Zbiórka Ratujmy rodzinną firmę Drewland - miniaturka zdjęcia

Ratujmy rodzinną firmę Drewland

Ratujmy rodzinną firmę Drewland

86 869 zł z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 557 osób
Wpłać teraz
 
Alicja Paś - awatar

Alicja Paś

Organizator zbiórki

6 kwietnia dla firmy Drewland - małej, rodzinnej firmy z województwa łódzkiego, zajmującej się produkcją palet, stał się tragiczny w skutkach. 

Tego dnia spaleniu uległa hala produkcyjna o powierzchni blisko 1000 metrów kwadratowych z magazynami do produkcji palet, hala-wiata o powierzchni 300mkw, dwie kotłownie. Zniszczeniu uległy samochod dostawczy, cała infrastruktura firmy, a także dom właścicieli. Są to niewyobrażalne straty, które w obecnej sytuacji stawiają firmę, jak i jej właścicieli przed widmem bankructwa. 

Jako rodzina, znajomi i sąsiedzi firmy Drewland, mieszczącej się we wsi Pokrzywniaki, w powiecie sieradzkim, podejmujemy się próby pomocy właścicielom firmy, którzy do niedawna sami wspierali lokalne inicjatywy, szkoły i najbardziej potrzebujących.

Dla takich małych, lokalnych firm liczy się każda pomoc, każdy gest. 

Firma Drewland zajmuje się produkcją i sprzedażą palet, którą założył Bogdan Paś w latach 80'. Zaangażowana w prowadzenie biznesu była cała rodzina, na czele z dziećmi: Beatą, Darkiem i Romanem. Po śmierci właściciela firmy w 2002 roku, odpowiedzialność za prowadzenie i rozwój Drewlandu na swoje barki wzięła córka Beata z braćmi. Nagła, tragiczna śmierć jednego z braci w 2012 roku, kolejny raz postawiła pod znakiem zapytania funkcjonowanie rodzinnego biznesu. Pomimo utraty jednej z najważniejszych osób w życiu firmy, Drewland funkcjonował dalej i z uporem oraz siłą charakteru starał się pozostać na rynku. 

Do pomocy została włączona cała rodzina, rozpoczęte zostały nowe inwestycje- kosztowna suszarnia, nowa linia produkcyjna, magazyny, a także samochody do transportu drewna i palet. Kosztowało to wiele sił, wyrzeczeń i zwyczajnie ciężkiej pracy. Jednak rodzinna firma zawsze walczyła o swoje. Drewland zatrudnia około 30 pracowników, z czego duża część to sąsiedzi, znajomi i lokalni mieszkańcy. 

Wszystko to, na co pracowali przez ponad 30 lat, zniknęło w ciągu kilku godzin...


Dziś to my, jako ich przyjaciele i najbliżsi, zwracamy sie do Państwa o pomoc, nawet tą najmniejszą. 

Pomóżmy rodzinnej firmie stanąć na nogi. Odbudować to, o co z uporem walczyli przez ostatnie 30 lat. 

Wesprzyjmy najmniejszych, polskich przedsiębiorców, w tym dla nich najtrudniejszym okresie. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Alicja Paś - awatar

  Alicja Paś

  06.05.20
  06.05.20

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. W związku z licznymi pytaniami od ludzi dobrych serc o możliwość przekazania 1% w rocznym zeznaniu podatkowym, by wesprzeć firmę Drewland, stworzyliśmy odpowiedni numer KRS. Będziemy ogromnie wdzięczni wszystkim tym, którzy wybiorą taką formę pomocy! Numer KRS i tytuł celu umieszczamy w zdjęciu poniżej. Dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 48 970

Komentarze


 • Artur Forest-26 - awatar

  Artur Forest-26

  19.04.20
  19.04.20

  MAM NADZIEJĘ ŻE WKRÓTCE LUDZIE WRÓCĄ DO SWOJEJ PRACY.JESTEM Z WAMI.

 • SEART.pl - awatar

  SEART.pl

  17.04.20
  17.04.20

  Wiemy co to pożar gdyż sami przeżyliśmy go na własnej skórze. Spaliła nam się hala produkcyjna pozostawiając nas w bardzo ciężkiej sytuacji. Wiemy z doświadczenia jak ważna jest pomoc z zewnątrz, dobre sowo i wsparcie. Trzymamy kciuki i wierzymy że i w tym zakładzie "zaświeci jeszcze słońce". Zostańcie z Bogiem

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.04.20
  11.04.20

  Trzymać

 • Leśnik - awatar

  Leśnik

  08.04.20
  08.04.20

  wierzę iż życzliwość ludzka i solidaryzowanie się z Wami, pomoże przetrwać ten trudny okres.

 • Ewa F - awatar

  Ewa F

  07.04.20
  07.04.20

  Trzymam kciuki pozdrawiam

86 869 zł z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 557 osób
Wpłać teraz
 
Alicja Paś - awatar

Alicja Paś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 557

Piotr Leszczyński - awatar
Piotr Leszczyński
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
A. K. - awatar
A. K.
20
Mirosław Przybyłek - awatar
Mirosław Przybyłek
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Teresa - awatar
Teresa
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij