Zbiórka "Piękna i Bestia" [ EDIT ] - miniaturka zdjęcia

"Piękna i Bestia" [ EDIT ]

Dominika Grot - awatar

Dominika Grot

Organizator zbiórki

Oto dwa Słodziaki....

Piękna i Bestia, czyli Lusia i Karolek. Oboje rocznikowo tacy sami, jednakże życiorysy zgoła inne. Lusia to prawdziwa księżniczka, wierzcie lub nie, ale arystokrację, foszki i zachcianki opanowane ma do perfekcji. A Karolek ? Ech...Karolek chociaż z wyglądu męski, to istny nieśmiałek. Gdy pojawił się pewnej zimy na naszym "roboczym" balkonie Lusia straciła dla niego nie tylko głowę ale i serce i michę i oddała swój ulubiony koszyczek. Niestety Karolek był niestały w uczuciach i mimo wiktu który mu zapewniliśmy i ciepłego miejsca w zimie poszedł i ślad po nim zaginął. Lusia szybko otrząsnęła się z zauroczenia i wiodła dalej swe wygodne życie. 

Do czasu, gdy.....

Zacząło dziać się coś niedobrego...z dnia na dzień Lusia chudła w oczach, wymiotowała, traciła sierść...zaniepokoiło nas łysienie i łupież...nie było rady, czekała nas wizyta u weterynarza.

Okazało się, że Lusia ma nietolerancję na "wybrane marki" kociego pokarmu i tak, po serii maści, kroplówek, zastrzyków i zmiany karmy daliśmy radę. 

Wydawało się, że sytuacja opanowana....

Ale mówią "nieszczęścia chodzą parami" . Pojawił się Karolek. Obity i brudny....i pojawił się właściciel Karolka...który nie mógł zrozumieć, że Kot wybiera sobie dom, a nie odwrotnie. Ale nie dziwota, skoro w karolkowym domu zamieszkał pies, a jak wiadomo pies z kotem.....nie zawsze się dogada.  Zresztą Karolek nie był już tym pięknym białym puszakiem, który opuścił gniazdo....więc Właściciel TAKIEGO Karolka zwyczajnie już nie chciał. Jesteśmy z Mężem kociarzami, nie mieliśmy serca zostawić Karolka w takim stanie w jakim był. Dotarł ze spuchniętą głową, pogryzionym podgardlem i strasznymi uszami. 

Udało się doprowadzić Karola do względnego ładu..udało się zaskarbić zaufanie Karola, nie ucieka przed nami, nie czeka aż pójdziemy by najeść się do syta, widać że bardzo lubi kontakt z człowiekiem....

Niestety Lusia zmieniła uczucia z miłości na zazdrość i tak gorące schadzki zmieniły się w prychanie...Karolek jak to Karolek myśli sobie "co za baba" ale Lusia taka już jest. Na domiar znów wróciły objawy nietolerancji i tak mamy dwóch pacjentów, które wożone są do weterynarza osobno. Nie będę tu przekonywała nikogo jak ważne i kosztowne są wizyty weterynaryjne. Karolek na domiar pacjentem jest niesfornym, kiedy wydaje się że ucho się goi, Karolek stwierdza, że trzebaby się za nim podrapać...a upilnowanie zwierza jest niemożliwe :( 

Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością nieznajomych osób takich jak chociażby Pani Katarzyna Synówka, która zobaczyła Lusię na jednej z '' kocich " fejsbukowych grup i pomogla wysyłając dwa duże kartony z Bozitą i Miamorem.

Bardzo prosimy o udostępnianie posta.

[EDIT] Karolcio jest już w Zielonej Górze :) Juhuuuuuu, no i tyle pozytywnych informacji. 

Apetyt dopisuje, głaskanie i mizianie jest, ale Karol potrzebuje jeszcze leczenia. 

Aktualnie Karol przeszedł wyczyszczenie przetoki, miał stan ropny szyi....karma jaką musiał spożywać z głodu była zwyczajnie śmieciowa. Kamień na zębach i stan zapalny jamy ustnej może o tym świadczyć. Usunięte zostały dwa kły, Karol został też wykastrowany.

Liczne połamania świadczą o wypadku lub przemocy wobec niego....

Przyszły dom Karola będzie bardzo mocno sprawdzony, ponieważ ten słodziak już wyczerpał limit na cierpienie, teraz powinien czerpać z kociego życia pełnymi łapkami.

W załączniku "kosztorys" tego co wykonano u Karola, to oczywiście po dużym rabacie i życzliwości...

Karol pozdrawia cieplutko :)

Jeżeli chcecie do mnie napisać większy elaborat, wiecie kto mógłby przygarnąć Karolka to piszcie :) nika.grot@gmail.com 

Aktualności

 • Dominika Grot - awatar

  Dominika Grot

  11.10.17
  11.10.17

  Karol przebywa w przystani na cztery łapy :) Apetyt dopisuje, jednakże jego karma, które powinna być pełnowartościowa bije w kieszeń, tak jak i zabiegi. Prosimy pięknie o udostępnianie....

  Zdjęcie aktualności 8 470

Komentarze

 • Ania Michalczyk - awatar

  Ania Michalczyk

  28.09.17
  28.09.17

  Karolku, jesteś przepiękny! Ciocia by Cię schrupała, ale ma zazdrosnego piesa, no i sam rozumiesz :( kciuki za najlepszy domek!!

  • Dominika Grot - awatar

   Dominika Grot - Organizator zbiórki

   28.09.17
   28.09.17

   Bardzo serdecznie dziękujemy :* Prosimy o udostępnianie. Karol jest naprawdę piękny. Kiedy zaczyna się tulić nie sposób się oprzeć. Gdyby nie to jego uszko, zapewne grzał by teraz czyjeś kolanka :(

Dominika Grot - awatar

Dominika Grot

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ania Michalczyk - awatar
10
Ania Michalczyk
Beata Zajączkowska-Palemba - awatar
5
Beata Zajączkowska-Palemba

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij