Niezależność - z Piątym Kołem!

owner

Magdulińska Kiwilszoczka

Organizator zbiórki

Zbiórka

Photo

Kim jestem?

Mam na imię Magda. Z porażeniem mózgowym żyję od dwudziestu sześciu lat. Skończyłam liceum, później dwa lata studiowałam dziennikarstwo. Moja droga jednak zmieniła nieco kierunek i zajęłam się projektowaniem grafiki i stron internetowych – od września tego roku zaczęłam studia z mediaworkingu w Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Mimo moich czterech kółek, staram się pędzić przez życie z uśmiechem na twarzy i tak szybko, jak tylko się da. Spełniam swoje marzenia, dążę do realizacji kolejnych. Jestem osobą, która kieruje się dewizą, że bariery są tylko w naszych głowach i to od nas samych zależy czy je przełamiemy. Tylko dzięki takiemu podejściu udało mi się zrobić rzeczy, o których w innym wypadku mogłabym zapomnieć. Od czterech lat jeżdżę konno - dzięki tym wspaniałym zwierzakom odzyskałam wiarę w to, że mogę. Trzy lata temu zdecydowałam się na dotknięcie chmur - skoczyłam w tandemie ze spadochronem z 4000 metrów - było to jedno z najbardziej szalonych przeżyć pokazujących, że nie ma żadnych granic, dla nikogo. Dlaczego zatem tu jestem? 

Wszystko co robię, wymaga obecności drugiej osoby. Mam wspaniałych przyjaciół, wspaniałą rodzinę i wiem, że zawsze mogę na nich liczyć. Przychodzi jednak w końcu taki czas, kiedy człowiek chciałby zrobić coś sam i stać się w ten sposób powoli niezależnym.

Photo

Czym jest dla mnie niezależność i jak ją mogę osiągnąć?

Myślę, że dla każdego człowieka samodzielność jest kluczowym celem w życiu. Dla osób z dysfunkcją ruchu, ten cel jest nie tylko bardzo istotny z naturalnych przyczyn, ale także dlatego, że są one postawione przed dużym wyzwaniem. Moim wyzwaniem nie są nogi, jakby się mogło wydawać, ale ręce…Napięcie mięśniowe jest niestety rzeczą bardzo ułomną. Nigdy nie wiadomo, kiedy się pojawi i kiedy się nasili. To właśnie przez zwiększoną spastykę w górnej części ciała nie jestem w stanie opuścić swobodnie rąk na koła i samodzielnie się poruszać na swoim pojeździe. W tej chwili, ta samodzielna jazda jest dla mnie największym spełnieniem marzeń. Nie mam potrzeby robić od razu maratonów, ale gdybym mogła pójść sama choć na krótki spacer, do sklepu, lub po prostu jechać obok mojego towarzysza, zamiast wciąż prosić o pomoc, byłabym bardzo szczęśliwa.

Photo

Co mi jest potrzebne?

Przystawka handbike, potocznie nazywana piątym kółkiem, i aż czternaście tysięcy złotych, by ją kupić. Nie jest to mała kwota i niestety bardzo trudno o dofinansowanie na ten sprzęt.

Moje pierwsze założenie było takie, aby przystawka była manualna ponieważ nie mam słabych rąk. Później, po zastanowieniu, uznałam, iż dodatkowy napęd elektryczny w niektórych sytuacjach może być pomocny. Bez względu jednak na to, na który model przystawki będę mogła sobie pozwolić, stanę się niezależna od drugiej osoby, a to jest dla mnie najważniejsze. Przedstawiony sprzęt będzie mi niezwykle pomocny również na uczelni, gdyż nie zawsze będę miała koło siebie osobę do pomocy.

Photo

Dlaczego akurat 5-te kółko?

Ponieważ nie chcę korzystać z innej alternatywy jaką byłby wózek elektryczny, który pozbawiłby mnie jakiegokolwiek ruchu. Przystawka jest rekomendowana dla osób po urazach, jak i po porażeniu mózgowym, gdyż można ją odpowiednio dostosować, np. poprzez półzamknięte korby. Poza tym, dostarcza ona nie tylko frajdę i niezależność, ale także poprawia krążenie krwi i zmusza ciało do pracy. Na tym również mi bardzo zależy.

Photo

Jestem prawie w połowie drogi

Do tej pory dzięki pomocy fundacji Avalon, artystów i sportowców, udało mi się zebrać ponad 5 tys. złotych. Wierzę, że z Waszą pomocą uda mi się zebrać całą kwotę. Ten sprzęt to szansa na normalne życie. To także spełnienie kolejnego marzenia jakim jest pies, najlepszy przyjaciel człowieka...

Wszystkie pieniądze zebrane na tym portalu zostaną przekazane na konto Fundacji Avalon, a dalej przeznaczone na zakup opisanego sprzętu, akcesoriów do niego i ewentualną rehabilitację.

PhotoPhoto

Aktualności

 • Magdulińska Kiwilszoczka

  O tym dlaczego chcę ...

  02.12.15
  02.12.15

  Trochę na temat piątego koła z mojej perspektywy napisałam na blogu : http://krecamniekolka.blogspot.com/2015/12/piate-koo-dlaczego-po-co-i-na-co.html Zapraszam do lektury :)

Komentarze

 • Aleksandra Szczęsna

  06.12.16
  06.12.16

  Już robisz rzeczy o których wielu niepełnosprawnym się nie śniło i chcesz jeszcze więcej? Powodzenia! :)

 • Anonimowy Darczyńca

  24.11.16
  24.11.16

  Trzymam kciuki żeby się udało zebrać cała kwotę :)

 • Anonimowy Darczyńca

  01.11.16
  01.11.16

  :)

 • Pasiasty

  01.12.15
  01.12.15

  Powodzenia

 • Konrad

  30.11.15
  30.11.15

  Powodzenia. Jestem przekonany, ze Ci sie uda.

owner

Magdulińska Kiwilszoczka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 44

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Aleksandra Szczęsna
  10
  Aleksandra Szczęsna
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  15
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Aleksandra Szczęsna
  10
  Aleksandra Szczęsna
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  1 000
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróć, aby zobaczyć stronę