Zbiórka Rzuć "złotówkę" na "Renówke" - miniaturka zdjęcia

Rzuć "złotówkę" na "Renówke"

W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążku zwracamy się z prośbą o wsparcie i pomoc przy pozyskaniu środków pieniężnych na zakup lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego. 

OSP Raciążek jest jednostką z ponad stuletnią tradycją. Działamy aktywnie na terenie powiatu aleksandrowskiego i gminy Raciążek.  Obszar gminy to 32km2, zamieszkiwany jest przez ok. 3 tys. mieszkańców - znajdują się tutaj tereny leśne oraz zalewowe, rzeka Wisła, nizina Ciechocińska, autostrada A1, drogi krajowe, liczne zabytki. Planowana jest budowa kolejnego stopnia wodnego na rzece Wiśle na terenie naszej Gminy w miejscowości Siarzewo. Przez teren naszej Gminy i sołectwa Turzno przebiega gazociąg dystrybucyjny. W odległości 25 km znajdują się zakłady Azotowe we Włocławku.

Najważniejszym priorytetem jest zakup w pełni sprawnego samochodu ratowniczo-gaśniczego z zabudową kontenerową do 3,5T, z masztem oświetleniowym, agregatem wodno-pianowym i wyciągarką. Posiadany obecnie przez jednostkę jedyny samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault jest z 1988 roku, a jego stan techniczny pozostawia niestety wiele do życzenia. Konieczna jest naprawa elektryki, układu ciśnienia, układu wodnego, układu zawieszenia. Auto wielokrotnie było naprawiane, często przez druhów z ich prywatnych funduszy. Niedawno samochód został wycofany z akcji ratowniczo gaśniczych na ponad 3 miesiące.  Doszło do zwarcia i pożaru w instalacji elektrycznej. 

Ze względu na trudną sytuacje finansową i ogromne zadłużenie Gminy (prognozowane na koniec roku na poziomie ok 6 mln. ) szanse na zakup przez Gminę i przekazanie samochodu na potrzeby straży są nierealne.

Przez brak wkładu własnego Gminy na poziomie 35% wartości zostaliśmy wykreśleni ze wszelkich projektów w których możemy pozyskać samochody.  Jesteśmy jedyna jednostką ratowniczo-gaśniczą na terenie Gminy, a w przypadku wyjazdu do zdarzenia Państwowej Straży Pożarnej z Ciechocinka – pozostajemy jedyną sprawnie działającą jednostką chroniącą obszar od autostrady aż do rzeki Wisły ( w tym również nizinę Ciechocińską).

Od roku 2017 ekwiwalent za godzinę akcji w wysokości 6 zł w pełni przeznaczamy na zakup sprzętu. To właśnie z jego środków w zeszłym roku udało się zakupić samochód marki Opel Frontera z 1993 roku, który jest drugim samochodem w naszej jednostce i służy do ciągnięcia przyczepy z łodzią.


OSP Raciążek to nie tylko wyjazdy do akcji. Organizujemy rożne akcje wśród lokalnej społeczności m.in pudełko życia, warsztaty nauki języka angielskiego, szkolenia z pierwszej pomocy. W tym roku zorganizowaliśmy „I Mundurowy Dzień dziecka” – gdzie w jednym miejscu udało się zgromadzić Straż, Policję, przedstawicieli pogotowia oraz Wojska z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

Wszystkie informacje można znaleźć na naszym profilu

https://www.facebook.com/OspRaciazek/


Za okazane serce i przekazaną każdą złotówkę na zakup nowego samochodu składamy serdeczne podziękowania.

Wszelkie informacje znajdą Państwo na plakatach oraz stronie OSP KSRG Raciążek. 

Zarząd i Druhowie OSP KSRG RACIĄŻEK.


Zdjęcie przykładowego auta na którego zakup zbieramy środki:

Poniżej kilka zdjęć z akcji ratowniczych do których dysponowano nas w ramach 

Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Janki - awatar

  Janki

  16.08.18
  16.08.18

  Pozdrawiamy i trzymamy kciuki

 • Damian Prażmowski - awatar

  Damian Prażmowski

  14.08.18
  14.08.18

  Powodzenia Druhowie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.08.18
  12.08.18

  Trzymam kciuki i pozdrawiam 👍

Wpłaty - 28

www34 - awatar
200
www34
Jędrzej Smokowski - awatar
200
Jędrzej Smokowski
Ania - awatar
5
Ania
Janki - awatar
20
Janki
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Straż Pożarna Trzemeszno (Facebook) - awatar
50
Straż Pożarna Trzemeszno (Facebook)
Damian Prażmowski - awatar
5
Damian Prażmowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Łukasz Wujczak - awatar
20
Łukasz Wujczak
Mikołaj Piotrowicz - awatar
2
Mikołaj Piotrowicz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.