Zbiórka Leczenie wad twarzoczaszki... - miniaturka zdjęcia

Leczenie wad twarzoczaszki...

Aneta Miki - awatar

Aneta Miki

Organizator zbiórki

"Gdy nam zło w tajemnym półcieniu chce oddzielić przeszłość życia od jego przyszłości,wtedy jak ziarna kiełkujemy,gdzie szczęście woła tych,co zaufali." 


Jestem mamą 16-letniego Arka,który jest dla mnie całym światem.

To poukładany i mądry chłopak. ...Spokojny,taktowny i starający się,by nie zawieść swojej mamy.Ma swoje plany i swoje marzenia.Chce być informatykiem (komputery,to Jego pasja.).Uczy się w technikum informatycznym.Jestem z Niego bardzo dumna.

Mamy swój (nie zawsze kolorowy) świat.Zapraszam Cię do niego.

Mieszkamy w małym domu na odludziu (u babci Arka,która nas do siebie przygarnęła).Wychowuję Arka sama.


Zbieram pieniążki na leczenie syna.Mam Jego zgodę.Pewnego dnia okazało się,że Arek cierpi na 2 wady genetyczne twarzoczaszki: zwężenie górnej szczęki,stłoczone zęby i wysunięcie dolnej (żuchwy) do przodu.Trzeba było przecież lat,by trafić na odpowiedniego specjalistę,który wyłapie wady.Faktem jest,że z zewnątrz nie widać defektów.Jednak z wiekiem będą się pogłębiały.

Czeka nas dwuetapowa operacja i leczenie,w którym weźmie udział chirurg szczękowy i ortodonta.Chirurga zrefunduje nam NFZ (do 18 roku życia),natomiast koszt ortodonty muszę ponieść sama-we własnym zakresie.Refundacja obejmuje tu dzieci maksymalnie do 12 lat.

W pierwszym etapie chirurg rozszerzy górną szczękę w poziomie i podtrzyma specjalnymi śrubami. (dystraktor) Dodatkowo,po tym ortodonta założy 2 aparaty stałe,korygujące zęby.Najpierw jeden (na 6 miesięcy) na górę,a potem drugi (na ok.2 lata) na żuchwę.

Musimy odczekać,nie da się tego zrobić na raz,ponieważ jest to dość skomplikowany proces przesuwania kości.W odpowiednim czasie chirurg przesunie żuchwę do tyłu-w tym celu musi wyciąć kawałki kości,a następnie pchnąć szczękę.Mam nadzieję tylko,że uda się zmieścić w czasie,ponieważ Arek ma 16 lat,a NFZ zrefunduje nam chirurga do 18 lat (urodzony 16 listopada,a więc z miesiącami jesteśmy do przodu).Istnieje możliwość przesunięcia szczęki dolnej razem z założonym aparatem i lekarze będą próbowali to zrobić.

Mamy już termin pierwszej operacji: 5.03.2018 r.

Wszystko byłoby do przejścia,gdyby nie koszt ortodonty.

Dziś, 16.10.2017 r. byliśmy na wizytach u naszych lekarzy: chirurga szczękowego i ortodonty.Pani ortodonta określiła nam koszt szacunkowy leczenia na 8.000 zł. 

Nie chcę na razie nawet myśleć o tym,co stanie się,kiedy NFZ odmówi refundacji drugiej operacji,ponieważ nie zmieścimy się w czasie.Nie chcę również myśleć o rehabilitacjach po wszystkim.Skupiam się na koszcie,który mi obecnie przedstawiono,a którego absolutnie nie jestem w stanie udźwignąć.To dla nas ogromna kwota.Jestem bezsilna,ale wiem,że muszę walczyć o mojego syna.Sytuacja zmusza mnie,by prosić o wsparcie.Za każdą,nawet najmniejszą złotówkę będę niezmiernie wdzięczna.

Arek ma też nadczynność tarczycy.  Jesteśmy zarejestrowani do specjalisty (na NFZ) na dzień 25.09.2018 r. Oczywiście potrzebuje badań i leków, gdyż nie najlepiej się czuje.

Mój syn zawsze mówi: "Nie martw się mamo.Jakoś damy sobie radę." W tym momencie nie pozostaje mi nic innego,jak mocno w to wierzyć. ...Wierzyć w dobro,w jego moc i prosić o okazanie serca.

Ktoś kiedyś powiedział,że "zdrowia nie można kupić",ale czy tak do końca miał rację...? Wiem tylko,że dobro się mnoży,gdy się je dzieli.Mocno ufam,iż znajdą się osoby z ludzkimi odruchami,które sprawią,by mój syn mógł żyć normalnie. ...Bo wiem,że są Anioły na ziemi.


18.01.2018 r.

Po zmianie lekarza ortodonty szacunkowy koszt leczenia ortodontycznego uległ zmianie i wyniesie 5.000 zł. (zmieniłam kwotę ogólną) Jest to ogromna różnica-nie tylko w kosztach,ale również w podejściu do pacjenta.

Zatem w dalszym ciągu bardzo prosimy o wsparcie zarazem bardzo dziękując za dotychczasową pomoc.


Aktualności

 • Aneta Miki - awatar

  Aneta Miki

  18.03.18
  18.03.18

  Chciałabym wszystkich przeprosić za wprowadzenie w błąd.Trudno (będąc "szarym" człowiekiem" nadążyć za wszystkimi zaleceniami i informacjami lekarzy,a tym bardziej,że tych specjalistów jest sporo. Po kontakcie z ortodontą okazało się,ze założenie aparatu stałego na górną szczękę odbędzie się w maju.Teraz 14.03.2018 r. zostaną założone pierwsze gumki (cokolwiek to jest) pod aparat i Pani doktor zrobi tzw. separację. Mamy wstawiony tymczasem dystraktor i podkręcamy go 2 razy dziennie-rozszerzając szczękę górną.Zaczęły rozchodzić się jedynki,a więc dystrakcja działa. Zatem jeszcze raz przepraszam i prostuję wcześniejszą informację. Oczywiście wciąż bardzo prosimy o pomoc odnośnie uzbierania kwoty na wizyty.Z samymi aparatami już sobie poradzimy. Pozdrawiam ciepło.

  Zdjęcie aktualności 13 208

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.12.17
  23.12.17

  Będzie dobrze

  • Aneta Miki - awatar

   Aneta Miki - Organizator zbiórki

   23.12.17
   23.12.17

   Dziękuję najmocniej za tak bardzo szlachetny gest,wsparcie i pomoc.Piękny gest.Nie znajduję słów opisujących wdzięczność. Dziękuję Tobie Aniele za pomoc w walce o zdrowie syna i za otuchę. Siła jest mi teraz potrzebna. Wspólnie z Arkiem życzymy zdrowych,rodzinnych i dobrych Świąt Bożego Narodzenia.Oby darowane dobro wróciło do Ciebie i nigdy Cię nie opuszczało...w święta i w całym Nowym Roku.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.12.17
  10.12.17

  powodzenia , będzie dobrze !

  • Aneta Miki - awatar

   Aneta Miki - Organizator zbiórki

   10.12.17
   10.12.17

   Stokrotnie dziękuję za wsparcie,za podanie dłoni i za ludzki odruch!!! Bardzo doceniamy ten szlachetny gest. Jesteśmy dobrej myśli. Będziemy walczyć! Pozdrawiamy!!!

 • Mariusz - awatar

  Mariusz

  24.10.17
  24.10.17

  Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!

  • Aneta Miki - awatar

   Aneta Miki - Organizator zbiórki

   24.10.17
   24.10.17

   Pięknie dziękujemy za pomoc Panie Mariuszu.Jesteśmy bardzo wdzięczni!Walczymy i mamy nadzieję,że wszystko się uda. Ciepło pozdrawiamy!

 • Grzegorz Krawczyk - awatar

  Grzegorz Krawczyk

  16.10.17
  16.10.17

  Trzymam kciuki . Będzie dobrze ;-) .

  • Aneta Miki - awatar

   Aneta Miki - Organizator zbiórki

   18.10.17
   18.10.17

   Najbardziej porusza i wywołuje emocje fakt,kiedy pomagają Ci,którzy sami mają niełatwo.Tym bardziej to doceniam!!! Dziękuję najmocniej na świecie za anielskie ciepło,za wsparcie i za przyjaźń.

Aneta Miki - awatar

Aneta Miki

Organizator zbiórki

Wpłaty - 42

Marzena Mlynarczyk - awatar
10
Marzena Mlynarczyk
Barbara Maciejewska - awatar
50
Barbara Maciejewska
hubcia - awatar
100
hubcia
Barbara Maciejewska - awatar
30
Barbara Maciejewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Wioletta Kaśkiewicz - awatar
20
Wioletta Kaśkiewicz
Barbara Maciejewska - awatar
20
Barbara Maciejewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Lisica60 - awatar
50
Lisica60
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij