gminnej imprezie z okazji Święta Niepodległości. Ale dziś u mnie dzień pracy: robię nowe wejście na strych. Jeszcze chwila i właz będzie osadzony i gotowy do eksploatacji.

  Zdjęcie aktualności 21 824

Komentarze

 • Iwona Srożak - awatar

  Iwona Srożak

  04.10.18
  04.10.18

  Trzymam kciuki-POWODZENIA

  • Jerzy Grzybowski - awatar

   Jerzy Grzybowski - Organizator zbiórki

   05.10.18
   05.10.18

   Wciąż do przodu, wciąż.... Była taka piosenka studenckiej grupy Toruń :-). Wielkie dzięki za wsparcie, to finansowe i to inne, wiesz jakie :-). Pozdrawiam!! :-) :-)

 • Iwona i Radosław Kiedos - awatar

  Iwona i Radosław Kiedos

  30.09.18
  30.09.18

  Powodzenia Jurku, trzymamy kciuki za Twoje przedsięwzięcie!

  • Jerzy Grzybowski - awatar

   Jerzy Grzybowski - Organizator zbiórki

   05.10.18
   05.10.18

   Drodzy moi! Iwono i Radku! Dzięki za wsparcie finansowe i za wsparcie, jak to się kiedyś mówiło, moralne. Pozdrawiam! :-)

Jerzy Grzybowski - awatar

Jerzy Grzybowski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 14

Małgosia - awatar
100
Małgosia
Danuta - awatar
100
Danuta
Joanna Rączkowiak - awatar
100
Joanna Rączkowiak
Anna Pawłowska - awatar
50
Anna Pawłowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anna Pawłowska - awatar
50
Anna Pawłowska
Iwona Srożak - awatar
100
Iwona Srożak
Iwona i Radosław Kiedos - awatar
100
Iwona i Radosław Kiedos
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.