Zbiórka Moka pomaga - pomóż i TY - miniaturka zdjęcia

Moka pomaga - pomóż i TY

Zbiórka Moka pomaga - pomóż i TY - zdjęcie główne

Moka pomaga - pomóż i TY

400 zł z 27 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Kwolek - awatar

Agnieszka Kwolek

Organizator zbiórki

Cześć.

Mam na imię Moka. Jestem psem przewodnikiem. Mam misję do spełnienia - pomagam mojej Dużej w poruszaniu się. Duża jest dla mnie wszystkim - Mamusią, Opiekunką, Najwspanialszym Dwunogiem na świecie. No, taką samicą alfa, chyba wiecie, co mam na myśli? Dwunogi mówią na nią Agnieszka, ale dla mnie to po prostu Duża i już.

W najtrudniejszych chwilach Duża mi pomogła i pokazała, że najważniejsza jest przyjaźń. Teraz ja chciałbym pomóc swoim przyjaciołom - psom przewodnikom. Stworzyłem tę zbiórkę, by wesprzeć szkolenie i opiekę nad psami, które są teraz na początku drogi. One się pilnie uczą, aby przez długi czas pomagać osobom takim, jak Duża - osobom z dysfunkcją wzroku.

Proszę Was, przyłączcie się. Bardzo na Was liczę.

Poznajcie moją historię.

W lutym stało się coś strasznego - zerwałem sobie więzadło w tylnej łapce i już nie mogłem chodzić z Dużą do pracy. W ogóle nie mogłem chodzić.

To było naprawdę smutne, ale Duża nie poddała się. Założyła dla mnie zbiórkę publiczną. Zrobiła to, bo mnie bardzo kocha, a ja ją za to podziwiam. Często opowiadała mi, że jesteście wspaniali i że dzięki Waszej hojności zebrała pieniądze na operację i moją rehabilitację. Teraz 3 razy w tygodniu chodzę z Dużą na bieżnię wodną i inne fajne zabiegi.

Dziękuję za Waszą dobroć i ściskam łapki. Teraz czuję się o wiele lepiej. Już niedługo znowu będę wszędzie prowadził moją Dużą i znów będziemy nierozłączni.

Wiecie, mam takie marzenie, żeby więcej psów przewodników pomagało ludziom. Zdradzę Wam w tajemnicy, że to jest też marzenie mojej Dużej.

Chciałbym Wam opowiadać o życiu psów przewodników, o tym, jak się tego uczymy. Czy obiecujecie, że będziecie tu zaglądać? Ja będę Wam opowiadał o różnych moich bliższych i dalszych przyjaciołach, o młodych i o doświadczonych psach. A jak duża mnie ładnie poprosi, to też będzie mogła coś napisać :-)

Fundacja, która mnie wszystkiego nauczyła, to Fundacja Vis Maior, a ja noszę dumnie imię Moka Vis Maior. Prawda, że ładne?

Ta fundacja realizuje projekty, w ramach których my - psy przewodniki - uczymy się prawie od szczeniaka różnych bardzo pożytecznych rzeczy. Fundację  wspierają też wolontariusze. To kochane dwunogi, które pomagają nam zrozumieć świat człowieka i oswoić się z nim.

Proszę w imieniu swoim, mojej Dużej, Fundacji  Vis Maior oraz wszystkich moich przyjaciół, którzy teraz właśnie ciężko pracują, by wejść do elitarnego grona psów przewodników - pomóżcie nam.

Każda, nawet niewielka pomoc finansowa, będzie wyrazem Waszego wsparcia dla wiernych psich łapek i bardzo potrzebnych psich oczu. Dzięki tej pomocy grono psów przewodników powiększy się o kolejne wspaniałe psy, a ja będę z Was DUMNy!!!

Chcecie wiedzieć, na co zostaną wydane pieniądze?

Powiem Wam, bo wiem. Razem z Dużą chodzę do Fundacji i słyszę, o czym tam się rozmawia. Zawsze potrzebne jest dużo karmy dla szkolonych piesków. Są też wydatki niespodziewane, takie jak np. moja operacja i rehabilitacja. Co ja bym bez Was zrobił??? Zdarza się, że szkolony pies potrzebuje specjalistycznej opieki weterynaryjnej lub konkretnych pomocy dydaktycznych w procesie szkolenia. To są ważne wydatki, na które moi przyjaciele chcą przeznaczyć pieniądze z tej zbiórki.

Pomożecie??? Hau!

Oto Was prosi Moka Vis Maior

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


  • Agnieszka Kwolek - awatar

    Agnieszka Kwolek

    19.07.18
    19.07.18

    Witam Was Kochani. Tym razem to ja, Duża, bohaterka opowieści Mokusia. Moka chce pomagać i robi to po swojemu, najpiękniej jak potrafi. Jednak obecnie to jemu będzie znów potrzebna pomoc. Dlatego też, wspólnie z Mokim, postanowiliśmy bardzo, bardzo gorąco podziękować Wam za dotychczasowe wsparcie, które będzie przeznaczone na potrzeby szkolących się psów przewodników. Za każdą złotówkę i za każde życzliwe słowo, za każde udostępnienie tej zbiórki, serdecznie dziękujemy. Wierzę, że jest jeszcze wielu ludzi dobrej woli, którzy zechcą pomóc psiakom oraz Fundacji Vis Maior w ich wyszkoleniu. Widok osoby niewidomej z psem przewodnikiem budzi jak najbardziej pozytywne skojarzenia, ale psów takich jest w Polsce bardzo niewiele. Wasza pomoc może to zmienić. Pod poniższym linkiem znajdują się informacje dla wszystkich tych, którzy chcą pomóc: http://fundacjavismaior.pl/darowizny/ Gorąco Was Ściskamy Moka i Duża

400 zł z 27 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Kwolek - awatar

Agnieszka Kwolek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda Głowacka - awatar
Magda Głowacka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania - awatar
Ania
20
Aneta Wyrozębska - awatar
Aneta Wyrozębska
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aneta Wyrozębska - awatar
Aneta Wyrozębska
5
Jolanta Kramarz - awatar
Jolanta Kramarz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij