Zbiórka Leczenie wad twarzoczaszki... - miniaturka zdjęcia

Leczenie wad twarzoczaszki...

Aneta Miki - awatar

Aneta Miki

Organizator zbiórki

"Gdy nam zło w tajemnym półcieniu chce oddzielić przeszłość życia od jego przyszłości,wtedy jak ziarna kiełkujemy,gdzie szczęście woła tych,co zaufali." 


Jestem mamą 16-letniego Arka,który jest dla mnie całym światem.

To poukładany i mądry chłopak. ...Spokojny,taktowny i starający się,by nie zawieść swojej mamy.Ma swoje plany i swoje marzenia.Chce być informatykiem (komputery,to Jego pasja.).Uczy się w technikum informatycznym.Jestem z Niego bardzo dumna.

Mamy swój (nie zawsze kolorowy) świat.Zapraszam Cię do niego.

Mieszkamy w małym domu na odludziu (u babci Arka,która nas do siebie przygarnęła).Wychowuję Arka sama.


Zbieram pieniążki na leczenie syna.Mam Jego zgodę.Pewnego dnia okazało się,że Arek cierpi na 2 wady genetyczne twarzoczaszki: zwężenie górnej szczęki,stłoczone zęby i wysunięcie dolnej (żuchwy) do przodu.Trzeba było przecież lat,by trafić na odpowiedniego specjalistę,który wyłapie wady.Faktem jest,że z zewnątrz nie widać defektów.Jednak z wiekiem będą się pogłębiały.

Czeka nas dwuetapowa operacja i leczenie,w którym weźmie udział chirurg szczękowy i ortodonta.Chirurga zrefunduje nam NFZ (do 18 roku życia),natomiast koszt ortodonty muszę ponieść sama-we własnym zakresie.Refundacja obejmuje tu dzieci maksymalnie do 12 lat.

W pierwszym etapie chirurg rozszerzy górną szczękę w poziomie i podtrzyma specjalnymi śrubami. (dystraktor) Dodatkowo,po tym ortodonta założy 2 aparaty stałe,korygujące zęby.Najpierw jeden (na 6 miesięcy) na górę,a potem drugi (na ok.2 lata) na żuchwę.

Musimy odczekać,nie da się tego zrobić na raz,ponieważ jest to dość skomplikowany proces przesuwania kości.W odpowiednim czasie chirurg przesunie żuchwę do tyłu-w tym celu musi wyciąć kawałki kości,a następnie pchnąć szczękę.Mam nadzieję tylko,że uda się zmieścić w czasie,ponieważ Arek ma 16 lat,a NFZ zrefunduje nam chirurga do 18 lat (urodzony 16 listopada,a więc z miesiącami jesteśmy do przodu).Istnieje możliwość przesunięcia szczęki dolnej razem z założonym aparatem i lekarze będą próbowali to zrobić.

Mamy już termin pierwszej operacji: 5.03.2018 r.

Wszystko byłoby do przejścia,gdyby nie koszt ortodonty.

Dziś, 16.10.2017 r. byliśmy na wizytach u naszych lekarzy: chirurga szczękowego i ortodonty.Pani ortodonta określiła nam koszt szacunkowy leczenia na 8.000 zł. 

Nie chcę na razie nawet myśleć o tym,co stanie się,kiedy NFZ odmówi refundacji drugiej operacji,ponieważ nie zmieścimy się w czasie.Nie chcę również myśleć o rehabilitacjach po wszystkim.Skupiam się na koszcie,który mi obecnie przedstawiono,a którego absolutnie nie jestem w stanie udźwignąć.To dla nas ogromna kwota.Jestem bezsilna,ale wiem,że muszę walczyć o mojego syna.Sytuacja zmusza mnie,by prosić o wsparcie.Za każdą,nawet najmniejszą złotówkę będę niezmiernie wdzięczna.

Arek ma też nadczynność tarczycy.  Jesteśmy zarejestrowani do specjalisty (na NFZ) na dzień 25.09.2018 r. Oczywiście potrzebuje badań i leków, gdyż nie najlepiej się czuje.

Mój syn zawsze mówi: "Nie martw się mamo.Jakoś damy sobie radę." W tym momencie nie pozostaje mi nic innego,jak mocno w to wierzyć. ...Wierzyć w dobro,w jego moc i prosić o okazanie serca.

Ktoś kiedyś powiedział,że "zdrowia nie można kupić",ale czy tak do końca miał rację...? Wiem tylko,że dobro się mnoży,gdy się je dzieli.Mocno ufam,iż znajdą się osoby z ludzkimi odruchami,które sprawią,by mój syn mógł żyć normalnie. ...Bo wiem,że są Anioły na ziemi.


18.01.2018 r.

Po zmianie lekarza ortodonty szacunkowy koszt leczenia ortodontycznego uległ zmianie i wyniesie 5.000 zł. (zmieniłam kwotę ogólną) Jest to ogromna różnica-nie tylko w kosztach,ale również w podejściu do pacjenta.

Zatem w dalszym ciągu bardzo prosimy o wsparcie zarazem bardzo dziękując za dotychczasową pomoc.


17.05.2018 r.

Z tej racji,że jest jakiś problem z wstawianiem zdjęć w aktualizacjach,wstawiam zdjęcia rachunków tutaj.


Aktualności

 • Aneta Miki - awatar

  Aneta Miki

  17.05.18
  17.05.18

  ROZLICZENIE! Przedstawiam Państwu dotychczasowe wydatki,które ponieśliśmy odnośnie leczenia ortodontycznego mojego syna. Do dnia dzisiejszego opłaciliśmy kilka wizyt oraz założyliśmy aparat stały na górną szczękę. Wyniosło to 1725 zł. Portal pobiera 7,5% od zebranej kwoty i wypłacona przez nas suma to 1781,51 zł. Poniżej zamieszczamy rachunki oraz zdjęcie buzi syna. W sierpniu zakładamy drugi stały aparat na żuchwę (na dół) w cenie 1800 zł. Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA DOTYCHCZASOWĄ POMOC,BO TYLKO I WYŁĄCZNIE DZIĘKI WAM WSZYSTKIM MÓJ SYN JEST LECZONY.WDZIĘCZNOŚĆ NIE ZNA GRANIC. Nie chciałabym nadużywać dobroci,ale...wciąż zbieramy pieniążki na dalsze leczenie,które (według lekarzy) potrwa koło 2 lat.

  Zdjęcie aktualności 15 283

Komentarze

 • Marzena - awatar

  Marzena

  17.05.18
  17.05.18

  Pani Aneto,życzę aby marzenia Pani i synka się spełniły:) ja ze swoimi dziećmi trzymamy kciuki!

  • Aneta Miki - awatar

   Aneta Miki - Organizator zbiórki

   17.05.18
   17.05.18

   Pani Marzenko dziękuję Pani z całej duszy za ten wielki gest.Będę się modliła za Panią i dzieci.Niech Aniołowie mają Was w swojej opiece.Pozdrawiam serdecznie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.12.17
  23.12.17

  Będzie dobrze

  • Aneta Miki - awatar

   Aneta Miki - Organizator zbiórki

   23.12.17
   23.12.17

   Dziękuję najmocniej za tak bardzo szlachetny gest,wsparcie i pomoc.Piękny gest.Nie znajduję słów opisujących wdzięczność. Dziękuję Tobie Aniele za pomoc w walce o zdrowie syna i za otuchę. Siła jest mi teraz potrzebna. Wspólnie z Arkiem życzymy zdrowych,rodzinnych i dobrych Świąt Bożego Narodzenia.Oby darowane dobro wróciło do Ciebie i nigdy Cię nie opuszczało...w święta i w całym Nowym Roku.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.12.17
  10.12.17

  powodzenia , będzie dobrze !

  • Aneta Miki - awatar

   Aneta Miki - Organizator zbiórki

   10.12.17
   10.12.17

   Stokrotnie dziękuję za wsparcie,za podanie dłoni i za ludzki odruch!!! Bardzo doceniamy ten szlachetny gest. Jesteśmy dobrej myśli. Będziemy walczyć! Pozdrawiamy!!!

 • Mariusz - awatar

  Mariusz

  24.10.17
  24.10.17

  Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!

  • Aneta Miki - awatar

   Aneta Miki - Organizator zbiórki

   24.10.17
   24.10.17

   Pięknie dziękujemy za pomoc Panie Mariuszu.Jesteśmy bardzo wdzięczni!Walczymy i mamy nadzieję,że wszystko się uda. Ciepło pozdrawiamy!

 • Grzegorz Krawczyk - awatar

  Grzegorz Krawczyk

  16.10.17
  16.10.17

  Trzymam kciuki . Będzie dobrze ;-) .

  • Aneta Miki - awatar

   Aneta Miki - Organizator zbiórki

   18.10.17
   18.10.17

   Najbardziej porusza i wywołuje emocje fakt,kiedy pomagają Ci,którzy sami mają niełatwo.Tym bardziej to doceniam!!! Dziękuję najmocniej na świecie za anielskie ciepło,za wsparcie i za przyjaźń.

Aneta Miki - awatar

Aneta Miki

Organizator zbiórki

Wpłaty - 44

Barbara Maciejewska - awatar
20
Barbara Maciejewska
Marzena - awatar
50
Marzena
Marzena Mlynarczyk - awatar
10
Marzena Mlynarczyk
Barbara Maciejewska - awatar
50
Barbara Maciejewska
hubcia - awatar
100
hubcia
Barbara Maciejewska - awatar
30
Barbara Maciejewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Wioletta Kaśkiewicz - awatar
20
Wioletta Kaśkiewicz
Barbara Maciejewska - awatar
20
Barbara Maciejewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij