Zbiórka Akcja Pomocy Patriotów "Orły" - zdjęcie główne

Akcja Pomocy Patriotów "Orły"

3 zł z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Krzysztof Potyra - awatar

Krzysztof Potyra

Organizator zbiórki

WITAJCIE :)

SPIS TREŚCI :

1. O co tu chodzi ?

2. Zbieramy na...

3. Co dla Was ?

4. Dlaczego i jak powstał pomysł ?

5. Co to u licha za Orzeł ? Wyjaśnienie....

6. Dzięki komu powstała grafika ?

7. Prośba i podziękowanie.

8. O mnie i kontakt.

9. Ciut filozofii na koniec - czyli posłowie.


1. O co tu chodzi ?

- Zbieramy na stronę promującą dobre wieści o Polsce - aktualne i historyczne, narodową mądrość i patriotyzm gospodarczy. Do patriotyzmu na pokaz chcemy dodać intelekt i wiedzę oraz przypominać jak powinien wyglądać patriotyzm dziś po przez promocję wiedzy i wzorców.

Szczególnie chodzi o edukację młodzieży ale również przypominanie dorosłym o tym co się wie ale często zapomina. Z Ojczyzną jak z domem, jeśli nie poświęcisz jej uwagi w końcu się zawali i niezależnie co robisz i jaki tryb życia masz o dom trzeba czasem zadbać ;) Czyż nie ?

- W ramach strony chcemy prowadzić sklep z przedmiotami zawierającymi ten poniższy znak. Takimi które mogą godnie spełnić to zadanie, koszulki, czapki ale nie czajniczki czy kubki :)

- Cały dochód nabywcy będą mogli przekazać na rzecz wybranej fundacji na cele potrzebujących osób indywidualnych czy inicjatyw społecznych, płacąc cenę bazową lub wpłacając dodatkowy datek.

- Otrzymają Certyfikat w zależności od zaangażowania gdy symbolicznie potwierdzą zgodę na spełnianie obowiązków patriotycznych, unikalny kod członka klubu, może również odznaki.

- Każdy kupujący będzie miał możliwość potwierdzenia przekazania zysku po odliczeniu kosztów na cele wybranej organizacji albo przez wgląd w dokumentację lub potwierdzenie procentu zapłaty wprost na konto Fundacji przez niego wybranej.

- Lista współpracujących Fundacji będzie dostępna na stronie. 

- Na stronie będziemy umieszczać konkursy, felietony oraz prośby i wzorce społeczne.

- Będziemy pobierać minimalne wynagrodzenie za pracę jeśli będzie konieczność i nie starczy czasu dla obsługi tematu w czasie wolnym od naszych zajęć zawodowych.

- Docelowo chcemy zatrudniać ludzi bezrobotnych z trudną sytuacją życiowo materialną w tym niepełnosprawnych do obsługi tematu.

- Do współpracy przy portalu chcemy zatrudnić wolontariuszy z całej Polski, oraz uzyskać patronat zacnych osób i instytucji.

- Znak będzie w różnych wersjach okolicznościowych a pod skrzydłami będzie można zamówić szkic, rysunek, swojej osoby.

 2. Zbieramy na:

- dokończenie projektu, uzupełnienie treści - i przekodowanie strony oraz umieszczenie na serwerze ze sklepem około 800 zł.

- zamówienie naklejek i produktów do wizualizacji przedmiotów patriotycznych

- wykonanie i kupienie gotowych przedmiotów z nadrukiem w serii próbnej

- pozycjonowanie strony i reklama na FB

* domenę udostępnię z puli mojej firmy serwer też już wykupiłem

3. Co dla Was ?

- Darczyńcy tej akcji mogą liczyć na wgląd we w całą dokumentację wydatków, mailowo bądź nawet osobiście, skany będziemy publikować również tutaj.

- Dla darczyńców przygotowaliśmy nagrody niespodzianki które będziemy sukcesywnie wysyłać w momencie kiedy projekt wystartuje.

- Możliwość współredagowania strony, po ocenzurowaniu treści wybiegających poza jej kanon.

https://www.facebook.com/polskistan/     - dobre informacje


4. Dlaczego ? Pomysł zrodził się z dwóch sytuacji:

- Bezradność wobec apeli na Facebooku o wszelaką pomoc w co do której mogłem tylko polubić czy udostępnić posta, i poczucie beznadziejności ludzkich problemów.

- Zobaczenie świetnego "Ludowego - Kwiatowego" serca z napisem Kocham Polskę - Kampanii prowadzonej przez Młodzież Wszechpolską - organizacje patriotyczną z którą się nie utożsamiam ze względu na wiek swój i brak czasu na "studia" w temacie. Ale o której wiem, że są w niej wartościowi ludzie i która ma różne zacne akcje.

- Chęć znalezienia sobie ciekawego pożytecznego hobby, promującego nie tylko patriotyzm ale łączącego pomaganie potrzebującym. 

- Satysfakcja osobista i możliwość sprawdzenia tak naprawdę w jakim kraju żyję i z kim.

5. Co to u licha za Orzeł ? Wyjaśnienie:


- Widzicie symbol ludowych kwiatów oznaczający naszą kulturę i słowiańskie umiłowanie przyrody, różnorodności, tradycji.

- Na tych kwiatach które są swojego rodzaju gniazdem, źródłem, sierdziem, siedliskiem usiadł Orzeł w Koronie symbol Władzy, Majestatu, Dumy i Baczności Narodowej - usiadł bo miejsce to było odpowiednie.

- Otoczył swoją ochroną Matulę i Dziecko - zatem Macierzyństwo oraz Husarza w postawie zasadniczej, obserwującej.

- Całość układa się w serce - znak miłości - a więc Orzeł, Kultura i Ludzie z założenia hołdują  najważniejszej watorści.

- Husarz nastawiony jest pokojowo, skrzydła Orła chronią tych wszystkich odśrodkowych wartości. Mamy tu symbol słowiańskiego umiłowania pokoju, ale również znak czujności i gotowości do obrony. 

- W domyśle poderwanie Orła do lotu, a Husarza do obrony zaburza harmonię serca i zubaża świat o tą narodową polską emanację pokojową miłością jako wartością dodaną przez Polskę do ludzkiej cywilizacji. 

- Rozeta góralska a właściwie słowiańska jako tarcza na tułowiu Orła symbolizuje dzielenie się chlebem, a więc solidarność w ramach społeczeństwa i dzielenie się tym czym można, wzajemną pomoc, różnych stanów, zawodów, płci i funkcji.

- To dzielenie się symbolizuje tarcza - rodzaj powierzchowności - nikt nie ma prawa żądać od kogoś podzieleniem się wszystkim co ma. Tutaj oznacza pewne godne minimum bezinteresowności łączące wszystkich.

6. Dzięki komu powstała grafika ?

-Najpierw zobaczyłem Serce z napisem "Kocham Polskę" akcji Młodzieży Wszechpolskiej o której wiedziałem, że istnieje.

-Po ustaleniu - mimo dobrej woli ludzi z MW - niedostępności tego znaku dla nas wpadłem na pomysł zrobienia lepszego z motywem kwiatów i Orła niesprecyzowanym.

- Zwróciłem się do młodego grafika z Rabki Konrada, który kiedyś darmowo zrobił mi logo dla akcji charytatywnej dla niepełnosprawnych - ten podjął wyzwanie zachowując kształt serca i Orła umieszczając w kwiatach. 

- W puste miejsce trzeba było coś wstawić wstawiłem więc Matulę z Dzieciątkiem i Husarza.


Tak więc pomógł w całej sprawie przypadek, i pomysły kilku osób oraz moje nakierowanie na cel tego typu. 

7. Prośba i podziękowanie.

Serdecznie prosimy Was o symboliczne datki naprawdę dla nas się liczy duża ilość osób popierających ten pomysł, to będzie budujące i zachęcające. Wolimy 2500 wpłat po złotówce niż 25 wpłat po 10 zł. 

- Będziemy wiedzieli że są wśród nas podobnie myślący i że stać ich na gest kilku klików.

- Od razu zbudujemy grono sympatyków i klubowiczów.

- Upewnimy się, że zwykli ludzie tacy jak my mogą robić fajne akcje bez pompy, ustawki, programów i układów i wielkiej kasy grup interesu.

- Chcemy stworzyć w okół tej akcji porozumienie poniżej, powyżej, na ukos i w poprzek wszelkim podziałom - za główną intencję mając krzewienie patriotyzmu i wartości ogólnoludzkich.

- Liczymy na symboliczne złotówki, udostępniania i polubiania Fan Page oraz nieanonimowe wpłaty abyśmy mogli mieć z Wami kontakt.

- Oczywiście decyzja należy do was, co do kwoty i ujawnienia oraz samego wysiłku wsparcia.

Bardzo Wam dziękujemy.

8. O mnie i kontakt.

No cóż proszę o kontakt ze mną na Facebooku: https://www.facebook.com/krzysztof.potyra.1

chętnie udzielę wszelkich informacji i odpowiem na pytania. Generalnie jestem apolityczny i nie należę do żadnej organizacji politycznej i lobbystycznej, nie stoi za mną jakiekolwiek lobby - zwykły człowiek który postanowił zrobić coś fajnego ;) W sprawach charytatywnych jestem za pełną jawnością i kontrolą tematu. Jestem członkiem wspierającym Związku Kombatantów i Więźniów Politycznych RP, oraz członkiem OSP to wszystko. 

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością.

9. Ciut filozofii na koniec czyli posłowie.

 Symbole graficzne w tym narodowe - wg wielu filozofii są jako materialne przejawy niedoskonałe wobec ducha. Ja jednak twierdzę, że mogą ducha umacniać, stać się startem i punktem zwrotnym w myśleniu i odczuwaniu. Mimo swojej niedoskonałości są pokorną formą manifestowania swojej przynależności, poglądów czy chęci. 

To już naprawdę wszystko. 

Krzysztof.


3 zł z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Krzysztof Potyra - awatar

Krzysztof Potyra

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Krzysztof Potyra - awatar
Krzysztof Potyra
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij