Zbiórka Lepsze jutro dla Pani Haliny - miniaturka zdjęcia

Lepsze jutro dla Pani Haliny

Kim jest Pani Halina?

Pani Halina z nadzieją rozpoczyna każdy nowy dzień wierząc, że obecna sytuacja, w której się znalazła jej rodzina, to tylko stan przejściowy. Stan, z które za wszelką cenę pragnie się wyrwać i zapewnić godne życie dla dzieci, które opieki i pomocy będą wymagały już zawsze. Pod przykrywką promiennego uśmiechu, schludnego czystego ubioru i nienagannej uprzejmości, bieda od kilku lat dyktuje warunki życia w rodzinie Pani Haliny, odbierając godność i tak ważne poczucie bezpieczeństwa dla całej rodziny.

Zdjęcie opisu zbiórki Lepsze jutro dla Pani Haliny

Nigdy nie przypuszczałam, że będę zmuszona prosić ludzi o pomoc...

Nigdy nie przypuszczałam, że doczekam w swoim życiu tak paskudnych czasów – rozpoczyna rozmowę Pani Halina. - Że będę zmuszona prosić ludzi o pomoc. Brakuje nam na jedzenie, lekarstwa i środki czystości. Zaległości za rachunki, czynsz, sięgają już kilku tysięcy złotych, komornik straszy i zapowiada wizyty, napływają pisma o eksmisje, a my nie mamy na przysłowiowy chleb. Doczekaliśmy paskudnych czasów, w których szybciej umrzemy z głodu, niż wyniszczą nas kumulujące się w rodzinie od lat choroby. 

Pani Halina jak sama przyznaje, w życiu nigdy nie miała lekko. Narastające problemy finansowe, kumulujący się ból i problemy zdrowotne syna, nieudany start w samodzielność córki, samotnej matki zapoczątkowały lawinę nieszczęść. Rozkręcona błędna spirala rozpaczy, z której bez pomocy drugiego człowieka nie sposób się wyrwać. W chwilach, gdy brakowało sił, strach przed nieznanym wpuszczał w serca mnóstwo wątpliwości, a jedyną siłą była miłość i wzajemne wsparcie, mąż Pani Haliny opuścił rodzinę. Od lat na jej barkach spoczywa troska o zmagające się z problemami zdrowotnymi dzieci oraz utrzymanie i zapewnienie podstawowych potrzeb rodzinie

Gdy syn Pani Haliny był niespełna rocznym maluszkiem, przeszedł niezwykle niebezpieczne wirusowe zapalenie mózgu. Przeżył. Choć skutki niezwykle mocnych leków podawanych rocznemu dziecku do dzisiaj odbijają się na zdrowiu już dorosłego mężczyzny. Ogromne znaczenie na jego stan zdrowia miała ablacja na sercu, podczas której nieprawidłowo przeprowadzone znieczulenie, sprawiło, że zabieg odbył się w stanie pełnej świadomości. Porażenie lewostronne oraz paniczny strach przed szpitalem, kolejnymi zabiegami doprowadziła to poważnych zaburzeń lękowych, przez co całkowitą opiekę sprawuje mama. Kosztowne, niezbędne leczenie – kredyt był jedynym rozwiązaniem, by na czas zdobyć pieniądze na leczenie.

Córka, Karolina od urodzenia boryka się z podwichniętymi biodrami. Wieloetapowa operacja zakończyła się koniecznością wstawienia endoprotezy biodra. W chwili zagrożenia życia zdecydowała się na pomoc kredytową, aby ratować własne dzieci. Po latach walki o sprawność przyszedł moment, w którym zdecydowała się pomóc matce, rozpoczęła pracę, założyła rodzinę. Niestety brak odpowiedzialności i wszechogarniające niebezpieczeństwo nie były odpowiednim miejscem dla nowo narodzonego maluszka – córeczki Natalii. Wróciła tam gdzie zawsze było bezpiecznie - do domu matki.

Możesz pomóc tej rodzinie

Skromna emerytura i zasiłek chorobowy niemalże w całości zostaje przeznaczony na spłatę zadłużenia związanego z wieloletnim leczeniem dzieci Pani Haliny. Niejednokrotnie brakuje środków na zakup leków i żywności. Ze względu na obecny stan zdrowia (zagrożenie złamania kręgosłupa, skolioza czwartego stopnia, miopatia) Pani Halina nie może podjąć dodatkowej pracy zarobkowej, aby nadal wspierać finansowo swoich dzieci. One z kolei ze względu na swoją niepełnosprawność, choć bardzo by chciały, nie mają jak wesprzeć mamy.

Pozbawieni sił, są zbyt słabi, by samotnie dalej toczyć tę walkę. Stanęli w miejscu, z którego bez pomocnej i silnej dłoni drugiego człowieka nie pójdą dalej. Nie odwracaj obojętnie głowy na cudze nieszczęścia. Wystarczy jeden ludzki gest by ta rodzina nie cierpiała głodu.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.01.17
  28.01.17

  Trzymam kciuki za pomyślność - da Pani radę wyjść na prostą, proszę tylko pozytywnie myśleć. Pozdrawiam :)

 • Monika - awatar

  Monika

  18.10.16
  18.10.16

  Zdrówka!

Wpłaty - 23

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
41
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
55
Anonimowy Darczyńca
Iwona Budny - awatar
50
Iwona Budny
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij