Maja potrzebuje pomocy...

2 551 zł  z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maja Nowakowska - awatar

Maja Nowakowska

Organizator zbiórki

Majka urodziła się 13.08.2014 roku, ponad dwa miesiące wcześniej niż powinna i dokładnie w drugą rocznicę śmierci swoich braci bliźniaków. 

Poród Majki był bardzo ciężki. Po urodzeniu dostała tylko 2 pkt w skali Apgar. Była cała sina, bez własnego oddechu.W tym samym dniu Maja znalazła się na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w Poznaniu, gdzie przebywała ponad 7 miesięcy.  Szpital stał się wtedy naszym domem. Dwa dni po porodzie okazało się, że Maja ma bardzo ciężką wadę serca - całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych. Aby móc tę wadę skorygować dziecko musi ważyć minimum 2,5 kg, a Majka ważyła o 1,5 kg za mało. 

Wtedy Maja dostała tylko 1 % szans na przeżycie. 

Od tego dnia rozpoczęła się walka o każdy gram, aby móc doprowadzić do operacji. W międzyczasie Majka przeszła sepsę, niewydolność wielonarządową, przestała działać wątroba, nerki... ale Majka walczyła.

W listopadzie Majka doczekała się operacji. Operacja na otwartym sercu trwała 6,5 godziny. Maja kolejny raz dała radę. Tydzień później zamknięto Majce mostek i Maja wróciła na OIOM, niestety nadal na respiratorze. Niewydolność serca spowodowała ogromne spustoszenie w płucach doprowadzając do dysplazji oskrzelowo - płucnej. W grudniu 2014 roku podjęto decyzję o tracheostomii, ale pomimo tego Mai nie udaje się odłączyć od respiratora. Kolejne miesiące w szpitalu i kolejne 3 sepsy z których Majka wychodzi zwycięsko...

W marcu 2015 roku Majka po raz pierwszy przyjeżdża do domu na respiratorze i sondzie bo nie jest w stanie samodzielnie jeść. 

Dziś Maja jest już w domu i robi ogromne postępy. Dzięki ogromnej pracy udało się ją odłączyć od respiratora, a pół roku później usunąć również rurkę tracheostomijną. Niestety u Mai pojawiły się napady padaczkowe, które w jednej chwili potrafią zniszczyć całą ciężką pracę. Pomimo leków i diety ketogennej napady nie odpuszczają, a po każdym znich wszystko zaczynamy od początku...

Majka wymaga stałej, systematycznej rehabilitacji. Jest dzieckiem wiotkim, które pomimo już prawie 4 lat nie siedzi samodzielnie, nie chodzi. Cały czas walczymy o pierwszy krok Majki.

Maja jest pod stałą opieką: kardiologa, neurologa, okulisty, laryngologa, ortopedy.

Codzienna rehabilitacja jest niezbędna. Koszty niestety są ogromne, miesięcznie to ponad 3, 5 tysiąca złotych. Dlatego bardzo Państwa proszę o pomoc w leczeniu i rehabilitacji  mojego DZIELNEGO WOJOWNIKA

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Maja Nowakowska - awatar

  Maja Nowakowska

  20.12.2019
  20.12.2019

  Bardzo z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim za wsparcie, za każdą wpłaconą złotówkę. Dzięki Wam możemy więcej, a Maja każdego dnia udowadnia że cały ten trudne i wysiłek nie idzie na marne. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy ❤❤❤

  Zdjęcie aktualizacji 41 608

Komentarze


 • Grzegorz boryczka - awatar

  Grzegorz boryczka

  22.03.2020
  22.03.2020

  Duzo zdrowia Maju badz dzielna

 • Damian Abramowicz - awatar

  Damian Abramowicz

  22.03.2019
  22.03.2019

  Zdrówka życzę.

 • winnie the pooh - awatar

  winnie the pooh

  16.01.2019
  16.01.2019

  Dużo zdrowia i uśmiechu :)

 • Dobry Człowiek - awatar

  Dobry Człowiek

  04.06.2018
  04.06.2018

  Zdrówka życzę dla Maju😘

2 551 zł  z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maja Nowakowska - awatar

Maja Nowakowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 38

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grzegorz boryczka - awatar
Grzegorz boryczka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paweł - awatar
Paweł
20
Andrzej - awatar
Andrzej
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij