POSTRZELONA Niebieska Kotka

Zbiórka

Zbieramy fundusze potrzebne na leczenie wolno bytującej kotki. Jej kłopoty zdrowotne wynikają z winy człowieka, który uczynił z Niebieskiej żywą tarczę strzelecką.


Pieniądze zostaną wykorzystane na pokrycie ogromnych kosztów leczenia kotki.

1 września br. na jednej z wejherowskich ulic ze sporego wolno bytującego kociego stada  wolontariuszka Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego odłowiła ostatnią, nietypowo umaszczoną kocicę. Właśnie z powodu tego umaszczenia została nazwana Niebieską Kotką. Na stole operacyjnym okazało się, że kotka ma rozlane guzy dwóch sutków, torbiel jajnika i jakby tego było mało, weterynarz zwrócił uwagę na dziwnie posklejane jelita z macicą. Okazało się, że wydobył nabój (pocisk!) z broni sportowej!

Kotka przeszła ciężką operację a do tego weterynarz zauważył blade dziąsła, co nasunęło podejrzenia anemii. Dużo szkód poczynił prawdopodobnie ołów z pocisku. Anemia i torbiel jajnika mogą być po postrzale, ołowica i  porozrywane tkanki jeszcze to nasiliły. Po zabiegu kotka trafiła do klatki lecznicowej aby mogła po tych skomplikowanych zabiegach dojść do siebie i wyjść z anemii.

Od tej pory Niebieska jest podopieczną Fundacji VIVA, grupy Pomorski Koci Dom Tymczasowy. Początkowo planowano tygodniową rekonwalescencję.

Ponieważ rana pooperacyjna ładnie się wygoiła, kotka fizycznie dobrze funkcjonowała tzn. dobrze jadła i załatwiała swoje potrzeby a do prowadzących weterynarzy przywykła na tyle, że bez problemu poddawała się czynnościom i zabiegom medycznym, uznano że już czas zwrócić jej wolność.

Rutynowo przed planowanym opuszczeniem lecznicy wykonano jej, jak się wówczas wydawało, ostatnie badania kontrolne: rentgen płuc, usg, morfologię i biochemię krwi. Wówczas okazało się, że Niebieskiej bardzo spadł poziom czerwonych krwinek (bardzo postąpiła anemia, która bezpośrednio po zabiegu była niewielka).

Zlecono dalsze badania FIV, FELV – wyniki negatywne (czyli ok). Zmian przerzutowych ani innych ognisk nie zauważono, wątroba, nerki i narządy wew. w normie.

Wobec podejrzenia autoimmunologicznej choroby hemolitycznej podano kotce steryd, który jak się po kolejnych badaniach okazało, dał niespodziewanie dobre wyniki.

Obecnie Niebieska nadal pozostaje w lecznicy w celu ustalenia czy incydent z anemią był krótko trwały i po podaniu sterydu ustąpił na stałe, czy też jednak przewlekły i kotka będzie musiała dostawać go do końca swojego życia (wówczas konieczne będzie znalezienie jej domu). Po tygodniu od podania sterydu wyniki nadal dobre, jednakże pojedyncze niedojrzałe komórki w rozmazie wskazują, że choroba ma duże szanse powrócić. Pocieszające jest to, że na horyzoncie pojawił się potencjalny dom tymczasowy, być może stały a wówczas kotka ma szanse na godne i zdrowe życie.

Do tej pory Niebieska przeszła zabiegi sterylizacji, usunięcia guzów piersi, usunięcia torbieli jajnika oraz usunięcia pocisku i szkód jakie on poczynił. Otrzymała leki przeciwbólowe, antybiotyki, steryd, leki wspomagające odporność. Poddano ją diagnostyce w zakresie badań krwi: biochemia, fiv / felv, kilku krotnie morfologia oraz RTG płuc, USG brzucha. Na dzień dzisiejszy koszty zabiegów, diagnostyki i prawie miesięcznego hotelowania w Niebieskiej w lecznicy przekroczyły grubo 1500 zł . Niebieska nadal przebywa w lecznicy, więc dalej generuje koszty.

Konto grupy Pomorski Koci Dom Tymczasowy świeci pustkami, jednakże wolontariusze nie mogli odmówić leczenia kotce, której kłopoty zdrowotne i cierpienie wynikają z winy człowieka, który ją skrzywdził. Leczą ją na tzw. debet w lecznicy. Dlatego aby móc pomagać dalej innym potrzebującym kotom prosimy o pomoc w uregulowaniu faktury (którą lada moment otrzymamy) za leczenie Niebieskiej.

Losy Niebieskiej można śledzić na fb stronie fundacji  

https://www.facebook.com/Pomorski.Koci.Dom.Tymczasowy/photos/pcb.1294870563891421/1294869663891511/?type=3&theater


Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróc, aby zobaczyć stronę