Zbiórka Wyleczyć Bostona - zdjęcie główne

Wyleczyć Bostona

1 989 zł z 1 900 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby
Zbiórka zakończona
5 505 udostępnień

Dziś Bostona mało kto pamięta, nie wspominając już o jego historii. Jednak ponieważ czeka go operacja usunięcia sarkoidu (niezłośliwy nowotwór skóry), postanowiliśmy przybliżyć Wam postać tego wyjątkowego konia.

Kiedy zadzwonił weterynarz powiatowy z zapytaniem, czy przyjmiemy trochę chudego konia, którym właściciel nie może się dłużej zajmować, spakowaliśmy do samochodu siano i pojechaliśmy pod wskazany adres. Chociaż spodziewaliśmy się, że sytuacja nie będzie różowa, to mimo wszystko zastany obraz nas zaskoczył...

Liczne rany na całym ciele, opuchnięte nogi, zaniedbane kopyta i oczy, w których nie było życia... Dowiedzieliśmy się, że Boston poranił się podczas próby transportu. Poza tym nie był "zaopiekowany" z powodu agresji. Dlatego też nie dostawał za dużo jedzenia. Miał wyjechać dwa tygodnie wcześniej, lecz nie udało się go zapakować do przyczepy. Co zrobiliśmy? Następnego dnia rano - wyposażeni w pastę uspokajającą i w asyście doświadczonego przewoźnika - pojawiliśmy się ponownie. Od razu umówiliśmy też wizytę weterynarza. Pani Doktor przyjechała dosłownie kilka minut po wprowadzeniu konia do boksu w gospodarstwie fundacji.

Rozpoczęła się walka nie tylko o zdrowie, lecz właściwie o życie Bostona... Jak już się domyśliliście - wygraliśmy! Z tygodnia na tydzień rany goiły się coraz lepiej, a Boston odzyskiwał nie tylko kilogramy, ale przede wszystkim błysk radości w spojrzeniu. W końcu znalazł nawet dom adopcyjny.

Niestety nie wszystkie rany w przypadku Bostona się zagoiły. Pomimo upływu lat nie zapomniał, że kiedyś człowiek zrobił mu krzywdę. Na ciele natomiast poza bliznami pozostał sarkoid, który pomimo leczenia wciąż odrastał. Duży guz umiejscowiony pod brzuchem niestety często krwawi, ponieważ narażony jest na różne urazy - zarazem podrażnienie przez kopyto, kiedy koń wstaje, jak również otarcia od podłoża. A koniowi nie da się wytłumaczyć, że nie może się kłaść albo musi to robić bardzo, bardzo ostrożnie...

W końcu ze względów zdrowotnych adoptująca zdecydowała się zwrócić konia do fundacji i Boston ponownie zasilił stado Naszej Szkapy. Z doświadczenia wiemy, że najpewniejszą metodą leczenia sarkoidów jest ich wycięcie. W 2015 roku taką operację przeszła nasza Gabi i do dziś ma spokój, a sytuacja w pewnym momencie była dramatyczna!

Dlatego chcemy spróbować wycięcia również sarkoidu Bostona. Niestety wiąże się to z wyjazdem do kliniki, ponieważ nie zawsze jest możliwość wykonania takiego zabiegu w terenie. A transport, operacja i opieka weterynaryjna po zabiegu to ogromne koszta... Prosimy, pomóżcie Bostonowi odzyskać pełnię zdrowia i pogrzebać wspomnienia z dawnych lat!

Aktualności


 • Fundacja "Nasza Szkapa" - awatar

  Fundacja "Nasza Szkapa"

  31.05.17
  31.05.17

  Boston i Alicja

  Zdjęcie aktualności 5 314

Komentarze


 • Marta - awatar

  Marta

  28.10.16
  28.10.16

  Szkoda, że pojawienie się choroby od razu decyduje o oddaniu zwierzecia. Smutne.

1 989 zł z 1 900 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby
Zbiórka zakończona
5 505 udostępnień

Wpłaty: 62

Beata Jowik-Kurzeja - awatar
Beata Jowik-Kurzeja
120
Grazyna - awatar
Grazyna
50
gosiaczek - awatar
gosiaczek
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dorota S. - awatar
Dorota S.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anita - awatar
Anita
20
Barbara Józefiak - awatar
Barbara Józefiak
10
Patrycja - awatar
Patrycja
24
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij