owner

Joanna Laskowska

Organizator zbiórki

Zbiórka

Photo

MOJA HISTORIA

Spokojny, zdawałoby się zwyczajny wieczór jakich wiele. Nikt nie mógł przewidzieć, że w ułamku sekundy rodzinna sielanka przerodzi się w koszmar, z którego nie można się wybudzić. Ten dramatyczny sen trwa do dziś. Paweł otworzył oczy, ale jego umysł nadal śpi, nie mogąc znaleźć wejścia do naszego świata. U progu stoi rodzina, która nawołuje zbłąkaną świadomość do powrotu.

Na niektóre sytuacje po prostu nie można zareagować. Bo co właściwie zrobić, skoro nie ma się w ogóle pojęcia, że coś jest nie tak? Paweł miał w mózgu tętniaka, z którego nie zdawał sobie sprawy. Wszystko wyszło na jaw, kiedy ten ostatecznie pękł, ale wtedy było już za późno. Wylew krwi do mózgu, udar, utrata świadomości i długa śpiączka farmakologiczna. Życie mężczyzny zawisło na włosku, tym bardziej, że w takim przypadkach najważniejszy jest czas. Żeby wyciągnąć go z mieszkania, potrzebny był wóz strażacki, ponieważ winda w bloku była zbyt wąska. Cała akcja ratunkowa trwała zbyt długo i nastała noc, a wraz z nią Paweł  rozpoczął dwie podróże -  jedną do szpitala, a drugą w głąb własnego umysłu...

Photo

Szczęście to kruche zwierciadło, mogące w jednej chwili rozbić się na tysiące skrawków, których już nigdy nic nie połączy. Życie Pawła i jego rodziny to był właśnie tanieć po takim lustrze, a ich radość została brutalnie zweryfikowana. Mężczyzna to były wojskowy, który ukończył Wyższą Szkołę Sił Powietrznych oraz Politechnikę Warszawską. Doczekał się dwójki pociech – syna Macieja i córki Julii. Zwierciadło ich szczęścia zostało rozbite. Teraz odłamek po odłamku starają się odtworzyć obraz dawnego życia.

 

Photo

WALKA

Śpiączka farmakologiczna trwała około miesiąc. Wylew krwi spowodował znaczne uszkodzenia mózgu i kiedy Paweł otworzył oczy, nic już nie było takie samo jak przed udarem. Niedowład czterech kończyn jest najmniejszym  problemem rodziny. Najgorsze z kolei jest to, że mężczyzna zabłądził gdzieś w labiryncie własnej świadomości. Jest nieobecny, jego oczy patrzą, ale jakby przecinały przestrzeń nie widząc niczego po drodze.

Taki stan rzeczy wcale nie oznacza, że nie można walczyć i mieć nadziei na poprawę albo i całkowity powrót do zdrowia. Podróż w nieświadomość może kiedyś się skończyć, potrzeba tylko wytrwale pracować i liczyć na mały cud. Trwająca już dwa lata rehabilitacja przynosi efekty. Udało się posadzić Pawła na wózku inwalidzkim, a same ćwiczenia zapobiegają powstawaniu odleżyn. Wydaje się również, że mężczyzna w pewnym stopniu zaczyna reagować na otaczający go świat. Zupełnie tak, jakby rehabilitacja przerzedziła mgły zastygłe nad jego umysłem.

Photo

NADZIEJA

Dotychczasowe sukcesy nie mogą pójść na marne. Trzeba zrobić wszystko, aby przerodziły się w coś wielkiego. Ćwiczenia przybliżają Pawła do naszego świata, ale koszt takiej rehabilitacji przekracza możliwości rodziny. Nie można pozwolić, aby umarła nadzieja na odzyskanie kontaktu.
 

Dlatego prosimy o wsparcie, ta podróż w nieświadomość trwa zbyt długo, a bilet powrotny znajduje się poza naszym zasięgiem. Mamy nadzieję, że taka pomoc sprawi, że Paweł już wkrótce strzepnie z powiek ostatnie skrawki snu, a potem z rodziną odbuduje zwierciadło ich szczęścia.

Prosimy o pomoc i wsparcie dla Pawła!

Pomóżmy Pawłowi odzyskać świadomość!

Za każde wsparcie i dobre słowo dziękujemy z całego serca!

Photo

Aktualności

 • Joanna Laskowska

  Joanna Laskowska

  06.11.16
  06.11.16

  Z całego serca dziękuję za każdą wpłatę, jest to ogromne wsparcie w finansowaniu rehabilitacji Pawła. ❤️❤️❤️

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  06.12.16
  06.12.16

  Życzę powrotu do zdrowia!

 • Agata

  05.11.16
  05.11.16

  <3

owner

Joanna Laskowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 18

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  1
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Agata
  14
  Agata
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Agnieszka
  100
  Agnieszka
 • Avatar Joanna
  5
  Joanna
 • Avatar Sylwia
  100
  Sylwia
 • Avatar Joanna
  5
  Joanna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę