Karol Bosek - awatar

Karol Bosek

Organizator zbiórki

Kim jestem?

Jestem autorem tekstów - głównie prozy, ale także wierszy - publikowanych na przestrzeni kilku lat w czasopismach. 

Rynek wydawniczy to dziś przede wszystkim publikacje lekkie (autobiografie, książki kucharskie, podróżnicze, poradniki) i powieści tematyczne, najczęściej zagraniczne bestsellery albo gatunkowe (fantastyka, kryminał, romans). Ambitna literatura beletrystyczna spotyka się z fasadą autorów publikujących najczęściej nie od kilku, a od kilkudziesięciu lat. Nastała moda na postmodernizm i książki, które do niedawna potwierdzały istnienie autorów dotąd publikujących w Internecie: internetowo intertekstualne i dowolne.

Trudno zwrócić na siebie uwagę jakiegokolwiek wydawnictwa, a na pewno, kiedy nie jest się już znanym z otoczenia autorów książkowych. Najczęściej odmowa następuje kilka godzin po wysłaniu maila, a korespondencja drukowana to strata czasu i pieniędzy. Podobnie jest z redakcjami i - z MKiDN. Te same teksty, które odrzucają bez rekomendacji - przyjmują z rekomendacją, a czy z rekomendacją czy bez, często ma się wrażenie, że nie czyta się nadesłanych tekstów.

Koszta publikacji tekstu nie są niewyobrażalne przynajmniej w literackiej niszy, oprócz późniejszej reklamy i dystrybucji wydawnictwo ponosi jednak koszta własnego utrzymania. Autorzy najczęściej są na szarym końcu.

Zdjęcie opisu zbiórki Opowiadania i wiersze

Na co zbieram środki?

W zanadrzu jest kilka publikacji: są to opowiadania tematyczne,proza poetycka i wiersze (w trzecio- i pierwszoosobowej formie narracji). Teksty te można wydrukować osobno, dobra będzie też publikacja w zbiorze, dwóch do trzech książek.

Do niektórych opowiadań przeznaczone są ilustracje.

W zależności od środków, książkę można wydrukować w dowolnej ilości czy formie. Jako punkt wyjścia przyjmuję książkę w druku czarno-białym (Ecco Book) i e-book (w formacie PDF). Kosztowniejszy będzie wydruk kolorowy, z ilustracjami (na arkuszu fotograficznym).

Wpłaty przewidują nagrody w formie książek z dedykacją (przy wpłacie powyżej 40 zł) i e-booków (dla wszystkich).

Głównym formalnym zamierzeniem - mimo eklektyzmu - jest odejście od postmodernizmu ku rymom znaczeniowym (świadomym odniesieniom kontekstowym) oraz - niezależnie od ludzkiego, rzeczowego podejścia do narracji - literacka polszczyzna (przy czym przydatna jest odpowiednia redakcja i korekta).

Zdjęcie opisu zbiórki Opowiadania i wiersze

Na koniec

Informacje o mnie: bosy -  Karol Bosek; laureat konkursu filmowego Fundacji Wisławy Szymborskiej na 90. urodziny Poetki; publikacje w "Lampie", "Twórczości", "Więzi", "Wyspie" (opowiadań i wierszy).

Strony internetowe zw. ze zbiórką: http://bosy.art.pl (publikacje, streszczenia i fotografie), http://artofbosy.simplesite.com (fragmenty i ilustracje).

Zapraszam do uczestnictwa w zbiórce.

Karol Bosek - awatar

Karol Bosek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.