Zbiórka Punkt Pomocy Okresowej - zdjęcie główne

Punkt Pomocy Okresowej

3 445 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób
Wpłać teraz
 

Czy wiesz, że na całym świecie aż 500 mln kobiet codziennie wybiera między kupnem podpaski a spełnieniem innych swoich potrzeb? Niestety większość z nich postawi swój komfort na drugim miejscu i zastąpi środki higieniczne papierem toaletowym, kawałkiem materiału czy skarpetką. 

Wbrew pozorom, takie sytuacje mają miejsce również w Polsce. Ubóstwo menstruacyjne, bo o nim mowa, dotyka przeróżne kobiety. Z doświadczenia naszej fundacji wynika, że wiele z nich wstydzi się prosić o pomoc. Z tego powodu stworzyłyśmy projekt Punkt Pomocy Okresowej, który zakłada, że każda potrzebująca anonimowo i bezpłatnie może otrzymać środki higieniczne. 

Punkt Pomocy Okresowej to mała szafka o wielkiej mocy.  
Znajduje się w niej:
- 30 podpasek,
- 30 tamponów,
- 15 wkładek higienicznych,
- 5 chusteczek antybakteryjnych. 

To także miejsce, gdzie każda osoba dobrej woli może zostawić paczkę środków higienicznych i tym samym przyczynić się do walki z ubóstwem menstruacyjnym. Chcemy, by Punkty Pomocy Okresowej stały się symbolem wzajemnej solidarności i rozpoczęły dyskusję na temat pomocy kobietom na tej płaszczyźnie. 

Planujemy umieścić po jednej szafce w każdym województwie, a następnie sukcesywnie zwiększać ich ilość. Zależy nam na transparentności, dlatego poniżej prezentujemy na co dokładnie chcemy przeznaczyć zebraną kwotę:
- 960 zł (16 szafek w cenie 60 zł),
- 2880 zł (zapewnienie środków higienicznych na pierwsze 3 miesiące),
- 660 zł (koszty wysyłki). 

Mamy nadzieję, że włączysz się w #okrespoMOCY i tym samym staniesz się częścią walki z ubóstwem menstruacyjnym 💪

Jeśli masz jakieś pytania, sugestie, wątpliwości - pisz na maila [email protected] Z przyjemnością z Tobą porozmawiamy! Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • AKCJA MENSTRUACJA - awatar

  AKCJA MENSTRUACJA

  28.07.20
  28.07.20

  Jesteśmy już w Warszawie! Znajdziecie nas w siedzibie Serca Miasta oraz w Klubokawiarni Chmury🔥🔥🔥

  Zdjęcie aktualizacji 53 131

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.01.21
  06.01.21

  Daje ile mam♥️

3 445 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 101

Henryk - awatar
Henryk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Majka - awatar
Majka
30
radykalniesolidarne - awatar
radykalniesolidarne
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monia - awatar
Monia
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij