Zbiórka Pomóż stanąć na nogi mojej Babci - miniaturka zdjęcia

Pomóż stanąć na nogi mojej Babci

Karolina Józefowicz - awatar

Karolina Józefowicz

Organizator zbiórki

INFORMACJA! Zbiórka została przeniesiona ze strony zrzutka.pl :) Jednak cel jest niezmienny! Nadal walczymy o lepsze życie dla naszej Babci! :) 


Witam serdecznie. Nazywam się Karolina i organizuję zbiórkę pieniężną na sprzęt rehabilitacyjny dla swojej Babci. Kochana Babcia Krysia przez całe swoje życie wspierała mnie i moje siostry w potrzebie,więc teraz gdy Ona potrzebuje pomocy czuję się zobowiązana aby tę pomoc jej zapewnić. Sama nie jestem w stanie pokryć kosztów zakupu sprzętu. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o nawet najdrobniejsze wsparcie finansowe lub chociaż udostępnienie zbiórki na portalach społecznościowych aby inni mogli pomóc :)

A oto historia mojej Babci:

Babcia od ponad 15 lat choruje na cukrzycę oraz astmę oskrzelową spowodowaną niekorzystnymi warunkami pracy w zakładzie produkcyjnym Kopernik w Toruniu. Całe życie mieszkała wraz ze swoją niepełnosprawną siostrą, nad którą sprawowała opiekę, w małym, komunalnym mieszkanku. Moja siostra, Gosia, zajmowała się nimi, wychowując przy tym dwoje swoich dzieci, w tym niepełnosprawną córeczkę.

Trzy lata temu, moja Ciocia (córka mojej babci) sprzedała swoje mieszkanie w Toruniu i po atrakcyjnej cenie kupiła dom w miejscowości Kamionki, koło Giżycka. Kupno domu miało na celu zabranie do siebie Babci oraz jej niepełnosprawnej od urodzenia siostry. Ciocia Magda sama mieszkając na dwupokojowym mieszkaniu z mężem i dwójką dzieci, nie była w stanie wziąć do siebie dwóch dodatkowych osób. Dlatego gdy tylko nadarzyła się okazja, kupiła dom i zabrała Babcie wraz z chorą Ciocią Hanią do siebie. Zapewniła im opiekę, dach nad głową, pomoc lekarską. Jeździła z Babcią do lekarzy, robiła badania. Dom niestety okazał się do generalnego remontu, jednak udało im się własnymi siłami wymienić przeciekający dach i wyremontować (oczywiście najtańszym kosztem)pokój dla dzieci oraz dla Babci i Cioci Hani.

Z racji tego iż Ciocia Magda została prawnym opiekunem dla niepełnosprawnej Cioci Hani i pobiera rentę oraz świadczenia pielęgnacyjne z tego tytułu, nie może podjąć się żadnej pracy zarobkowej, a pensja wujka nie wystarcza na wszystko. Wujek jest po przebytym zawale i nie może podjąć się żadnej ciężkiej pracy fizycznej, stąd jego zarobki oscylują w granicach najniższej krajowej. 

Prócz Babci i Cioci Hani na utrzymaniu Ciocia ma dwoje dzieci w wieku szkolnym. Do tej pory udawało im się wiązać koniec z końcem, mimo że dużo pieniędzy wydają miesięcznie na lekarstwa dla schorowanej Babci oraz wujka, który już do końca życia musi przyjmować leki na serce. Ciocia również ma chory kręgosłup i powinna poddać się operacji, jednak ze względu na stan zdrowia Babci nie decyduje się na to, ponieważ obawia się, że mogłaby skończyć na wózku inwalidzkim, a wtedy nikt nie będzie w stanie zaopiekować się Babcią. 

Babcia choruje na szereg schorzeń takich jak: 

 • astma oskrzelowa

 • POChP– przewlekła obturacyjna choroba płuc

 • przewlekła niewydolność serca III NYHA

 • przewlekła choroba nerek stadium G5 (spowodowana nefropatią cukrzycową)

 • niedokrwistość normocytarna

 • nadciśnienie tętnicze

 • zapalenie żołądka z nadżerkami grudkowymi

 • zapalenie opuszki dwunastnicy oraz wrzody 

 • cukrzyca typu 2


Choroba nerek przyczyniła się w znacznym stopniu do zbierania się wody w organizmie, przez co Babci bardzo puchły nogi. W związku z tym miała duże problemy z chodzeniem oraz wstawaniem z łóżka. Poruszała się sama, jednak za pomocą chodzika rehabilitacyjnego. 

W kwietniu zeszłego roku stan Babci się pogorszył. Z nieznanych dotąd przyczyn przestała całkowicie chodzić. Nie jest w stanie podnieść się samodzielnie z pozycji leżącej (wcześniej siadała samodzielnie), nie wstaje, nie chodzi. Ciocia musi kilka razy dziennie pomagać jej usiąść oraz przenosić z łóżka na wózek inwalidzki. Łazienka nie jest w żadnym stopniu dostosowana dla osób poruszających się na wózku, dlatego też z trudem przychodzą codzienne czynności higieniczne takie jak mycie, kąpiel czy załatwianie potrzeb fizjologicznych. Ponad to przez wysokie stadium choroby nerek Babcia musi co drugi dzień uczęszczać na hemodializy do szpitala w Giżycku. Wiąże się to z koniecznością wyjechania z domu wózkiem inwalidzkim, co stanowi kolejne utrudnienie, ponieważ dom nie posiada odpowiedniego podjazdu dla wózka. Kilka schodków przed drzwiami wejściowymi stanowi nie lada wyzwanie podczas wychodzenia oraz wchodzenia do domu. Wujek własnoręcznie wykonał prowizoryczny podjazd, jednak jest on niewystarczający, a przez częste użytkowanie zaczął już się psuć. W tygodniu, gdy wujek jest w pracy, Ciocia sama musi trudzić się z wózkiem podczas wychodzenia z domu, co jeszcze bardziej odbija się na jej kręgosłupie pogarszając jego stan.

Wydatków jest wiele, jednak najpotrzebniejszymi rzeczami są: 

 • łóżko rehabilitacyjne z podnośnikiem oraz regulacją oparcia, aby Babcia mogła samodzielnie siadać

  Koszt ok. 2.500 zł (w cenę wliczony jest ewentualny transport łóżka do domu Babci)
 • materac do łóżka (niestety należy kupić go osobno). 

  Koszt ok. 700 zł 
 • podnośnik transportowy dla osób niepełnosprawnych. Ze względu na to, że Babcia waży około 70 kg, codzienne podnoszenie jej obciąża maksymalnie chory kręgosłup oraz stawy Cioci. Podnośnik znacznie ułatwi przenoszenie Babci na wózek inwalidzki. 

  Koszt ok. 3.500 zł


Koszty całego przedsięwzięcia oscylują w granicach 8.000 zł. Sama nigdy nie będę w stanie uzbierać tak dużej sumy. Z pomocą wszystkich Państwa mam szanse na poprawę jakości życia  swojej Babci oraz Cioci. Nigdy nie proszę o pomoc, gdy jej nie potrzebuję. Teraz także zwlekałam do ostatniej chwili, ale muszę przyznać, że Babci dobro jest dla mnie najważniejsze, a tylko tak jestem w stanie jej pomóc. Dlatego bardzo proszę o chociaż symboliczne wpłaty na moją zbiórkę. Bardzo pomogą mi również udostępnienia zbiórki na portalach społecznościowych tj. Facebook czy Twitter. Wszystkie środki zebrane podczas funkcjonowania zbiórki zostaną przeznaczone na sprzęt rehabilitacyjny dla Babci, a każdą nadwyżkę zbieranej kwoty wykorzystamy na przystosowanie łazienki do potrzeb Babci oraz na wybudowanie podjazdu dla wózka przed domem. Każdy zakup zostanie potwierdzony fakturą VAT na moje nazwisko, która będzie do wglądu dla każdej osoby chętnej przekonać się, że zbiórka nie jest próbą wyłudzenia pieniędzy. Za wszelką pomoc bardzo dziękuję w imieniu swoim oraz Babci.

Karolina Józefowicz

Załączniki:

Link do strony sklepu z łóżkami rehabilitacyjnymi:

https://esklep.brandvital.eu/luna%202%20basic,3,321,918?fbclid=IwAR06x6cHfqABIML3da0SFijvH_4ATvCJcyFSSBeorgM6C-R36hKQFeYLkVELink do strony sklepu z podnośnikami transportowymi:

https://esklep.brandvital.eu/podno%C5%9Bnik-pacjenta-vermeiren-eagle,3,320,1568?fbclid=IwAR33Ec8jLXEOEw2GrvScu_Zw4N80_3PQZZ2I5J09ZulXqAarc6dpkkJojTALink do strony sklepu z materacami:

https://www.panmaterac.pl/materac-wenus-h2-h3-h4-64.html?gclid=CjwKCAiAgrfhBRA3EiwAnfF4thUZcxrhw1P6yqLolVEL8QRP

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Karolina Józefowicz - awatar

  Karolina Józefowicz

  13.05.19
  13.05.19

  Kochani chciałam poinformować, że udało się zakupić dla Babci łóżko rehabilitacyjne! Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc, zarówno finansową jak i w udostępnianiu zbiórki. Nie udało by się gdyby nie wasze dobre serca! Łóżko zostało już dostarczone do Babci i zamontowane :) efekty było widać już po dwóch dniach używania. Babci zeszła opuchlizna z nóg! Dziękuję Wam wszystkim z całego serca! Przywracacie wiarę w ludzi i w dobro :)

  Zdjęcie aktualności 31 192

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.02.19
  14.02.19

  Przynajmniej doraźnie można takie łóżko wypożyczyć. Dla osoby z mojej rodziny takie łóżko pozyskaliśmy z caritasu za niewielką miesieczna opłata. Powodzenia!

  • Karolina Józefowicz - awatar

   Karolina Józefowicz - Organizator zbiórki

   14.02.19
   14.02.19

   Już się dowiadywaliśmy o wypożyczenie łóżka, niestety Caritas w Giżycku nie wypożycza, a najbliższa wypożyczalnia znajduje się 150km od miejsca zamieszkania Babci :( oczywiście jeśli będzie realna możliwość wypożyczenia to bez wahania pożyczymy :) Dziękuję za pomoc i poradę :)

Karolina Józefowicz - awatar

Karolina Józefowicz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 34

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Magdalena Żółkiewska - awatar
50
Magdalena Żółkiewska
Bogumila Perzynska - awatar
20
Bogumila Perzynska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
K.R.P - awatar
50
K.R.P
Kinga - awatar
50
Kinga

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij