Przykurcze ścięgien u koni niestety bardzo często są traktowane po macoszemu. Czym to skutkuje? Zdarza się, że nawet trwałym kalectwem zwierzęcia.

Kiedy zobaczyliśmy Arbę, wiedzieliśmy, że jesteśmy dla niej ostatnią szansą. Gdybyśmy jej nie kupili, wkrótce skończyłaby w rzeźni. Agresywna klacz rasy śląskiej, w dodatku z "krzywymi nogami". Chociaż miała dopiero trzy lata - jej życie właśnie zmierzało ku końcowi...

Całe jej szczęście opiera się na tym, że już nie tylko w okolicy ludzie wiedzą, że Fundacja "Nasza Szkapa" specjalizuje się w prostowaniu takich nóżek.

Kilka godzin później Arba była już w naszym gospodarstwie. A kolejne tygodnie to była żmudna praca nad zachowaniem klaczy. Na szczęście jej agresja nie wynikała "ze złych zamiarów", była efektem strachu. Struganie kopyt, rehabilitacja, zapoznanie ze stadem - to wszystko okazało się czymś zupełnie nowym dla tego trzyletniego konia!

Jednak Arba robiła szybkie postępy. Zaczęła chętnie chodzić, kulawizna się znacznie zmniejszyła, a w końcu zobaczyliśmy ją galopującą ze stadem!

Kopyta zmieniały się niesamowicie! Generalnie wszystko szło do przodu, aż nastała jesień... Okazało się, że Arba ma wrzody układu pokarmowego, które się uaktywniły. Kopyta przestały tak szybko się poprawiać, klacz straciła na wadze i chociaż przykurcze nie wróciły, to zaczęliśmy się obawiać regresu. 

Podjęliśmy decyzję o przewiezieniu Arby do naszej Pani Kowal na "intensywną terapię". Musimy jej zapewnić leki bazujące na omeprazolu i suplementy wspomagające pracę układu pokarmowego. Nikt nie spodziewał się, że Arba tak wspaniale będzie walczyła o życie w pełni sprawności - teraz nie możemy jej zawieść!

Komentarze

 • Iwona Płóciennik - awatar

  Iwona Płóciennik

  13.11.17
  13.11.17

  Trzymam kciuki za udaną zbiórkę

 • AnetaK. - awatar

  AnetaK.

  07.11.17
  07.11.17

  Trzymam za Ciebie kciuki.

Wpłaty - 13

Sylwia Rosińska - awatar
5
Sylwia Rosińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Iwona Płóciennik - awatar
20
Iwona Płóciennik
IZABELA - awatar
20
IZABELA
Iwona - awatar
20
Iwona
Danuta Oniszczuk - awatar
5
Danuta Oniszczuk
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Barbara Radkiewicz - awatar
10
Barbara Radkiewicz
Bogna - awatar
10
Bogna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij