Zbiórka Rak próbuje odebrać mi życie ... - miniaturka zdjęcia

Rak próbuje odebrać mi życie ...

Dorota Tobolewska - awatar

Dorota Tobolewska

Organizator zbiórki

Edit:

Nadal potrzebuję Waszej pomocy. Leki wspomagające i łagodzące skutki radio i chemioterapii oraz rehabilitacja po przebytych leczeniach operacyjnych bardzo dużo kosztują. Sam nie dam rady pokryć wszystkich wydatków ... muszę prosić o wsparcie !

My husband has been fighting malignent tumour for a few months. However we hare a new challenge right now. The price is the life of my husband. To win, we need your help. PLEASE, remember that even small help means a lot to us.


Jurek walczy o życie - On i Jego żona  Dorota proszą o ratunek !

Jurek bardzo chce żyć...  wierzy, że to jeszcze nie koniec  ... Nie zostawiajmy Go, tylko dlatego, że nie jest już młody. Dajmy Mu szansę na życie ...


Przedstawiam Wam Jurka, mojego męża, człowieka niezwykle skromnego, który od 8-mcy dzielnie walczy z nowotworem jelita grubego.

Oto co mówi sam o sobie :

Umieram i zastanawiam się jak mam o tym powiedzieć mojej 82-letniej Mamie, jak przygotować na to moją Żonę ?  Modlę się o cud,  by znalazły się środki na leczenie, bym mógł wyzdrowieć.  Wierzę, że nie jestem za stary na to, aby prosić o wsparcie, aby dostać szansę na dalsze życie... Wiem, że większość "dobrych serc" pomaga dzieciom, osobom młodym, nieuleczalnie chorym kobietom. Zdaję sobie również sprawę, że nieliczni chcą pomóc starszej osobie, takiej jak ja. Ale może jednak ....

 Nie jest mi łatwo o tym opowiadać. Tak samo nie jest mi łatwo prosić o pomoc, bo nigdy o nią nie prosiłem. Teraz nie mam wyjścia, jestem pod ścianą, całkowicie bezradny i śmiertelnie chory. Rak próbuje odebrać mi życie, zabrać mnie moim najbliższym. Nie mam już dawnych planów i marzeń. Zamiast nich jest tylko jedno - pokonać raka i żyć.  

Proszę, pomóż mi uwierzyć, że to jeszcze nie czas na pożegnanie. Mam 63 lata i wielką ochotę na życie.

Rak jelita grubego z przerzutami. Diagnoza zapadła szybko i brzmiała tak, jakby w jednej chwili skończył się świat.                                                                                                                                       Przeszedłem już radykalną radioterapię, rozległą operację i cykl chemioterapii. Wszystkie te zabiegi spowodowały niesamowite wyniszczenie organizmu, utratę wagi i bardzo złe samopoczucie. Do tego wyłoniona podczas operacji ileostomia uprzykrza mi życie.


Teraz rozpoczynam następny etap leczenia : immunostymulację wyciągami roślinnymi i zwierzęcymi. To miesięczny koszt rzędu 3,5 - 5 tys. zł . Jednocześnie poddany zostanę zabiegom hipertermii onkologicznej, podczas której zabijane są komórki rakowe w temperaturze 40-41 stopni - tu jeden zabieg kosztuje 550 zł, a by osiągnąć efekty potrzeba ich dziesięć w miesiącu, a więc następne 5,5 tys. złotych. A to przecież nie wszystko. Specjalistyczna dieta, środki opatrunkowe do ileostomii, dojazdy do placówek medycznych, konsultacje .... itd, itd.... 

Ten etap leczenia jest NIEREFUNDOWANY - TO LEK OSTATNIEJ SZANSY - BYM MÓGŁ JESZCZE ŻYĆ ! TO TERAPIA RATUNKOWA - BEZ NIEJ MOJE SZANSE DRASTYCZNIE MALEJĄ !!!

To dla mnie ogromne koszty, miesięcznie potrzeba minimum 10.000 zł, a leczenie powinno trwać conajmniej kilka miesięcy.

Dotychczasowe leczenie, suplementacja, konsultacje, pochłonęły dotychczasowe oszczędności.

Z wielką wiarą w dobro proszę - pomóżcie mi bym żył, bym mógł pozostać wśród Was.

Każdemu, kto usłyszy moją prośbę - już dziś dziękuję z całego serca.

Jerzy.

Tak, ten człowiek na zdjęciu to mój mąż Jerzy. Człowiek pogodny o dobrym, ciepłym sercu. Choruje na raka. Nie poddaje się, wierzy i wie, że wyzdrowienie jest możliwe i realne. Ma dystans, odwagę i cierpliwość - oboje wiemy, że zdrowie musi wrócić krok po kroku.                    Tylko po kilku miesiącach leczenia potrzeba kolejnych metod, następnych leków i ... musimy za nie zapłacić, a na to brak.

Liczy się każda wpłata, każda złotówka zbliża nas do świata sprzed choroby. Dlatego proszę o POMOC w imieniu własnym i Jurka. On bardzo chce żyć.

Nigdy dotychczas od pomocy obcych, nieznanych mi osób nie zależało tak wiele. Życie i zdrowie najbliższego człowieka. Miłości mojego życia. Trudno wyrazić słowami, jaką bezradność i rozpacz czuję. Pozostaje mi tylko błagać - uratuj mojego męża !

Dorota - żona


                    " Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci."                                                                                                                             - Paulo Coelho


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Dorota Tobolewska - awatar

  Dorota Tobolewska

  16.01.19
  16.01.19

  Dziś mija dokładnie rok od operacji usunięcia guza na jelicie grubym Jurka. Rok cierpień, permanentnego bólu, strachu i morza wylanych łez. Rok z radio i chemioterapią, dwiema dodatkowymi operacjami, rok płatnego leczenia immunologicznego, rok nadziei i wiary, że Jurek wreszcie pokona "obcego", który nie daje za wygraną. I choć choroba nadal się tli, Jurek walczy. Chce żyć i wierzy. Wiarę Jurek ma dzięki Wam. Dziękujemy jeszcze raz, z całego serca za Wasze serdeczne wsparcie! To zabrzmi banalnie, ale ono jest naprawdę bezcenne. Rak to przede wszystkim samotność, ale w takich momentach czujemy, że nie jesteśmy całkiem sami i naprawdę jest łatwiej 🌿 Jurka droga do zdrowia jest jeszcze długa. Leczenie trwa. Teraz najważniejsze by nie doszło do wznowy. Aktualnie zbieramy fundusze na płatne badanie PET. Prosimy o udostepnianie zbiórki i wsparcie. ❤️

Komentarze

 • Joanna B. - awatar

  Joanna B.

  14.01.19
  14.01.19

  Zycze duzo zdrowia, sily i pogody ducha. Pozdrawiam.

  • Dorota Tobolewska - awatar

   Dorota Tobolewska - Organizator zbiórki

   14.01.19
   14.01.19

   Bardzo dziękuję. Wszystkiego dobrego !

 • Andrzej Gawlik - awatar

  Andrzej Gawlik

  25.12.18
  25.12.18

  Hello Jurek, wszystkie problemy mają sens i znaczenie. Zawsze będziemy spotykać ludzi dla których będziemy bez znaczenia, nawet jeśli powiedzą, że jesteśmy dla nich ważni. Ważne, żeby być silnym, bo po każdym upadku w życiu przychodzi nadzieja i światło w tunelu. Myśl o sobie, żyj dla siebie. Zanim powiesz, słuchaj. Zanim napiszesz, pomyśl. Zanim odpowiesz, wysłuchaj. Zanim umrzesz, żyj. Silna osoba próbuje swoje życie utrzymywać w porządku. Nawet ze łzami w oczach prostujesz się i mówisz z uśmiechem, że jest dobrze... Merry Christmas!

  • Dorota Tobolewska - awatar

   Dorota Tobolewska - Organizator zbiórki

   07.01.19
   07.01.19

   Andrzeju ! Każde Twoje słowo ma sens. Bardzo za nie dziekuję. Będzie dobrze, wierzę ... i robię wszystko by tak było.

 • Ola D. - awatar

  Ola D.

  24.12.18
  24.12.18

  Spokojnych, rodzinnych i pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu ! Pamiętam o Was w modlitwie !

  • Dorota Tobolewska - awatar

   Dorota Tobolewska - Organizator zbiórki

   25.12.18
   25.12.18

   Dziękujemy, również życzymy Pani przede wszystkim zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Dziekujemy za pamięć.

 • Ola D. - awatar

  Ola D.

  07.12.18
  07.12.18

  Życzę siły i wytrwałości - Zdrowia !!!

  • Dorota Tobolewska - awatar

   Dorota Tobolewska - Organizator zbiórki

   07.12.18
   07.12.18

   Z całego serca dziękuję za wsparcie. Wszystkiego dobrego !

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  02.12.18
  02.12.18

  „I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.” 1 List do Koryntian 13, 3-8

Dorota Tobolewska - awatar

Dorota Tobolewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 461

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Elżbieta R - awatar
10
Elżbieta R
Anonimowy Darczyńca - awatar
1 000
Anonimowy Darczyńca
Joanna B. - awatar
200
Joanna B.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Bama - awatar
20
Bama
Luiza Gocławska - awatar
1 000
Luiza Gocławska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Andrzej Gawlik - awatar
50
Andrzej Gawlik
Luiza Gocławska - awatar
1 000
Luiza Gocławska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij