Istnienie Schroniska Pegasus

5 680 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciły 104 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

22.11.2021 AKTUALIZACJA - Kochani, bardzo potrzebujemy pomocy! 

W ostatnich tygodniach nieustannie trafiają pod nasze skrzydła ofiary okrucieństwa człowieka, tzw. zwierzęta z interwencji.

Wszystkie wymagają diagnostyki, leczenia, operacji. Ogrom środków. 

Nie dajemy już rady! Bez wsparcia darczyńców nie udźwigniemy dłużej opieki nad stadem. Na takie zwierzęta nie przysługuje żadne państwowe wsparcie.

W ostatnim czasie uratowaliśmy istoty z pseudo hodowli, pseudo schronisk i wiejskich piekiełek. Tylko z jednej interwencji trzeba było zabrać aż 19 zwierząt!

Wezwani do psa po zmarłym opiekunie odkryliśmy, że był on katem zwierząt... zamiast jednego psa, wróciliśmy z dwoma barankami z ciężką chorobą skóry i zapaleniem płuc, kózką i 5 psami, które były maszynkami do rodzenia.

Kolejny telefon - zwierzę gospodarskie są częścią batalii sądowej, wszyscy rzucają się do zabrania alpaki ale nikt nie chce owiec, nie są modne. Nie rozdzielamy maluchów, zabezpieczamy wszystkie. ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA I KAPRYS. Chwilę później podobna prośba, tym razem gęsi i kaczki. W PL prawie nie przewiduje się schronisk dla zwierząt gospodarskich, nie ma więc gdzie umieszczać tych, nad którymi znęca się człowiek.

Ileż razy się zarzekaliśmy, że to już koniec - więcej przyjąć nie możemy. Jesteśmy zmęczeni, brakuje środków. I wtedy zawsze pojawi się na naszej drodze istota, której po prostu nie można nie pomóc. 

Zagłodzona sunia w ciąży. Nie weźmiemy = rozmnoży bezdomność i prawdopodobnie umrze wychowując szczenięta, jest na to po prostu za słaba. 

Nadajemy jej imię Aria i obiecujemy, że jej życie od teraz się zmieni.

Za dużo, cóż... :( Zwierząt, których nikt inny nie zdecydował się przygarnąć jest więcej. Szopica Arielka jest przedstawicielką gatunku uznanego za inwazyjny dla PL więc nie ma możliwości by służby państwowe zareagowały na cierpienie chorego zwierzęcia inaczej niż je zabijając. Łysa, poraniona, skrajnie cierpiąca została odłowiona kilka miesięcy temu. Chorowała zakaźnie więc przebywała w domu tymczasowym. Ledwo przeżyła. Przyjechała do Pegasusa by spędzić tu resztę swojego życia. To już nasz czwarty szopik, czeka nas więc kosztowane powiększenie woliery.

Nie wszystkich udało się uratować. Wychudzona kotka potrzebowała natychmiastowej operacji, zabieg się udał ale ze względu na osłabioną odporność pojawiła się panleukopenia. Długo walczyliśmy, niestety nie udało się. Pozostał po niej jedynie rachunek na kilkaset złotych i smutek nie do opisania:(

Nie zmieścimy na zbiórce informacji o każdej istocie, której pomagamy. 

Każdy jednak może je poznać osobiście odwiedzając schronisko :) Nasze bramy są otwarte dla miłośników zwierząt!

Kochani darczyńcy i przyjaciele, bardzo prosimy o pomoc! Tylko Wasze wsparcie może pomóc ratować zwierzęta w zagrożeniu życia i zdrowia.

____________________________________________________________________________

O Schronisku Pegasus

Schronisko Pegasus powstało przeszło 20 lat temu, znajduje się w Musułach, woj. mazowieckie. Porzucone, zaniedbane zwierzęta hodowlane znajdują tu opiekę, jakiej potrzebowały przez całe swoje życie. Do azylu trafią istoty ocalone przed śmiercią i znęcaniem się, często chore i z traumami. Opieka nad nimi nie należy do łatwych, a z pewnością nie do tanich :(

Zwierzęta pod opieką Schroniska Pegasus są zależne od darczyńców i wolontariuszy. Administracja Państwowa nie przeznacza żadnych środków i nie przewiduje ulg finansowych na pomoc dla ofiar znęcania się czy zwierząt bezdomnych, jeśli to gatunki inne niż pies czy kot, a w Pegasusie większość podopiecznych to konie. 

Od 20 lat walczymy o ochronę zwierząt gospodarskich, hodowlanych, wykorzystywanych przez ludzi. Niemożliwe dla nas nie istnieje, dajemy życie tym istotom, którymi inni nie chcą się opiekować bo wg wielu "nie warto".

Życie jest najwyższą wartością, lecz jego ratowanie liczone jest w złotówkach i ciężkiej pracy wolontariuszy. To drugie zwierzęta mają zapewnione, to pierwsze musimy zdobyć! Chcemy działać tak, jak do tej pory – solidnie, z otwartymi bramami. Być bezpiecznym, sprawdzonym, dostępnym i uczciwym domem dla zwierząt niechcianych. By było to możliwe musimy zabezpieczyć środki na kolejne miesiące istnienia azylu. 

Prosimy o pomoc. 

Konie, kozy, owce, psy, koty, krowy, osiołki, lama, szopy, ptaki - ich los jest w Waszych rękach. 

Pamiętaj, wszystko co dzieje się w schronisku, jest możliwe dzięki ludziom. Jesteśmy odpowiedzialni za istoty, które oswoiliśmy. To my - ludzie, tworzymy ich świat, rzeczywistości. Bądź osobą, która spełnia marzenie o lepszym fragmencie świata dla zwierząt. Wesprzyj już teraz! 

Zbiórka ma na celu zabezpieczenie bytu zwierząt ze Schroniska Pegasus (Folwarczna 3, 96-321 Musuły) do końca 2021 roku.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować - masz pytania, pomysły: 791563010 [email protected]

Więcej o nas na:

Główny profil na Facebooku https://www.facebook.com/schroniskopegasus

Instagram @schroniskopegasus

Web http://www.pegasus.org.pl

Publikujemy codziennie relacje z życia azylu - możesz sam sprawdzić, jak działamy!

PS. PAMIĘTAJ! DAROWIZNA NA RZECZ NASZEJ ORGANIZACJI PODLEGA ODLICZENIU OD PODATKU! Od podstawy obliczenia podatku możesz odliczyć darowizny w maksymalnej łącznej wysokości 6 % dochodu uzyskanego przez Ciebie w danym roku podatkowym.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Weronika Morawska - awatar

    Weronika Morawska

    23.11.2021
    23.11.2021

    powodzenia : )

5 680 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciły 104 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 104

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Małgorzata Koblak - awatar
Małgorzata Koblak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Magda - awatar
Magda
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Katarzyna - awatar
Katarzyna
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij