Zbiórka Ból ma zniknąć po operacji - miniaturka zdjęcia

Ból ma zniknąć po operacji

Jakub Janik - awatar

Jakub Janik

Organizator zbiórki

Rodzice Paulinki walczą o jej uśmiech. To trudna walka, bo Paulince nie łatwo się uśmiechać, kiedy czuje potworny ból w swojej prawej ręce. Ten ból bez operacji będzie narastał. Leki przeciwbólowe? Ile tabletek i chemicznych substancji może przyjąć takie dziecko? To nie jest rozwiązanie. Tym ma szansę być kolejna operacja. Jedna jest już za Paulinką i ta na jakiś czas pomogła. Kolejna, to nadzieja że ten piękny uśmiech powróci na dłużej. Może Paulinka znów będzie mogła jeździć konno, albo zwyczajnie robić notatki w szkole.  Operacja to koszty przygotowania do zabiegu, pobytu w szpitalu i oczywiści sam zabieg. Na to wszystko trzeba uzbierać aż ponad 20 tysięcy zł. To jednak nie koniec. Operacja powinna pomoc "na jakiś czas". Niestety nikt nie wie na jaki, Może to być rok a może tylko kilka miesięcy. Kiedy ból znów stanie się nie do zniesienia trzeba będzie przeprowadzić kolejna operację i jeszcze kolejną. Tak do czasu kiedy kości Paulinki nie przestana rosnąć. Dopiero wtedy jest szansa, że ból odejdzie z jej życia na stałe. Kolejne zabiegi to kolejne koszty. Do tego dochodzą wydatki na rehabilitację. Kwota zbiórki to środki potrzebne na już, na tę najbliższą operacje, która powinna odbyć się jak najszybciej. Dalsze leczenie to rosnące koszty ale przecież nie zostawimy Paulinki i jej rodziców samych. Nigdy nie jest łatwo prosić o pomoc ale czasem trzeba. Posłuchajcie głosu matki:

To już ponad rok jak w sierpniu 2017 roku usłyszałam w szpitalu od przebiegającego lekarza na środku korytarza: „co Wy tu robicie, przecież powinniście być na onkologii”. Nie wiedziałam co powiedzieć. Szok. Lekarz wyjaśnił, że radiolog ma wątpliwości co do wyglądu ręki Paulinki i powinniśmy na cito pojechać do poradni onkologicznej. Po badaniach i dłuuuugim czasie oczekiwania dostaliśmy dobrą wiadomość. To nie nowotwór.

Ale co dalej? Lekarz nie miał pojęcia co może powodować straszny ból prawej ręki. Na wszelki wypadek założył gips i powiedział, że poczekamy, może to pomoże.

Postanowiłam działać, zaczęłam szukać lekarza, który zajął by się moim dzieckiem, które mimo usztywnienia cierpiało.

Udało się. Trafiliśmy do dr Łukasza Luboińskiego. W październiku poznaliśmy diagnozę – deformacja Madelunga. Czyli deformacja nadgarstka wywołana chorobą genetyczną, która dotyka dziewczynki w wieku 10-12 lat. W listopadzie 2017 roku Paulinka miała pierwszą operację, po której nastąpiła krótkotrwała poprawa. Córka cały czas rośnie co powoduje, że kość łokciowa rośnie szybciej w stosunku do kości promieniowej. Skutek jest taki, że niewspółmiernie rosnąca kość łokciowa wykrzywia się i wyrasta poza nadgarstek zahaczając o więzadło prostownika łokciowego. Każdy ruch ręką lub palcami boli. Paulinka musiała zrezygnować ze swojej pasji – jazdy konnej. Nie może jeździć rowerem, hulajnogą. Wszelkie aktywności sportowe ograniczyliśmy do minimum aby nie narażać Paulinki na jeszcze większy ból.

Ma coraz mniej koleżanek i znajomych, ponieważ po lekcjach nie chodzi z rówieśnikami na plac zabaw czy salę gimnastyczną. Nie uczęszcza w szkole na lekcje w-fu, nie pisze, więc zaliczanie materiału szkolnego jest mocno utrudnione.

Leki przeciwbólowe przestają działać. Uśmiech córki coraz częściej zastępuje grymas bólu.

Mamy szansę na koleją operację, która przynajmniej na pewien czas uśmierzy ból i pozwoli powrócić do normalnego życia i beztroskiego dzieciństwa.

I tu potrzebujemy Państwa pomocy, wsparcia finansowego. Z góry dziękujemy za pomoc.

Tak pisze pani Katarzyna, mama Paulinki. 

Paulinka od niedawna jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi. Tu na stronie fundacji znajdziecie potrzebne informacje http://fundacjaprmp.org.pl/paulina/

Nie pozostawajcie obojętni i prosimy pomóżcie, by Paulinka znów bez bólu i z uśmiechem na twarzy udał się na konną przejażdżkę.

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Semen - awatar

  Semen

  29.01.19
  29.01.19

  <3

 • Kasia Kaczynska - awatar

  Kasia Kaczynska

  23.01.19
  23.01.19

  Życzę zdrowia i powodzenia w zbiórce

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.01.19
  22.01.19

  Trzymaj się Paulinko!

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  22.01.19
  22.01.19

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Jakub Janik - awatar

Jakub Janik

Organizator zbiórki

Wpłaty - 55

Anonimowy Darczyńca - awatar
1 000
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Dorota Puchalska - awatar
20
Dorota Puchalska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Ewa Rogólska - awatar
200
Ewa Rogólska
Jakub Rutkowski - awatar
500
Jakub Rutkowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij