Komórki macierzyste dla Patrycji

Zbiórka

     Patrycja urodziła się w 32 tygodniu ciąży jako wcześniak. Czas ten okazał się dla niej wyjątkowo okrutny. W wyniku komplikacji podczas porodu i czasowego niedotlenienia nie mogła samodzielnie oddychać i długo walczyła o życie. Był to bardzo dramatyczny okres dla niej i jej rodziny.  Od tego czasu Patrycja cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję oraz padaczkę lekooporną. Gdy wszystkie dzieci cieszą się z poznawania świata ona od samych narodzin walczy z chorobami. O tym co przeszła dotychczas wiedzą tylko jej najbliźsi.  Są to setki godzin spędzonych na szpitalnych oddziałach, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, wizyty terapeutyczne w domu i dużo ćwiczeń rehabilitacyjnych pod okiem rodziców i terapeutów. Patrycja marzy aby spełniło się jej marzenie o samodzielnym chodzeniu. Systematyczna rehabilitacja daje jej ogromną szansę na utrzymanie formy i lepsze jutro. 

     Patrycja nie potrafi samodzielnie siedzieć ani chodzić, niedawno nauczyła się wypowiadać kilka słów. Ale lubi się śmiać, bawić i słuchać muzyki, dzięki czemu choć na chwilę przestaje myśleć o swojej chorobie i problemach. Rodzice kochają dziewczynkę całym sercem i za wszelką cenę starają się jej pomóc, szukając wsparcia wśród ludzi życzliwych i wrażliwych na ludzkie cierpienie. 

     Ogromną szansą dla dziewczynki jest przeszczep komórek macierzystych. Ich zadaniem jest celowe działanie w niedotlenione komórki w obrębie mózgu, które mają zdolność do regeneracji. Dzięki tym komórkom istnieje duże prawdopodobieństwo usprawnienia wiotkiego ciała.  Jest to dla dziewczynki wielka i być może jedyna szansa na poprawę jej stanu zdrowia. 

    Patrycja została wstępnie zakwalifikowana na leczenie mezenchymalnymi komórkami macierzystymi. Aby terapia była skuteczna dziewczynka musi odbyć 5-7 iniekcji. Na koszt terapii składają się: poszukiwanie dawcy komórek, pozyskanie materiału biologicznego, mnożenie i testowanie komórek, przygotowanie do podania. Orientacyjnie, w odniesieniu do ciężaru ciała, w zależności od sposobu aplikacji -  dożylnie lub do płynu mózgowo-rdzeniowo koszty mogą wynieść wielokrotność 9 000 – 12 000. Jest to kwota nieobejmująca kosztów hospitalizacji. Dla skromnych ludzi jest po prostu nie do udźwignięcia. 

     Patrycja z pokorą znosi swoje cierpienie, ma ogromną wolę walki o swoje lepsze życie. Dlatego prosimy wszystkie osoby o pomoc w zgromadzeniu środków na terapię oraz poźniejszą rehabilitację . Dzięki Waszej pomocy ta dzielna dziewczynka otrzyma szansę na lepsze funkcjonowanie i samodzielność w przyszłości.


Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  03.12.16
  03.12.16

  Zdrówka !!! Niech się spełni marzenie !!!

Wpłaty - 4

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  25
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę