Zbiórka Maja potrzebuje pomocy... - miniaturka zdjęcia

Maja potrzebuje pomocy...

Maja potrzebuje pomocy...

2 526 zł z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciło 36 osób
Wpłać teraz
 
Maja Nowakowska - awatar

Maja Nowakowska

Organizator zbiórki

Majka urodziła się 13.08.2014 roku, ponad dwa miesiące wcześniej niż powinna i dokładnie w drugą rocznicę śmierci swoich braci bliźniaków. 

Poród Majki był bardzo ciężki. Po urodzeniu dostała tylko 2 pkt w skali Apgar. Była cała sina, bez własnego oddechu.W tym samym dniu Maja znalazła się na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w Poznaniu, gdzie przebywała ponad 7 miesięcy.  Szpital stał się wtedy naszym domem. Dwa dni po porodzie okazało się, że Maja ma bardzo ciężką wadę serca - całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych. Aby móc tę wadę skorygować dziecko musi ważyć minimum 2,5 kg, a Majka ważyła o 1,5 kg za mało. 

Wtedy Maja dostała tylko 1 % szans na przeżycie. 

Od tego dnia rozpoczęła się walka o każdy gram, aby móc doprowadzić do operacji. W międzyczasie Majka przeszła sepsę, niewydolność wielonarządową, przestała działać wątroba, nerki... ale Majka walczyła.

W listopadzie Majka doczekała się operacji. Operacja na otwartym sercu trwała 6,5 godziny. Maja kolejny raz dała radę. Tydzień później zamknięto Majce mostek i Maja wróciła na OIOM, niestety nadal na respiratorze. Niewydolność serca spowodowała ogromne spustoszenie w płucach doprowadzając do dysplazji oskrzelowo - płucnej. W grudniu 2014 roku podjęto decyzję o tracheostomii, ale pomimo tego Mai nie udaje się odłączyć od respiratora. Kolejne miesiące w szpitalu i kolejne 3 sepsy z których Majka wychodzi zwycięsko...

W marcu 2015 roku Majka po raz pierwszy przyjeżdża do domu na respiratorze i sondzie bo nie jest w stanie samodzielnie jeść. 

Dziś Maja jest już w domu i robi ogromne postępy. Dzięki ogromnej pracy udało się ją odłączyć od respiratora, a pół roku później usunąć również rurkę tracheostomijną. Niestety u Mai pojawiły się napady padaczkowe, które w jednej chwili potrafią zniszczyć całą ciężką pracę. Pomimo leków i diety ketogennej napady nie odpuszczają, a po każdym znich wszystko zaczynamy od początku...

Majka wymaga stałej, systematycznej rehabilitacji. Jest dzieckiem wiotkim, które pomimo już prawie 4 lat nie siedzi samodzielnie, nie chodzi. Cały czas walczymy o pierwszy krok Majki.

Maja jest pod stałą opieką: kardiologa, neurologa, okulisty, laryngologa, ortopedy.

Codzienna rehabilitacja jest niezbędna. Koszty niestety są ogromne, miesięcznie to ponad 3, 5 tysiąca złotych. Dlatego bardzo Państwa proszę o pomoc w leczeniu i rehabilitacji  mojego DZIELNEGO WOJOWNIKA

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Maja Nowakowska - awatar

  Maja Nowakowska

  20.12.19
  20.12.19

  Bardzo z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim za wsparcie, za każdą wpłaconą złotówkę. Dzięki Wam możemy więcej, a Maja każdego dnia udowadnia że cały ten trudne i wysiłek nie idzie na marne. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy ❤❤❤

  Zdjęcie aktualności 41 608

Komentarze


 • Grzegorz boryczka - awatar

  Grzegorz boryczka

  22.03.20
  22.03.20

  Duzo zdrowia Maju badz dzielna

 • Damian Abramowicz - awatar

  Damian Abramowicz

  22.03.19
  22.03.19

  Zdrówka życzę.

 • winnie the pooh - awatar

  winnie the pooh

  16.01.19
  16.01.19

  Dużo zdrowia i uśmiechu :)

 • Dobry Człowiek - awatar

  Dobry Człowiek

  04.06.18
  04.06.18

  Zdrówka życzę dla Maju😘

2 526 zł z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciło 36 osób
Wpłać teraz
 
Maja Nowakowska - awatar

Maja Nowakowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 36

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grzegorz boryczka - awatar
Grzegorz boryczka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paweł - awatar
Paweł
20
Andrzej - awatar
Andrzej
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Oliwia - awatar
Oliwia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij