Zbiórka Pomóż mi oddychać tak jak ty ! - miniaturka zdjęcia

Pomóż mi oddychać tak jak ty !

Halina Josko - awatar

Halina Josko

Organizator zbiórki

Mamo czy jest jeszcze dla mnie nadzieja?- zapytał mnie syn w szpitalu                                             Jest ! Znajdę ją choćby na końcu świata !- odparłam                                                                        

Co powiedziałbyś swojemu jedynemu dziecku, któremu nagły atak choroby uświadomił,             że jego życie zmierza ku końcowi? Co zrobiłbyś gdyby twojemu kochanemu synowi brakowało powietrza, bo chore od urodzenia płuca nie chcą dalej funkcjonować?

 Poddałbyś się czy zrobiłbyś wszystko aby szukać ratunku?                                                                  My z synem Kamilem postanowiliśmy nie poddawać się i stoczyć bój z mukowiscydozą! 

Serce wyło z rozpaczy, łzy same wyciskały się z oczu, ale musiałam być twarda, byłam jego jedynym wsparciem, mamy tylko siebie.                                                                                           

Większość chorych na mukowiscydozę umiera w młodym wieku.                                                 Kamil funkcjonował całkiem dobrze pomimo ciężkiej postaci - nie chorował.   

Uczęszczał normalnie do szkoły, uprawiał sport, trenował sztuki walki, grał w piłkę nożną, chodził na siłownię, biegał po 5-10 km, miał nieskończone siły. Studiował marketing i zarządzanie, a potem pracował, uważał, że każdy powinien zarobić na swoje utrzymanie. Mukowiscydoza była gdzieś tam z tyłu za nami, w dokumentach, ale nie w życiu.                   Oczywiście brał regularnie leki, robił codziennie inhalacje.                                                                   W wieku 27 lat pojemność płuc była ciągle ponad 100%.          

Kamil zamieszkał sam i zaczęło się... choroba zaatakowała z całym impetem, zapalenie płuc za zapaleniem, pobyt za pobytem w szpitalu. W krótkim czasie spadek wagi o 15 kg, potem ciężka depresja i znów szpital.

Gdy dostałam wiadomość o ciężkim stanie mojego syna, jechałam jak szalona 600 km do szpitala.Kamil leżał w łóżku bez ruchu, bez oznak życia.Listopadową noc spędziłam w samochodzie pod szpitalem. Rano stałam nad łóżkiem mojego syna i czekałam aż otworzy oczy. Pojawiły się łzy i wówczas Kamil zapytał" Mamo czy jest jeszcze dla mnie nadzieja?"                 "Jest i znajdę ją na końcu świata! "- obiecałam.                                                                             Wyniki badań nie pozostawiały złudzeń, pojemność płuc drastycznie spadła. Kamil ma problemy z oddychaniem, szybko się męczy i dużo śpi. Nie ma ochoty na kontakty z ludźmi...chodzi smutny, czasami zbuntowany, zły na życie, które go niesprawiedliwie potraktowało. Jest źle...ale wierzę, że znowu będzie lepiej.

Przekopałam cały internet, przeczytałam dziesiątki publikacji, rozmawiałam z wieloma chorymi i lekarzami w wielu krajach świata....i znalazłam Dr Kampona Sriwatanakul, który zgodził się na leczenia płuc syna komórkami macierzystymi .

Dr Kampon wraz z zespołem lekarzy po zapoznaniu się ze zdjęciami tomografii komputerowej i innych badań napisał "Opierając się na informacjach medycznych z badań płucnych, uważam że Kamil jest dobrym kandydatem do powstrzymania patogenezy  choroby płuc"(...)  Nasze komórki macierzyste płucne MSC+ w stopniu klinicznym pozwolą na wprowadzenie terapeutycznych ilości komórek do uszkodzonych tkanek w celu rozpoczęcia procesu naprawy.

Uwierzcie mi drodzy, to był najpiękniejszy prezent jaki otrzymaliśmy REALNĄ NADZIEJĘ             na lepsze jutro, na to, że Kamil jak dawniej będzie mógł oddychać pełną piersią.  

Potrzebujemy waszej pomocy! Suma która musimy zebrać jest duża, ale wierzę że potrafimy razem dokonać cudu! 

Dla Ciebie to tylko złotówka, dla Kamila jeden oddech.

Ile podarujesz mu oddechów ? 100? 200?  A może więcej ? 

                   Za każdy oddech z serca dziękujemy! 

Proszę wpłać tyle tak jakby to chodziło o Twoje dziecko.

        

Aktualności

 • Halina Josko - awatar

  Halina Josko

  16.01.18
  16.01.18

  „Straciłam synka w święta. Miał 2 tygodnie, nic nie mogłam zrobić, więc chociaż innym pomogę. Kamil to bardzo inteligentny i wartościowy mężczyzna. Nie możemy pozwolić by nas opuścił. Robię zbiórkę między znajomymi. Wierzę, że dobrzy ludzie pomogą uratować Kamila ❤❤❤ „ Tak napisała wczoraj do mnie wspaniała, młoda dziewczyna Patrycja. -Dla mnie robią zbiórkę???- z niedowierzaniem pytał Kamil. Najpierw zobaczyłam zaskoczenie, a potem wieeelki uśmiech na twarzy, który nie schodził cały wieczór. Dziękuję Ci Patrycja, że jesteś z nami i dajesz nadzieję Kamilowi. Cała nasza sytuacja jest jak papierek lakmusowy, który zanurza się w sercach ludzkich i pokazuje prawdziwe wnętrze każdego człowieka, kto był przyjacielem, a kto tylko udawał.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.01.18
  11.01.18

  trzymam kciuki, Polacy mają wielkie serducho :-)

 • Ciekawi Świata - awatar

  Ciekawi Świata

  09.01.18
  09.01.18

  Zdrówka!!!!!

 • Karolina Duda - awatar

  Karolina Duda

  07.01.18
  07.01.18

  Wszystko będzie dobrze! Wierzę w to!

  • Halina Josko - awatar

   Halina Josko - Organizator zbiórki

   12.01.18
   12.01.18

   Dziękuję za wiarę w pomyślne zakończenie. Metodę tą obserwuję od wielu lat. Pamiętam nastoletniego chłopca Marka z mukowiscydozą, którego stan był bardzo ciężki. Lekarze nie mogli już nic więcej zrobić. Zrozpaczony ojciec skontaktował się z kliniką gdzie stosuje się terapię komórkami macierzystymi. Wbrew lekarzom wyniósł syna na rękach ze szpitala gdzie leżał. Mark został poddany terapii komórkami macierzystymi. Potem zobaczyłam go po 4 latach, dalej szczuplutki, wątły, grał w golfa na polu golfowym.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.18
  03.01.18

  Zdrowka i szybkiego osiagniecia celu!

  • Halina Josko - awatar

   Halina Josko - Organizator zbiórki

   12.01.18
   12.01.18

   Dziękuję uprzejmie :)

 • Leszek Domeredzki - awatar

  Leszek Domeredzki

  02.01.18
  02.01.18

  Szybkiego powrotu do zdrowia

  • Halina Josko - awatar

   Halina Josko - Organizator zbiórki

   02.01.18
   02.01.18

   Dziękuję serdecznie za finansowe wsparcie syn i za dobre słowo!

Halina Josko - awatar

Halina Josko

Organizator zbiórki

Wpłaty - 51

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Mariusz Chmura - awatar
200
Mariusz Chmura
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Piotr - awatar
100
Piotr
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Kasia - awatar
10
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij