Nadzieja umiera ostatnia!

Zbiórka

Ogromnie nam przykro bo jak sami widzicie, nie mamy najmniejszej szansy na uzbieranie kwoty 16,000 zł do 02 czerwca tego roku. Tym bardziej nam przykro, że taka okazja jak ta działka o pow. 1,6h za 16,000 zł (i na dodatek przylegająca do naszego małego azylu), już nam się nigdy nie trafi. 

:(

Ktoś tę działkę kupi i znając życie będzie tylko narzekał na nasze rozszczekane sąsiedztwo. Doświadczamy tego na co dzień, bo z obydwu stron naszego siedliska mamy sąsiadów, którym szczekanie kilku czy kilkunastu psów "straszliwie utrudnia życie". My dla dobra naszych czworonogów możemy tylko ciągle je uciszać, przepraszać, prosić o cierpliwość, być miłym... bo każda nieprzyjemna wymiana zdań mogłaby skończyć się złośliwościami ze strony sąsiadów a nawet próbami otrucia naszych podopiecznych.

Jeszcze nie wiemy co kupimy za pieniążki które uda nam się zebrać do końca maja, na pewno nie będzie to basen, bo on się na naszym podwórku nie zmieści, nie zmieści się też kolejny kojec, być może zbudujemy małą piaskownicę a za resztę pieniędzy kupimy psiakom zabawki, smakołyki czy cokolwiek.

Wszystkim którzy wierzyli że się uda i wpłacili na ten cel pieniądze - bardzo gorąco DZIĘKUJEMY! 

Jesteście cudownymi ludźmi, dzięki którym świat niechcianych i porzuconych psiaków z każdą, nawet najmniejszą wpłatą, staje się LEPSZY!

Tli się w nas jeszcze jakaś iskierka nadziei że nagle ktoś tutaj zajrzy, przeczyta i pomoże nam w zakupie tej działki bo przecież: NADZIEJA UMIERA OSTATNIA!

♡♡♡

Mamy takie marzenie, że nasza Kundelkowa, fundacyjna rodzina, codziennie rano budzi się, przeciąga zaspane kości, zjada skromne śniadanie i biegnie się bawić - ale nie na marnych 130 metrach podwórka, na którym stoją tylko miski z wodą, kojce i "rośnie" wydeptana trawa.


                                                                    RZECZYWISTOŚĆ!

                                                                 MARZENIA!

Mamy marzenie że nasze Kundelkowe stadko, z których każdy jeden, zanim do nas trafił, solidnie dostał od życia "w kość", biegną na rozległy, szczelnie ogrodzony teren, w którego jednej części rosną piękne, nasze Polskie brzozy, odziane w białe sukienki z rozwichrzonym włosem w bogatej koronie z zieleni iskrzących liści, pozłacanych słońcem - zaś w drugiej części rosną trawy, chaotycznie splątując kolory, żółty z karmazynowym, beżowy z brązowym, zielony z zielonym i gdzieniegdzie przez grzeczność trochę krzewów do obsikiwania i kwiatów przez trawy adoptowanych.

A na tych średnio przystrzyżonych dywanach stoją drabinki, huśtawki, tunele, walają się opony do targania, piłki i szarpaki, wiszą też gumowe chwytaki na których się można pobujać lub z nimi powalczyć. Że w samym centrum tego Psiego Raju tkwi ogromna piaskownica w której kopać można do woli, czy też tarzać się w złotym, ciepłym piasku.

Na samym końcu, gdzieś w rogu, czeka na rozgrzane futra basenik a może raczej sadzawka w której jak już będzie za gorąco, ostudzić się będą mogły kundle bure rozszalałe w beztroskiej zabawie. 

Musi też być altanka, i to spora, taka z drewnianym parasolowym dachem pod którym schronić się będą mogły nasze pociechy przed prażącym słońcem czy letnim deszczem. W altance konieczne, niedbale rozrzucone materace czy inne miękkości bo przecież po takich szaleństwach czas odpocząć.

Takie marzenia niestety kosztują. Mamy możliwość kupienia w bardzo atrakcyjnej cenie działki przylegającej do naszego Azylu. Ta działka byłaby idealnym miejscem pod budowę takiego Kundelkowego placu zabaw. Działka ogromna bo 1,6 h, częściowo zalesiona co bardzo nam odpowiada. W czerwcu ma zostać zlicytowana i tyle mamy czasu na uzbieranie potrzebnej kwoty 16 tysięcy złotych.

To ogromne pieniądze i zdajemy sobie sprawę że jej zdobycie nie będzie łatwe, mamy jednak w sobie ogromne pokłady nadziei i przede wszystkim wiary - w Was, ludzi z ogromnymi sercami, ludzi którzy nigdy nas nie zawiedli, ludzi na których zawsze możemy liczyć.

Zakup tej działki to będzie dopiero początek ale od czegoś trzeba zacząć. Na szczęście mamy w naszych szeregach wolontariuszy, którzy zupełnie za darmo zbudują nam "rozrywkowe konstrukcje" o których wcześniej pisałam. My kupimy tylko materiały. Ogrodzenie w super cenie obiecała nam jedna z lokalnych firm i jak już mamy taką propozycję to grzechem byłoby jej nie wykorzystać :):)

Altanę kupimy za jakiś czas bo to też spore koszty, na chwile obecną potrzebne nam tylko pieniądze na zakup działki.

Zwracamy się z gorącą prośbą do Was Zwierzolubnych, ludzi którzy już nie raz udowodnili że nie ma rzeczy niemożliwych!

1 zł, 5 zł, 10 zł - czasem takie pieniądze tracimy na rzeczy nam zupełnie niepotrzebne, dla tych niczyich zwierzaków te pieniądze to nadzieja na cudowne, pełne zabaw życie.

Pomóżcie, pięknie Was prosimy, w nagrodę otrzymacie wdzięczność psów których nikt nie chce a pamiętajcie, pies potrafi dziękować najpiękniej ze wszystkich stworzeń na tym świecie!

Do dzieła kochani! Liczymy na Was :)

Komentarze

 • aga i piotr

  29.04.17
  29.04.17

  zerknijcie na konto fundacji tam też przelałam pieniążki - damy radę

 • Roksana

  27.04.17
  27.04.17

  Trzymam kciuki i jestem pewna, że się uda!

 • Evcia

  26.04.17
  26.04.17

  Trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca

  24.04.17
  24.04.17

  Nie wolno tracić nadziei. Do 2 czerwca jest naprawdę dużo czasu!

 • Anonimowy Darczyńca

  23.04.17
  23.04.17

Wpłaty - 278

 • Avatar aga i piotr
  35
  aga i piotr
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Nela
  20
  Nela
 • Avatar veroniq shostack
  10
  veroniq shostack
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar krata
  50
  krata
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  23
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  25
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Roksana
  10
  Roksana

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę