Zbiórka Pomoc dla chorej dziewczynki. - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla chorej dziewczynki.

Zbiórka Pomoc dla chorej dziewczynki. - zdjęcie główne

Pomoc dla chorej dziewczynki.

150 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 
Szymon Dziekoński - awatar

Szymon Dziekoński

Organizator zbiórki


Pomóż i Podaj dalej ! 😘

Zbiórka na sprzęt rehabilitacyjny. Julia to córka mojej siostry. Chcę zrobić jej niespodziankę dlatego zbieram pieniądze. 

Julia urodziła się 10.02. 2012 r., w 30 tyg. ciąży, z 2 pkt w skali APGAR , z masą ciała 1500g w ciężkiej zamartwicy. Po 3 miesiącach niepokoju i walki o życie mogła pierwszy raz pojechać do domu. To jednak nie ostatni jej pobyt w szpitalu. Przeszła wiele badań i w ostateczności stwierdzono u niej Mózgowe Porażenie Dziecięce pod postacią niedowładu czterokończynowego. Jula rosła, radosna i uśmiechnięta, ale nadal była na etapie noworodka. Nie siadała, nie gaworzyła, nie skupiała wzroku. Jako półroczne dziecko rozpoczęła intensywną i niestety bardzo kosztowną rehabilitację, która trwa do dziś.

Walka o Julię stała się najważniejszym celem w życiu , dlatego zaczęliśmy zbierać pieniążki na dalsze leczenie i niezbędny sprzęt rehabilitacyjny . Udało się wyjechać na kilka turnusów rehabilitacyjnych , po których widać ogromne postępy. Staram się wykorzystać każdą nadarzającą się sytuację, umożliwiającą dalsze mojej siostrzenicy. Działanie na szeroką skalę umożliwiła nam Fundacja "Słoneczko". Aukcje charytatywne, ulotki z prośbą o darowanie 1% podatku , pukanie do drzwi inwestorów i pokorne prośby o pomoc oraz propagowanie wizerunku na różnych stronach w sieci.


Dziś Julia ma 7 latek. Jest pod stałą opieką wielu lekarzy specjalistów min. neurologa, okulisty, rehabilitanta, logopedy. Uczęszcza do przedszkola. Mimo znacznie opóźnionego rozwoju psychoruchowego zaczęła samodzielnie siadać, nawiązuje kontakt wzrokowy, pionizuje się, stoi dłuższy czas przy oparciu i chodzi prowadzona za rączki. Jednak na razie nie jest samodzielna i nie mówi. Jest dziewczynką pogodną, uśmiechnięta i szczęśliwą,  a co najważniejsze silną bohaterką,  która walczy o każdy postęp i lepszy dzień.

  Nie znamy jej myśli i nie wiemy czy kiedykolwiek je poznamy.


Dla każdego rodzica wielkim wydarzeniem jest pierwsze słowo, pierwszy krok dziecka. Każdy na to oczekuje i ma wielką nadzieję. 


Nie oczekując cudów, walczymy o normalne, zwyczajne życie . Wiemy, że czeka nas długa i bardzo kosztowna droga, ale mamy nadzieję, że nie jest to droga bez końca.


Dziękuję ❤

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
150 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 
Szymon Dziekoński - awatar

Szymon Dziekoński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij