Paulina Skrzyniarz - awatar

Paulina Skrzyniarz

Organizator zbiórki

PROSZĘ O POMOC !!! Zmiana miejsca turnusu rehabilitacyjnego.

Witam serdecznie! Nazywam się Paulina Skrzyniarz. Mieszkam w Nowogardzie (woj. Zachodniopomorskie).

Dnia 28 sierpnia 2008 r. w wieku 22 lat nagle zachorowałam na poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego z porażeniem czterokończynowym z zaburzeniami oddychania. W pół godziny całe moje ciało zostało sparaliżowane i przestałam oddychać! Wirus zaatakował mój układ odpornościowy, którego mój organizm nie mógł zwalczyć. Byłam w śpiączce farmakologicznej, a gdy mnie wybudzili nie mogłam się poruszać. Dla mnie i dla mojej rodziny był to wielki szok, ponieważ zawsze byłam zdrową dziewczyną która nigdy na nic nie chorowała.

Przez 10 miesięcy, domem moim był OIOM (Szczecin, Goleniów, Warszawa) później Instytut Neurologiczny w Warszawie. W grudniu 2009 r. wróciłam do domu.

Mojej choroby nie można wyleczyć farmakologicznie, jedyną pomocą, nadzieją
 w moim leczeniu była i w dalszym ciągu jest rehabilitacja. Tylko dzięki niej (bardzo pragnę żyć choć lekarze nie dawali żadnych szans) samodzielnie oddycham bez respiratora, siedzę na wózku, zaczęłam poruszać lewą ręką, jestem dumna że mogę sama zjeść i nawet napisać kilka słów.

Pomimo minimalnej poprawy w dalszym ciągu nie jestem zdolna do samodzielnej egzystencji, potrzebuję całodobowej pomocy osób trzecich.

Niezbędnie potrzebna po powrocie ze szpitali jest domowa regularna rehabilitacja. Jedynie dzięki ćwiczeniom z rehabilitantem moje ręce, nogi, wszystkie stawy są w dobrej kondycji. Jednak przywrócenie władzy w moim ciele jest kosztowne.

Opłaty za lekarstwa, środki pielęgnacyjne, ciągła rehabilitacja domowa oraz pobyty
 w ośrodkach rehabilitacyjnych przewyższają możliwości finansowe moich rodziców (mama nie pracuje zajmuje się moją opieką 24h na dobę a tata jest na rencie po wylewie krwotocznym
 z niedowładem całej prawej strony).

Moim wielkim marzeniem jest stanąć znowu na nogi i zrobić chociaż kilka kroków. Może się to spełnić dzięki rehabilitacji w specjalistycznym Uzdrowisku w Kamieniu Pomorskim. Jest oddalone od mojego miejsca zamieszkania ok. 45 kilometrów, co jest dla mnie bardzo dużym plusem, gdyż pozwala uniknąć drogiego i uciążliwego transportu. W Uzdrowisku tym stosowane są najnowocześniejsze metody rehabilitacji i leczenia, m.in. zaawansowane technicznie
i technologicznie roboty  (przede wszystkim najważniejsze dla mnie są ćwiczenia
z egzoszkieletem i lokomatem), a także indywidualnie dobrane tradycyjne zabiegi fizykoterapeutyczne i fizjoterapeutyczne. Pozwali mi to wrócić do zdrowia i chociaż częściowo poprawić komfort życia. Proszę Was o pomoc w uzbieraniu kwoty potrzebnej na mój wyjazd w kwietniu do ośrodka wraz z opiekunem (jest niezbędny do pomocy przy codziennych czynnościach). Jest to bardzo kosztowny pobyt – jego cena to 399 zł (pacjent) + 137 (opiekun) zł za dobę… Łączny czas rehabilitacji w ośrodku trwa 21 dni, także kwota niezbędna na turnus wynosi 11 256 zł. Po powrocie oczywiście jestem w stanie przedstawić szczegółowy kosztorys dla zainteresowanego.

Link do strony Uzdrowiska: http://uzdrowisko-kamienpomorski.pl/oferta/rehabilitacja-specjalistyczna/rehabilitacja-po-urazie-rdzenia-kregowego/#

    Chcę bardzo podziękować Wszystkim darczyńcom z całego serca za wpłaty na moją zbiórkę. Na dzień dzisiejszy przeszłam badanie w centrum rehabilitacji w Kamieniu Pomorskim i niestety z wielką przykrością muszę powiedzieć, że się nie zakwalifikowałam. Lekarz stwierdził, że mam za dużą spastyczność w nogach, jest to przeciwskazaniem w ćwiczeniu na ergoszkielecie i lokomacie. Urządzenia mogą w moim przypadku zaszkodzić i uszkodzić mi nogi (może dojść do złamań kończyn). 

      Muszę dalej się rehabilitować i może z czasem będę mogła skorzystać z tych urządzeń. Uzbierane pieniądze przeznaczę na opłacanie mojej dalszej rehabilitacji domowej i inny wyjazd rehabilitacyjny – wysłałam już dokumenty lekarskie do Centrum Rehabilitacji w Bornym Sulinowie. Jest to Ośrodek za który muszę zapłacić 100% za pobyt. Byłam tam już trzy razy i zawsze wracałam zadowolona, że mogłam tam być. W związku z tym zmienia się szacowana kwota zbiórki na turnus rehabilitacyjny, cztero-tygodniowy (pacjent + opiekun) na 9.200 złotych. Z całego serca dziękuję Wszystkim za pomoc i miłe słowa, które podtrzymują mnie bardzo na duchu. Pozytywne nastawienie jest najważniejsze w udanej rehabilitacji. Tacy ludzie jak Wy sprawiają, że na mojej twarzy pojawia się uśmiech. 

Dziękuję! :) 

Link do Centrum Bornego Sulinowa: http://centrumsm.eu/ 

Link do mojego Bloga: http://paulinaskrzyniarz.com.pl/ 

Za pomoc z całego serca dziękuję !

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.02.18
  09.02.18

  Powodzenia :-)

 • Anonimowy - awatar

  Anonimowy

  13.01.18
  13.01.18

  Paulina, wierze w Ciebie i zycze Ci wytrwalosci w dzialaniu do celu. Jestem pewna ze jestes juz gotowa na ten wyjazd i ta zbiorka to tylko potwierdzi. Szczesliwej rehabilitacji! Pozdrawiam serdecznie :-)

 • Pawel L. - awatar

  Pawel L.

  08.01.18
  08.01.18

  Życzę Paulino dużo zdrowia, i dożo szczecią w życiu, trzymaj się i nie poddawaj.

 • Ula M - awatar

  Ula M

  22.12.17
  22.12.17

  Dużo sił i powodzenia!!! Zdrowia i Wesołych Świat życzę dla całej rodziny!!!

 • Wioleta Musiał - awatar

  Wioleta Musiał

  13.12.17
  13.12.17

  Trzymam za Ciebie kciuki Paulinko. Wszystkiego dobrego!

Paulina Skrzyniarz - awatar

Paulina Skrzyniarz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 85

Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij