Zbiórka Rzuć "stówkę" na "Renówke" - miniaturka zdjęcia

Rzuć "stówkę" na "Renówke"

Zbiórka Rzuć "stówkę" na "Renówke" - zdjęcie główne

Rzuć "stówkę" na "Renówke"

3 960 zł z 461 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać teraz
 

Całkowity koszt wozu to 869 000 zł. Aby dokonać jego zakupu potrzebny jest wkład własny w wysokości 461 000 zł, resztę dofinansowuje komenda PSP. W związku z tym, że jednostka jest na pierwszym miejscu w liście rankingowej najbardziej potrzebujących OSP utworzonej przez KW PSP otrzymanie dofinansowania jest niemalże pewne. Potrzebny jest tylko wkład własny (wspomniane 461 000 zł) i Państwa pomoc w jego pozyskaniu.


Aktualizacja z dnia 21.09.2018


Szanowni Państwo,


 W dniu wczorajszym stało się najgorsze co może spotkać każdą jednostkę OSP. Jadąc alarmowo na Ćwiczenia do których zostaliśmy zadysponowani wypadkowi uległo nasze GBA 409CF34 Renault S170 z 1988 roku. Wyprzedzając pojazdy który nie reagował na "trąby" oraz sygnały jakie wydaje samochód uprzywilejowany  kierowca chcąc przerwać ten manewr  zmuszony był hamować, w wyniku czego w naszym pojeździe doszło do zblokowania tylnych kół i po czym po chwili się przewróciło. Dzięki doświadczeniu i opanowaniu kierowcy nikt z druhów nie odniósł poważnych obrażeń.  Od kilku lat próbowaliśmy rozmawiać z Panią Wójt o nowym, sprawnym samochodzie dla OSP w Raciążku, jednak bezskutecznie. Słyszeliśmy argumenty o zadłużeniu Gminy, o ważniejszych wydatkach niż obiecany wiele lat temu przez Panią Wójt samochód dla straży. Na dzień dzisiejszy nasza jednostka działająca od ponad 100 lat a wpisana do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego w 2010 roku, nie jest w stanie funkcjonować. Bez auta bojowego nie mamy możliwości wypełniania naszego strażackiego powołania. Wszyscy jesteśmy głęboko załamani tym faktem.😢 Przepraszamy mieszkańców i prosimy o każdą pomoc i wyrozumiałość.


Miesiąc temu utworzyliśmy tą zbiórkę na lekki samochód ratowniczy który miał odciążyć nasz wóz bojowy z 1988 roku. Po wczorajszym wypadku nie mamy żadnego.

OSP Raciążek jest jednostką z ponad stuletnią tradycją. Działamy aktywnie na terenie powiatu aleksandrowskiego i gminy Raciążek.  Obszar gminy to 32km2, zamieszkiwany jest przez ok. 3 tys. mieszkańców - znajdują się tutaj tereny leśne oraz zalewowe, rzeka Wisła, nizina Ciechocińska, autostrada A1, drogi krajowe, liczne zabytki. Planowana jest budowa kolejnego stopnia wodnego na rzece Wiśle na terenie naszej Gminy w miejscowości Siarzewo. Przez teren naszej Gminy i sołectwa Turzno przebiega gazociąg dystrybucyjny. W odległości 25 km znajdują się zakłady Azotowe we Włocławku.

Ze względu na trudną sytuacje finansową i ogromne zadłużenie Gminy (prognozowane na koniec roku na poziomie ok 6 mln. ) szanse na zakup przez Gminę i przekazanie samochodu na potrzeby straży są nierealne.

Przez brak wkładu własnego Gminy na poziomie 35% wartości zostaliśmy wykreśleni ze wszelkich projektów w których możemy pozyskać samochody.  Jesteśmy jedyna jednostką ratowniczo-gaśniczą na terenie Gminy, a w przypadku wyjazdu do zdarzenia Państwowej Straży Pożarnej z Ciechocinka – pozostajemy jedyną sprawnie działającą jednostką chroniącą obszar od autostrady aż do rzeki Wisły ( w tym również nizinę Ciechocińską).

Od roku 2017 ekwiwalent za godzinę akcji w wysokości 6 zł w pełni przeznaczamy na zakup sprzętu. To właśnie z jego środków w zeszłym roku udało się zakupić samochód marki Opel Frontera z 1993 roku, który jest drugim samochodem w naszej jednostce i służy do ciągnięcia przyczepy z łodzią.


OSP Raciążek to nie tylko wyjazdy do akcji. Organizujemy rożne akcje wśród lokalnej społeczności m.in pudełko życia, warsztaty nauki języka angielskiego, szkolenia z pierwszej pomocy. W tym roku zorganizowaliśmy „I Mundurowy Dzień dziecka” – gdzie w jednym miejscu udało się zgromadzić Straż, Policję, przedstawicieli pogotowia oraz Wojska z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

Wszystkie informacje można znaleźć na naszym profilu

https://www.facebook.com/OspRaciazek/


Za okazane serce i przekazaną każdą złotówkę na zakup nowego samochodu składamy serdeczne podziękowania.

Wszelkie informacje znajdą Państwo na plakatach oraz stronie OSP KSRG Raciążek. 

Zarząd i Druhowie OSP KSRG RACIĄŻEK.


Poniżej kilka zdjęć z akcji ratowniczych do których dysponowano nas w ramach 

Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • OSP KSRG Raciążek - awatar

  OSP KSRG Raciążek

  26.12.18
  26.12.18

  Całkowity koszt wozu to 869 000 zł. Aby dokonać jego zakupu potrzebny jest wkład własny w wysokości 461 000 zł, reszte dofinansowuje komenda PSP. W związku z tym, że jednostka jest na 1 miejscu w liście rankingowej najbardziej potrzebujących OSP utworzonej przez KW PSP otrzymanie dofinansowania jest niemalże pewne. Potrzebny jest tylko wkład własny i Państwa pomoc w jego pozyskaniu.

Komentarze


 • Paweł - awatar

  Paweł

  25.12.18
  25.12.18

  3mam kciuki ;) powodzenia, wesołych świąt I pomyślności w nowym roku ;)

 • Iwona Mat - awatar

  Iwona Mat

  04.10.18
  04.10.18

  Powodzenia w zbiórce. Niemożliwe staję się możliwe... Trzymam za Was kciuki...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.10.18
  02.10.18

  Powodzenia chłopaki 😊😊😊

 • Tomasz Zamorski - awatar

  Tomasz Zamorski

  01.10.18
  01.10.18

  Mam nadzieje że dzięki dobrym ludziom zostanie uzbierana pełna kwota na wóz Strażacki i zostanie jeszcze coś na zakup potrzebnego sprzętu. Dlatego też się dorzuciłem i wpłaciłem symboliczne 5 zł. Każdy kto może niech też wpłaca. Jest to bardzo szczytny cel. I może się okazać że kiedyś dzięki kupionemu wozowi strażackiemu i sprzętu na który się składamy zostanie nam udzielona szybko pomoc w chwili zagrożenia zdrowia lub życia.

 • Butik AB - awatar

  Butik AB

  25.09.18
  25.09.18

  Trzymam za Was kciuki. Powodzenia 😊Pozdrawiam Butik AB.

3 960 zł z 461 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 89

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Mateusz Figel - awatar
Mateusz Figel
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Damian Zimnicki - awatar
Damian Zimnicki
5
Paweł Szewczyk OSP Nastazin - awatar
Paweł Szewczyk OSP Nastazin
20
Amadeusz Wrąbel - awatar
Amadeusz Wrąbel
10
Dejmi - awatar
Dejmi
20
Łukasz Sikorski - awatar
Łukasz Sikorski
50
Marta Dawidowicz - awatar
Marta Dawidowicz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij