Koty z leśniczówki. KOCI DRAMAT

Zbiórka

                                    K o t y    z    l e ś n i c z ó w k i.   Ludzka  znieczulica,  koci dramat.

Bardzo długi wpis, prosimy o cierpliwość, przeczytajcie.  Tragedii 10 kotów nie da się opowiedzieć  w dwóch słowach.

Jestem wolontariuszką Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego. Koty, o których chcę Wam opowiedzieć, pochodzą z "leśniczówki" na Helu. W cudzysłowie - ponieważ budynek kiedyś pełnił taką funkcję, dziś jest własnością prywatną. To miejsce tragedii 10 zwierząt.

Mieszkańcy leśniczówki, teoretycznie wrażliwi na cierpienia zwierząt, przygarnęli pod swój dach 10 kotów (...) 

             Kitosa wielką przylepę. To słodki misiek. Uwielbia leżeć na kolanach. Nawet teraz - już u nas              z kroplówką przy łapce biegnie do człowieka i przytula się, mruczy, pakuje na człowieka. 

             Buraskę, która wtula się w opiekuna i śpi w łóżku.

             Krawacika, który  nie odstępuje człowieka na krok. Chodzi po opiekunie i non stop ugniata.

             Muszkę żywiołowego miziaka, który potrafi całą  noc buszować, ciągnąć za stopy i ręce                      aż w końcu pada i zasypia w towarzystwie człowieka. W dzień na widok potencjalnego                        głaskacza od razu wystawia brzuch i czeka na drapanie.

             Misię   nakolankowego pieszczocha, który za wspólne zabawy i wylegiwanie się sprzedałaby 

             duszę. Misia spogląda ufnie w oczy, włącza traktor i czeka na czułości.

             Lenkę, która  uwielbia kłaść się na człowieku, na klatce piersiowej i rozdawać całusy.

             Glutaminiana, który od razu wystawia brzuszek, ugniata powietrze i mruczy wniebogłosy. 

             Kitkę,  która gdy tylko się nad nią nachylić, wspina się na ramię, przytula do twarzy,                            rozciąga i zasypia.

             Rudą - choć nie jest skora do pieszczot to uwielbia się bawić lub zaszyć w kocu na                                miękkiej  kanapie

             Pasiaka - łagodną, wesołą dziewczynę, która dopiero zaczyna przekonywać się do człowieka              i choć nie wszystkim daje się głaskać, to do zabawy da się zachęcić każdemu.


(...)  I na tym ich wrażliwość się skończyła. 

Koty, owszem były karmione, ale weterynarza nigdy nie widziały. Prawie wszystkie chore - nie mogły liczyć na jaką kolwiek pomoc - choćby najmniejszą, jak kupienie antybiotyku za 5 złotych, czy choć zgłoszenie problemu fundacji. Gdyby nie to, że przypadkiem znaleźliśmy się w tym miejscu, część z nich po prostu umarłaby. Ludzie patrzyli na chore zwierzęta     i nie wykazali minimum zainteresowania, by im pomóc. Zakatarzona Muszka od pół roku raz na 30 dni dostawała jedną czwartą ludzkiej aspiryny. Cud, że żyje. Misia w ogóle nie była leczona. Przeziębiona Lenka również została pozostawiona sama sobie. Buraska cierpiała z powodu zaawansowanego zapalenia w pyszczku. Na dziąsłach ma wielkie "kalafiory". Krawacikowi z przewlekłą biegunką zaserwowano ludzkie krople żołądkowe. Do dziś nie może dojść do siebie. Kitka waży niecałe 3 kilogramy. Jest lekka jak piórko, wymaga szerokiej diagnostyki. Rudą wykańczało zaniedbane zapalenie jelit. Do tego na dziąsłach ma bolesne wielkie narośle, największą pod językiem. Kiedy trafiła do PKDT była chodzącym szkieletem. Jest tak wykończona, że w lecznicy wylądowała 3 razy. Odbija, po czym jest jeszcze gorzej. Kitos z przewlekłą niewydolnością nerek i trzustki umierał pod płotem. Leżał tak 5 dni. Nawet do nas nie zadzwoniono. Przypadek uratował mu życie. 

Rozumiemy brak funduszy, nie rozumiemy braku dobrej woli. Dowiadywaliśmy się o problemach przypadkiem. Gdyby nie NASZE dość regularne wizyty kontrolne te koty by umarły! Tak trudno było wykonać telefon?! Jeździliśmy tam wielokrotnie - na oddalony o prawie 100 km od nas  Hel. Ludzie nie mogli nawet zadzwonić.

Jakby tego było mało, "opiekunowie" w momencie, kiedy postanowili się przeprowadzić, zdecydowali się wszystkie koty zostawić na ulicy. Planowali spakować się, zamknąć drzwi i odjechać. Koty miały sobie poradzić. Same. Budynek ma zostać wyburzony. Ich miejsce będzie placem budowy. Poszłyby w świat. Dwie ulice dalej? Gdzie strzela się do zwierząt?! To bardzo popularny „sposób na rozwiązanie problemu” w tym miejscu – wiatrówka!

Pomimo ogromnych problemów finansowych PKDT zdecydowaliśmy się zabrać zwierzaki. Lenka prawie od razu pojechała do domu stałego. Trochę ją podleczyliśmy, potem opiekę nad nią przejął nowy dom. Reszta ciągle jest pod naszą opieką. Buraska już u swoich ludzi, ale finansujemy jej leczenie.

Pod skrzydłami PKDT przebywa w tej chwili 9 kotów z leśniczówki. Opieka nad nimi wygenerowała   i nadal generuje ogromne koszty. 

Podsumujmy raz jeszcze. 

Ruda - chore jelita, parametry nerkowe na granicy, zmiany nowotworowe na dziąsłach i pod językiem, konieczna biopsja;

Krawacik - leczenie przewlekłych biegunek;

Muszka – przewlekły, nigdy wcześniej nie leczony koci katar

Misiakoci katar;

Kitka – skrajne wychudzenie – wymaga diagnostyki; 

Glutaminian - zdrowa

Kitos – chore nerki i trzustka

Pasiak - przeziębienie

Buraska – zaawansowany stan zapalny jamy ustnej, na dziąsłach wielkie kalafiorowate obrzęki

Tylko jeden kot nie wymaga leczenia! 

Oprócz kosztów opieki weterynaryjnej obciążają nas też koszty szpitalnej doby – każdy dzień to 10 zł za każdego kota! Potrzebne są ogromne środki, by pomóc tym zwierzakom. 

To – poza nieufnym Pasiakiem – kochane miziaki, które najchętniej nie schodziłyby z rąk. Ciągle chcą się przytulać. Są chore, miały trafić na ulicę. Serca nie pozwoliły nam pozostawić ich bez pomocy. Niestety, nie mamy środków, by je ratować. Nie spodziewaliśmy się takiego masowego chorowania.

Pracujemy na rzecz zwierząt społecznie, nie pobieramy wynagrodzenia. Nie prosimy o nic więcej – tylko o kilka groszy dla tych skrzywdzonych kociaków. Wierzymy, że w grupie siła. Bardzo prosimy o pomoc... Chcemy je ratować, nie mamy za co...Wpłaty - 7

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Mid
  10
  Mid
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  15
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  5
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  5
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróc, aby zobaczyć stronę