Zbiórka Rzuć "stówkę" na "Renówke" - miniaturka zdjęcia

Rzuć "stówkę" na "Renówke"

Atualizacja z dnia 21.09.2018


Szanowni Państwo,


 W dniu wczorajszym stało się najgorsze co może spotkać każdą jednostkę OSP. Jadąc alarmowo na Ćwiczenia do którego zostaliśmy zadysponowani wypadkowi uległo nasze GBA 409CF34 Renault S170 z 1988 roku. Wyprzedzając pojazdy który nie reagował na "trąby" oraz sygnały jakie wydaje samochód uprzywilejowany  kierowca chcąc przerwać ten manewr  zmuszony był hamować, w wyniku czego w naszym pojeździe doszło do zblokowania tylnych kół i po czym po chwili się przewróciło. Dzięki doświadczeniu i opanowaniu kierowcy nikt z druhów nie odniósł poważnych obrażeń.  Od kilku lat próbowaliśmy rozmawiać z Panią Wójt o nowym, sprawnym samochodzie dla OSP w Raciążku, jednak bezskutecznie. Słyszeliśmy argumenty o zadłużeniu Gminy, o ważniejszych wydatkach niż obiecany wiele lat temu przez Panią Wójt samochód dla straży. Na dzień dzisiejszy nasza jednostka działająca od ponad 100 lat a wpisana do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego w 2010 roku, nie jest w stanie funkcjonować. Bez auta bojowego nie mamy możliwości wypełniania naszego strażackiego powołania. Wszyscy jesteśmy głęboko załamani tym faktem.😢 Przepraszamy mieszkańców i prosimy o każdą pomoc i wyrozumiałość.


Miesiąc temu utworzyliśmy tą zbiórkę na lekki samochód ratowniczy który miał odciążyć nasz wóz bojowy z 1988 roku. Po wczorajszym wypadku nie mamy żadnego.

OSP Raciążek jest jednostką z ponad stuletnią tradycją. Działamy aktywnie na terenie powiatu aleksandrowskiego i gminy Raciążek.  Obszar gminy to 32km2, zamieszkiwany jest przez ok. 3 tys. mieszkańców - znajdują się tutaj tereny leśne oraz zalewowe, rzeka Wisła, nizina Ciechocińska, autostrada A1, drogi krajowe, liczne zabytki. Planowana jest budowa kolejnego stopnia wodnego na rzece Wiśle na terenie naszej Gminy w miejscowości Siarzewo. Przez teren naszej Gminy i sołectwa Turzno przebiega gazociąg dystrybucyjny. W odległości 25 km znajdują się zakłady Azotowe we Włocławku.

Ze względu na trudną sytuacje finansową i ogromne zadłużenie Gminy (prognozowane na koniec roku na poziomie ok 6 mln. ) szanse na zakup przez Gminę i przekazanie samochodu na potrzeby straży są nierealne.

Przez brak wkładu własnego Gminy na poziomie 35% wartości zostaliśmy wykreśleni ze wszelkich projektów w których możemy pozyskać samochody.  Jesteśmy jedyna jednostką ratowniczo-gaśniczą na terenie Gminy, a w przypadku wyjazdu do zdarzenia Państwowej Straży Pożarnej z Ciechocinka – pozostajemy jedyną sprawnie działającą jednostką chroniącą obszar od autostrady aż do rzeki Wisły ( w tym również nizinę Ciechocińską).

Od roku 2017 ekwiwalent za godzinę akcji w wysokości 6 zł w pełni przeznaczamy na zakup sprzętu. To właśnie z jego środków w zeszłym roku udało się zakupić samochód marki Opel Frontera z 1993 roku, który jest drugim samochodem w naszej jednostce i służy do ciągnięcia przyczepy z łodzią.


OSP Raciążek to nie tylko wyjazdy do akcji. Organizujemy rożne akcje wśród lokalnej społeczności m.in pudełko życia, warsztaty nauki języka angielskiego, szkolenia z pierwszej pomocy. W tym roku zorganizowaliśmy „I Mundurowy Dzień dziecka” – gdzie w jednym miejscu udało się zgromadzić Straż, Policję, przedstawicieli pogotowia oraz Wojska z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

Wszystkie informacje można znaleźć na naszym profilu

https://www.facebook.com/OspRaciazek/


Za okazane serce i przekazaną każdą złotówkę na zakup nowego samochodu składamy serdeczne podziękowania.

Wszelkie informacje znajdą Państwo na plakatach oraz stronie OSP KSRG Raciążek. 

Zarząd i Druhowie OSP KSRG RACIĄŻEK.


Poniżej kilka zdjęć z akcji ratowniczych do których dysponowano nas w ramach 

Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego

Wybierz kwotę

Aktualności

 • OSP KSRG Raciążek - awatar

  OSP KSRG Raciążek

  21.09.18
  21.09.18

  Szanowni Państwo W dniu wczorajszym stało się najgorsze co może spotkać każdą jednostkę OSP. Jadąc alarmowo na Ćwiczenia do którego zostaliśmy zadysponowani wypadkowi uległo nasze GBA 409CF34 Renault S170 z 1988 roku. Wyprzedzając pojazdy który nie reagował na "trąby" oraz sygnały jakie wydaje samochód uprzywilejowany kierowca chcąc przerwać ten manewr zmuszony był hamować, w wyniku czego w naszym pojeździe doszło do zblokowania tylnych kół i po czym po chwili się przewróciło. Dzięki doświadczeniu i opanowaniu kierowcy nikt z druhów nie odniósł poważnych obrażeń. Od kilku lat próbowaliśmy rozmawiać z Panią Wójt o nowym, sprawnym samochodzie dla OSP w Raciążku, jednak bezskutecznie. Słyszeliśmy argumenty o zadłużeniu Gminy, o ważniejszych wydatkach niż obiecany wiele lat temu przez Panią Wójt samochód dla straży. Na dzień dzisiejszy nasza jednostka działająca od ponad 100 lat a wpisana do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego w 2010 roku, nie jest w stanie funkcjonować.

  Zdjęcie aktualności 19 926

Komentarze

 • Iwona Mat - awatar

  Iwona Mat

  04.10.18
  04.10.18

  Powodzenia w zbiórce. Niemożliwe staję się możliwe... Trzymam za Was kciuki...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.10.18
  02.10.18

  Powodzenia chłopaki 😊😊😊

 • Tomasz Zamorski - awatar

  Tomasz Zamorski

  01.10.18
  01.10.18

  Mam nadzieje że dzięki dobrym ludziom zostanie uzbierana pełna kwota na wóz Strażacki i zostanie jeszcze coś na zakup potrzebnego sprzętu. Dlatego też się dorzuciłem i wpłaciłem symboliczne 5 zł. Każdy kto może niech też wpłaca. Jest to bardzo szczytny cel. I może się okazać że kiedyś dzięki kupionemu wozowi strażackiemu i sprzętu na który się składamy zostanie nam udzielona szybko pomoc w chwili zagrożenia zdrowia lub życia.

 • Butik AB - awatar

  Butik AB

  25.09.18
  25.09.18

  Trzymam za Was kciuki. Powodzenia 😊Pozdrawiam Butik AB.

 • Janki - awatar

  Janki

  16.08.18
  16.08.18

  Pozdrawiamy i trzymamy kciuki

Wpłaty - 72

Anna Drzycimska - awatar
10
Anna Drzycimska
Anita - awatar
10
Anita
Patrycja Wieczorkiewicz - awatar
20
Patrycja Wieczorkiewicz
Iwona Mat - awatar
50
Iwona Mat
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Łukasz - awatar
20
Łukasz
Darek Kowalczyk - awatar
50
Darek Kowalczyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Kacper Mazurek - awatar
5
Kacper Mazurek
Arek Kopaczewski - awatar
150
Arek Kopaczewski

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.