Zbiórka Reanimacja starego siedliska - miniaturka zdjęcia

Reanimacja starego siedliska

Jerzy Grzybowski - awatar

Jerzy Grzybowski

Organizator zbiórki

Pomóż tchnąć nowe życie w 100-letnie Siedlisko!

Wyobraź sobie: dwie alpaki, dwa psy, kotka. Kilka kur i 60-latek w 100-letnim siedlisku pośrodku niczego. Brzmi jak marzenie? Może tak, gdyby...

Znasz pewnie kogoś, kto potrafi wyjść z sytuacji bez wyjścia. Pan Jerzy jest takim człowiekiem. Wbrew przeciwnościom losu (nieudane małżeństwo, choroba, droga i czasochłonna rehabilitacja…) nie ugiął się i postanowił się nie dać. Pozostałe do emerytury lata postanowił wykorzystać tak, by spędzić emeryturę aktywnie,pracując do kiedy się da na łonie natury, w towarzystwie ukochanych zwierząt.
Zamiast prowadzić życie skazujące go z czasem na mizerną emeryturę i wyciąganie ręki po zasiłek,wystąpił o dotację. Przeprowadził się do wsi Wętfie, zakupił alpaki i przystosowany do ich przewozu samochód, ogrodził wybiegi dla alpak. Dotacja jest jednak kroplą w morzu potrzeb.  



Siedlisko ma być przestrzenią otwartą dla wszystkich, szczególnie dla dzieci a w przyszłości dla grup zorganizowanych. Jako certyfikowany kynoterapeuta i alpakoterapeuta Pan Jerzy prowadzi zajęcia pomagające dzieciom w rozwoju, uczące pracy z własnymi emocjami ipo prostu dające wiele radości. Alpaki Aramis i Kameleon są świetnymi, puchatymi towarzyszami do wspólnych zabaw i spacerów.Jednak takie zajęcia odbywają się głównie na powietrzu, a chętni znajdą się wiosną.

Oprócz potrzeb związanych z prowadzeniem zajęć, same warunki bytowe w Siedlisku pozostawiają wiele do życzenia. Brak ciepłej wody,łazienki, a na porządne uszczelnienie domu przed zimą nie starczyło czasu, tym bardziej pomoc jest pilnie potrzebna. Na ten moment, wszystkie prace Pan Jerzy wykonuje samodzielnie, brak mu jednak środków finansowych.


Plan napraw i udogodnień:

KROK 1
Doprowadzenie Siedliska do stanu pozwalającego na całoroczne mieszkanie w normalnych warunkach. Potrzebne są: ciepła woda,łazienka, remont pokojów, gruntowny remont kuchni.
KROK 2
Dostosowanie przestrzeni do wizyt grup dzieci. Powstanie świetlica w stodole, plac zabaw oraz konieczne zaplecze sanitarne.
KROK 3
Poprawa jakości życia i warunków podejmowania Gości w Siedlisku. Postawienie bramy, wyznaczenie miejsca na utwardzony parking, dokończenie ogrodzenia.



Każda kwota ma znaczenie. Każda złotówka przybliża realizację wizji radosnego, pełnego życia Siedliska, z gromadką biegających, roześmianych dzieci, pod okiem zadowolonych rodziców i dumnie przechadzających się wkoło alpak... Pomyśl tak: wpłacę 20,50... złotych, dla mnie to niewielka kwota, a pomnożona pozwoli na powstanie fajnego miejsca...



Z tego co widzę zbiórka idzie jak mała woda pod dużą górkę.Pomyślałam, że mogę pomóc Panu Jerzemu dając mu ten tekst. Bo sama wiem, że każda, nawet najmniejsza pomoc drugiej osobie ma znaczenie. 

Codzienne życie Siedliska można śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/siedliskoalpak/


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Jerzy Grzybowski - awatar

  Jerzy Grzybowski

  13.05.19
  13.05.19

  Minął kwiecień, mamy maj, chyba jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Samo piękno przyrody jednak nie wystarcza by ruszyć większe prace w Siedlisku. Powoli zaczynam prowadzić zajęcia, ale strajk w oświacie uderzył mnie po kieszeni. Zbiórka idzie jak mała woda pod dużą górkę :-( . Ale wciąż realizuję plany w tym zakresie, który nie wymaga większych nakładów finansowych. Tylko czasu żal... Czasami zastanawiam się czy upublicznianie zbiórki ma jeszcze sens....

Komentarze

 • Jo Ja - awatar

  Jo Ja

  14.05.19
  14.05.19

  Drobny datek wpłacony, oby więcej ludzi zechciało pomóc Panu. Trzymam kciuki. W tym domu mieszkała mojej przyjaciółki mama, więc mam nadzieję, że tym bardziej uda nam się Pana odwiedzić! Życie lubi zataczać KOŁO!

  • Jerzy Grzybowski - awatar

   Jerzy Grzybowski - Organizator zbiórki

   06.06.19
   06.06.19

   Dziękuję za datek i zapraszam na spacer z alpakami! :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.01.19
  21.01.19

  na zdrowie

 • Małgorzata Buciak - awatar

  Małgorzata Buciak

  21.01.19
  21.01.19

  Witaj Jerzy Cieszę się , że mimo 60 na karku robisz to co robisz . Pozdrawiam Dr Buciak

  • Jerzy Grzybowski - awatar

   Jerzy Grzybowski - Organizator zbiórki

   22.01.19
   22.01.19

   Każdy ma coś do zrobienia na tym Świecie. Mnie wypadło zacząć zupełnie nowe sprawy po 60. I cieszę się z radości dzieci na zajęciach, ludzi, którzy przyjeżdżają do mnie by pobyć trochę w moim uroczysku. Cieszą mnie takie słowa jak te od Ciebie.... Dziękuję za wsparcie, pamiętaj, że Siedlisko Alpak jest zawsze po drodze....

 • Iwona Srożak - awatar

  Iwona Srożak

  04.10.18
  04.10.18

  Trzymam kciuki-POWODZENIA

  • Jerzy Grzybowski - awatar

   Jerzy Grzybowski - Organizator zbiórki

   05.10.18
   05.10.18

   Wciąż do przodu, wciąż.... Była taka piosenka studenckiej grupy Toruń :-). Wielkie dzięki za wsparcie, to finansowe i to inne, wiesz jakie :-). Pozdrawiam!! :-) :-)

 • Iwona i Radosław Kiedos - awatar

  Iwona i Radosław Kiedos

  30.09.18
  30.09.18

  Powodzenia Jurku, trzymamy kciuki za Twoje przedsięwzięcie!

  • Jerzy Grzybowski - awatar

   Jerzy Grzybowski - Organizator zbiórki

   05.10.18
   05.10.18

   Drodzy moi! Iwono i Radku! Dzięki za wsparcie finansowe i za wsparcie, jak to się kiedyś mówiło, moralne. Pozdrawiam! :-)

Jerzy Grzybowski - awatar

Jerzy Grzybowski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 31

Małgorzata - awatar
200
Małgorzata
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Jo Ja - awatar
9
Jo Ja
Łukasz - awatar
20
Łukasz
Martyna - awatar
20
Martyna
Kaja - awatar
50
Kaja
Dawid - awatar
10
Dawid
Kuki - awatar
5
Kuki
Melania - awatar
5
Melania
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij