Zbiórka Na rehabilitację Dariusza - miniaturka zdjęcia

Na rehabilitację Dariusza

Zbiórka Na rehabilitację Dariusza - zdjęcie główne

Na rehabilitację Dariusza

1 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 0 dni.
Wpłać teraz
 
Darek Bazan - awatar

Darek Bazan

Organizator zbiórki

Dzień dobry!

     Nazywam się Darek (52 l.) i jestem od urodzenia osobą niepełnosprawną (postępujący zanik mięśni) w związku z powyższym zwracam się do wszystkich z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie a też o przekazanie w okresie rozliczeniowym 1 % podatku na mój cel. Zdaję sobie sprawę, iż udzielenie pomocy nie jest sprawą łatwą, ale nie jestem w stanie bez pomocy innych osób sam sobie pomóc. Oczekuję od Państwa zwykłej ludzkiej życzliwości i wyrozumiałości.

     Przez tą niepełnosprawność mam bardzo zwiększone wydatki na rehabilitację niezbędną do utrzymania mięśni w formie, abym mógł jak najdłużej funkcjonować (koszt 1 wizyty rehabilitanta to około 100 – 120 zł). Bez systematycznej i intensywnej rehabilitacji moje mięśnie mogą mnie "unieruchomić", gdyż choroba ta obecnie bardzo szybko postępuje na całe ciało. Nie chcę czekać bezczynnie aż tak się stanie przez to liczę na pomoc życzliwych ludzi. Jestem też zmuszony sukcesywnie dostosowywać mieszkanie do mojej niepełnosprawności (likwidacja barier architektonicznych) abym mógł w miarę żyć. Szacunkowy koszt dostosowania mieszkania może przekroczyć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Mam już coraz mniejszą siłę a co za tym idzie nie daję już radysamodzielnie poruszać się na ręcznym wózku inwalidzkim przez co rozmyślam ozakupie wózka elektrycznego, lecz jego koszt to około 15000 zł.

     Istnieje wprawdzie od niedawna możliwość stosowania bardzo drogiej terapii lekowej która może spowolnić a nawet zatrzymać postępowanie choroby, lecz aby się na nią zakwalifikować potrzebował bym jeszcze wykonać kosztowne badania genetyczne a koszt takich badań jest niesprecyzowany dokładnie, lecz oszacowany też na dobre kilka tysięcy złotych taką informację otrzymałem od lekarza. Mimo nawet zastosowania tej terapii to nie zwalnia mnie to od rehabilitacji a nawet jest wymagane jej coraz więcej.

    Potrzebuję też funduszy na co miesięczne przeglądy techniczne i konserwację zamontowanej w mieszkaniu windy, gdyż mieszkam na I piętrze i jest mi ona niezbędna abym mógł wyjść z mieszkania a koszt przeglądu to około 150 zł miesięcznie w przypadku, gdy wszystko działa. Niestety ostatnio uległa ona awarii i jest potrzeba sprowadzenia z Włoch specjalistycznych elektronicznych układów sterowania koszt ich to min. 800 euro to jest koszt elementu bez robocizny.

     Nie mam takich pieniędzy, ponieważ jestem na rencie inwalidzkiej i ta sytuacja zmusza mnie do zwracania się z prośbą do wszystkich o pomoc na ten cel.

     Bardzo proszę w miarę możliwości o pozytywne rozpatrzenie tej prośby jak również poinformowanie innych osób, które były by chętne mi pomóc, ponieważ do czasu, gdy wystarczy mi sił nie chciałbym być skazany na 100 % zależność innych osób a wszystko za tym przemawia, że tak się może stać. Każda pomoc zarówno finansowa jak również inna ma dla mnie ogromne znaczenie, za którą już teraz bardzo dziękuję.

     Szukam zatem ludzi którym problemy innych nie są obojętne i są skłonne mi pomóc gdyż chcę być jak najdłużej w miarę samodzielny a bez rehabilitacji nie mam na to szans.

     Z góry bardzo serdecznie dziękuję za każdą pomoc jak też przekazane środki na mój cel. Każda kwota ma dla mnie ogromne znaczenie, za którą już teraz bardzo mocno dziękuję.

Można też przekazać 1 procent podatku poprzez rozliczenie podatkowe wpisując poniższe dane

Wystarczy w rozliczeniu podatkowym wpisać: numer
KRS: 0000037904,
a w polu „Cel szczegółowy 1%”: Koniecznie i dokładnie w takiej formie wpisz: 8225 Bazan Dariusz
(kolejność wpisywania i sam wpis jest bardzo istotny, gdyż bez tego opisu pieniądze trafią bezpośrednio do fundacji a nie na moje subkonto).

Pozdrawiam serdecznie


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


  • Darek Bazan - awatar

    Darek Bazan

    15.12.19
    15.12.19

    Nazywam się Darek (52 l.) i jestem od urodzenia osobą niepełnosprawną (postępujący rdzeniowy zanik mięśni SMA) w związku z powyższym zwracam się do wszystkich z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie a też o przekazanie w okresie rozliczeniowym 1 % podatku na mój cel. Zdaję sobie sprawę, iż udzielenie pomocy nie jest sprawą łatwą, ale nie jestem w stanie bez pomocy innych osób sam sobie pomóc. Oczekuję od Państwa zwykłej ludzkiej życzliwości i wyrozumiałości.

1 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 0 dni.
Wpłać teraz
 
Darek Bazan - awatar

Darek Bazan

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij