Zbiórka Rak próbuje odebrać mi życie ... - zdjęcie główne

Rak próbuje odebrać mi życie ...

77 770 zł z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 824 osoby
Zbiórka zakończona
 
Dorota Tobolewska - awatar

Dorota Tobolewska

Organizator zbiórki

08.01.2020

Jurek wciąż się leczy aby zapobiec dalszym przerzutom raka. Zmaga się także z powikłaniami po radioterapii. Konieczna jest kontynuacja terapii alternatywnej by odzyskać chociaż cząstkę utraconego zdrowia i dawnego życia. Z całego serca prosimy o wsparcie.

Nadal potrzebuję Waszej pomocy. Leki wspomagające i łagodzące skutki radioterapii oraz rehabilitacja po przebytych leczeniach operacyjnych bardzo dużo kosztują. Sam nie dam rady pokryć wszystkich wydatków ... muszę prosić o wsparcie !

My husband has been fighting malignent tumour for a few months. However we hare a new challenge right now. The price is the life of my husband. To win, we need your help. PLEASE, remember that even small help means a lot to us.


Jurek walczy o życie - On i Jego żona  Dorota proszą o ratunek !

Jurek bardzo chce żyć...  wierzy, że to jeszcze nie koniec  ... Nie zostawiajmy Go, tylko dlatego, że nie jest już młody. Dajmy Mu szansę na życie ...


Przedstawiam Wam Jurka, mojego męża, człowieka niezwykle skromnego, który od 8-mcy dzielnie walczy z nowotworem jelita grubego.

Oto co mówi sam o sobie :

Umieram i zastanawiam się jak mam o tym powiedzieć mojej 82-letniej Mamie, jak przygotować na to moją Żonę ?  Modlę się o cud,  by znalazły się środki na leczenie, bym mógł wyzdrowieć.  Wierzę, że nie jestem za stary na to, aby prosić o wsparcie, aby dostać szansę na dalsze życie... Wiem, że większość "dobrych serc" pomaga dzieciom, osobom młodym, nieuleczalnie chorym kobietom. Zdaję sobie również sprawę, że nieliczni chcą pomóc starszej osobie, takiej jak ja. Ale może jednak ....

 Nie jest mi łatwo o tym opowiadać. Tak samo nie jest mi łatwo prosić o pomoc, bo nigdy o nią nie prosiłem. Teraz nie mam wyjścia, jestem pod ścianą, całkowicie bezradny i śmiertelnie chory. Rak próbuje odebrać mi życie, zabrać mnie moim najbliższym. Nie mam już dawnych planów i marzeń. Zamiast nich jest tylko jedno - pokonać raka i żyć.  

Proszę, pomóż mi uwierzyć, że to jeszcze nie czas na pożegnanie. Mam 63 lata i wielką ochotę na życie.

Rak jelita grubego z przerzutami. Diagnoza zapadła szybko i brzmiała tak, jakby w jednej chwili skończył się świat.                                                                                                                                       Przeszedłem już radykalną radioterapię i rozległą operację. Wszystkie te zabiegi spowodowały niesamowite wyniszczenie organizmu, utratę wagi i bardzo złe samopoczucie. Do tego wyłoniona podczas operacji ileostomia uprzykrza mi życie.


Teraz rozpoczynam następny etap leczenia : immunostymulację wyciągami roślinnymi i zwierzęcymi. To miesięczny koszt rzędu 3,5 - 5 tys. zł . Jednocześnie poddany zostanę zabiegom hipertermii onkologicznej, podczas której zabijane są komórki rakowe w temperaturze 40-41 stopni - tu jeden zabieg kosztuje 550 zł, a by osiągnąć efekty potrzeba ich dziesięć w miesiącu, a więc następne 5,5 tys. złotych. A to przecież nie wszystko. Specjalistyczna dieta, środki opatrunkowe do ileostomii, dojazdy do placówek medycznych, konsultacje .... itd, itd.... 

Ten etap leczenia jest NIEREFUNDOWANY - TO LEK OSTATNIEJ SZANSY - BYM MÓGŁ JESZCZE ŻYĆ ! TO TERAPIA RATUNKOWA - BEZ NIEJ MOJE SZANSE DRASTYCZNIE MALEJĄ !!!

To dla mnie ogromne koszty, miesięcznie potrzeba minimum 10.000 zł, a leczenie powinno trwać conajmniej kilka miesięcy.

Dotychczasowe leczenie, suplementacja, konsultacje, pochłonęły dotychczasowe oszczędności.

Z wielką wiarą w dobro proszę - pomóżcie mi bym żył, bym mógł pozostać wśród Was.

Każdemu, kto usłyszy moją prośbę - już dziś dziękuję z całego serca.

Jerzy.

Tak, ten człowiek na zdjęciu to mój mąż Jerzy. Człowiek pogodny o dobrym, ciepłym sercu. Choruje na raka. Nie poddaje się, wierzy i wie, że wyzdrowienie jest możliwe i realne. Ma dystans, odwagę i cierpliwość - oboje wiemy, że zdrowie musi wrócić krok po kroku.                    Tylko po kilku miesiącach leczenia potrzeba kolejnych metod, następnych leków i ... musimy za nie zapłacić, a na to brak.

Liczy się każda wpłata, każda złotówka zbliża nas do świata sprzed choroby. Dlatego proszę o POMOC w imieniu własnym i Jurka. On bardzo chce żyć.

Nigdy dotychczas od pomocy obcych, nieznanych mi osób nie zależało tak wiele. Życie i zdrowie najbliższego człowieka. Miłości mojego życia. Trudno wyrazić słowami, jaką bezradność i rozpacz czuję. Pozostaje mi tylko błagać - uratuj mojego męża !

Dorota - żona


                    " Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci."                                                                                                                             - Paulo Coelho


Aktualności


 • Dorota Tobolewska - awatar

  Dorota Tobolewska

  28.06.20
  28.06.20

  Żegnamy się z Wami Drodzy Darczyńcy, choć wciąż jesteśmy pełni strachu. Nie wiemy, czy zakończenie zbiórki to dobra decyzja. W naszych sercach jest jednak coś jeszcze poza strachem: WDZIĘCZNOŚĆ. Za wsparcie, za Wasz czas, energię, za to, że włożyliście całe swoje serce w pomoc Jurkowi. Dziękujemy za każdą złotówkę, za każde udostępnianie. Nigdy nie znajdziemy słów, by wyrazić co czujemy. 820 cudownych osób usłyszało o Jurku i pochyliło się nad jego losem… I choć Jurek jest starszym człowiekiem, którego życie biegnie " z górki" , nie przeszkadzało Wam to. Podaliście mu swoją pomocną dłoń. Wielu z Was wspierało Jurka wielokrotnie. Wielu pytało o jego zdrowie. Przez te 2 lata niejednokrotnie Jurek rozczulał się aż do płaczu. Do dziś nie może pojąć, że obcym, nieznajomym osobom nie był obojętny jego los. To już OSTATNI nasz wpis. Bądźcie ZDROWI. Nadal trzymajcie kciuki za Jurka. Zbiórkę kończymy o północy 30.06. Więc jeśli chcecie jeszcze pomóc Jurkowi, to prosimy. Pozdrawiamy Was ❤️❤️❤️

  Zdjęcie aktualności 51 744

Komentarze


 • Ola D. - awatar

  Ola D.

  29.06.20
  29.06.20

  Życzę Państwu dużo siły, zdrowia i powodzenia w walce !!!! Choć Państwa nie znam, to czuje się miłość która się darzycie. Mimo, że widzę tylko zdjęcie to od Pana Jurka bije sympatia - jeszcze raz przekazuje Państwu uściski !!!

  • Dorota Tobolewska - awatar

   Dorota Tobolewska - Organizator zbiórki

   30.06.20
   30.06.20

   Bardzo dziękujemy za wielokrotne wsparcie i za miłe słowa. Życzymy Pani samych szczęśliwych dni i duużoo zdrowia.

 • Piotr - awatar

  Piotr

  27.06.20
  27.06.20

  Proszę się nie poddawać.

  • Dorota Tobolewska - awatar

   Dorota Tobolewska - Organizator zbiórki

   27.06.20
   27.06.20

   Próbuję trzymać się i nie dopuszczam myśli, że się nie uda pokonać raka.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.06.20
  20.06.20

  Proszę się nie poddawać! A czy te środki dotychczas zgromadzone juz zostały wypłacone na bieżące potrzeby czy trzeba wpierw zamknąć zbiórkę by móc z nich korzystać?

  • Dorota Tobolewska - awatar

   Dorota Tobolewska - Organizator zbiórki

   21.06.20
   21.06.20

   Środki zgromadzone na zbiórce sukcesywnie pokrywały koszty dodatkowego leczenia. Walczę z nowotworem od dwóch lat. Leczenie pochłonęło także moje wcześniej zgromadzone oszczędności.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.06.20
  20.06.20

  Wszystko jeszcze może się zdarzyć. Nie można tracić nadziei. E. M.

  • Dorota Tobolewska - awatar

   Dorota Tobolewska - Organizator zbiórki

   21.06.20
   21.06.20

   Dziękuję za słowa otuchy. Jestem również pełen nadziei, że pokonam chorobę. Pozdrawiam

 • Maria - awatar

  Maria

  17.06.20
  17.06.20

  Trzymam za Pana kciuki :)

  • Dorota Tobolewska - awatar

   Dorota Tobolewska - Organizator zbiórki

   18.06.20
   18.06.20

   Bardzo dziękuję za pamięć i wsparcie.

77 770 zł z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 824 osoby
Zbiórka zakończona
 
Dorota Tobolewska - awatar

Dorota Tobolewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 824

Joanna Marciniszyn - awatar
Joanna Marciniszyn
20
Ola D. - awatar
Ola D.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Olaa - awatar
Olaa
100
Piotr - awatar
Piotr
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kamila - awatar
Kamila
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
13
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij