Zbiórka Moka pomaga - pomóż i TY - miniaturka zdjęcia

Moka pomaga - pomóż i TY

Agnieszka Kwolek - awatar

Agnieszka Kwolek

Organizator zbiórki

Cześć.

Mam na imię Moka. Jestem psem przewodnikiem. Mam misję do spełnienia - pomagam mojej Dużej w poruszaniu się. Duża jest dla mnie wszystkim - Mamusią, Opiekunką, Najwspanialszym Dwunogiem na świecie. No, taką samicą alfa, chyba wiecie, co mam na myśli? Dwunogi mówią na nią Agnieszka, ale dla mnie to po prostu Duża i już.

W najtrudniejszych chwilach Duża mi pomogła i pokazała, że najważniejsza jest przyjaźń. Teraz ja chciałbym pomóc swoim przyjaciołom - psom przewodnikom. Stworzyłem tę zbiórkę, by wesprzeć szkolenie i opiekę nad psami, które są teraz na początku drogi. One się pilnie uczą, aby przez długi czas pomagać osobom takim, jak Duża - osobom z dysfunkcją wzroku.

Proszę Was, przyłączcie się. Bardzo na Was liczę.

Poznajcie moją historię.

W lutym stało się coś strasznego - zerwałem sobie więzadło w tylnej łapce i już nie mogłem chodzić z Dużą do pracy. W ogóle nie mogłem chodzić.

To było naprawdę smutne, ale Duża nie poddała się. Założyła dla mnie zbiórkę publiczną. Zrobiła to, bo mnie bardzo kocha, a ja ją za to podziwiam. Często opowiadała mi, że jesteście wspaniali i że dzięki Waszej hojności zebrała pieniądze na operację i moją rehabilitację. Teraz 3 razy w tygodniu chodzę z Dużą na bieżnię wodną i inne fajne zabiegi.

Dziękuję za Waszą dobroć i ściskam łapki. Teraz czuję się o wiele lepiej. Już niedługo znowu będę wszędzie prowadził moją Dużą i znów będziemy nierozłączni.

Wiecie, mam takie marzenie, żeby więcej psów przewodników pomagało ludziom. Zdradzę Wam w tajemnicy, że to jest też marzenie mojej Dużej.

Chciałbym Wam opowiadać o życiu psów przewodników, o tym, jak się tego uczymy. Czy obiecujecie, że będziecie tu zaglądać? Ja będę Wam opowiadał o różnych moich bliższych i dalszych przyjaciołach, o młodych i o doświadczonych psach. A jak duża mnie ładnie poprosi, to też będzie mogła coś napisać :-)

Fundacja, która mnie wszystkiego nauczyła, to Fundacja Vis Maior, a ja noszę dumnie imię Moka Vis Maior. Prawda, że ładne?

Ta fundacja realizuje projekty, w ramach których my - psy przewodniki - uczymy się prawie od szczeniaka różnych bardzo pożytecznych rzeczy. Fundację  wspierają też wolontariusze. To kochane dwunogi, które pomagają nam zrozumieć świat człowieka i oswoić się z nim.

Proszę w imieniu swoim, mojej Dużej, Fundacji  Vis Maior oraz wszystkich moich przyjaciół, którzy teraz właśnie ciężko pracują, by wejść do elitarnego grona psów przewodników - pomóżcie nam.

Każda, nawet niewielka pomoc finansowa, będzie wyrazem Waszego wsparcia dla wiernych psich łapek i bardzo potrzebnych psich oczu. Dzięki tej pomocy grono psów przewodników powiększy się o kolejne wspaniałe psy, a ja będę z Was DUMNy!!!

Chcecie wiedzieć, na co zostaną wydane pieniądze?

Powiem Wam, bo wiem. Razem z Dużą chodzę do Fundacji i słyszę, o czym tam się rozmawia. Zawsze potrzebne jest dużo karmy dla szkolonych piesków. Są też wydatki niespodziewane, takie jak np. moja operacja i rehabilitacja. Co ja bym bez Was zrobił??? Zdarza się, że szkolony pies potrzebuje specjalistycznej opieki weterynaryjnej lub konkretnych pomocy dydaktycznych w procesie szkolenia. To są ważne wydatki, na które moi przyjaciele chcą przeznaczyć pieniądze z tej zbiórki.

Pomożecie??? Hau!

Oto Was prosi Moka Vis Maior

Aktualności

  • Agnieszka Kwolek - awatar

    Agnieszka Kwolek

    15.06.18
    15.06.18

    Kochani. Długo myślałem i myślałem, jak Wam - naszym najwspanialszym Dwunogom - opowiedzieć, czego my - psy potrzebujemy w trakcie szkolenia. Co nasi opiekunowie powinni nam zapewnić, byśmy dobrze się czuli i z najwyższym zaangażowaniem się uczyli. A potrzeby są czasem tak proste.. Miska, tak miska. Czy wiecie, ile warta jest psia miska? Myślę, że dla Was, Dwunogów, to jakieś 20 złotych. A dla nas??? Miska jest super ważna. Kojarzy się pysznie i orzeźwiająco. Moja duża ma dla mnie co najmniej 4 miski - 2 w domu, jedną w pracy i jedną na podróż. W końcu towarzyszę jej wszędzie, a ona jest przygotowana. Wasze wpłaty w wysokości 20 zł pomogą zapewnić dobre warunki przyszłym psom przewodnikom. Zobaczcie sami, jak ważna jest miska. Na filmiku jeden z moich młodych przyjaciół pije wodę. Ach, jaka pyszna

Agnieszka Kwolek - awatar

Agnieszka Kwolek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Magda Głowacka - awatar
20
Magda Głowacka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ania - awatar
20
Ania
Aneta Wyrozębska - awatar
5
Aneta Wyrozębska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Aneta Wyrozębska - awatar
5
Aneta Wyrozębska
Jolanta Kramarz - awatar
50
Jolanta Kramarz
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.