Zbiórka Ratuj Konie- POMÓŻ NAM PRZETRWAĆ - zdjęcie główne

Ratuj Konie- POMÓŻ NAM PRZETRWAĆ

26 620 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 789 osób
Wpłać teraz
 

Sytuacja jest tak beznadziejna, że trudno opisać jak bardzo boimy się co będzie dalej ze zwierzętami?

 Mieliśmy nadzieję, że korona wirus to sytuacja przejściowa, a najgorsze jest za nami. Przetrwaliśmy wiosnę choć było bardzo ciężko. Ale była nadzieja, że za chwilę wszystko wróci do starego porządku.

Trzymaliśmy się przysłowiowej „ brzytwy” aby nie utonąć bo na pokładzie mieliśmy dziesiątki zwierząt do wyżywienia. Pomimo to udało nam się przejść przez największy wiosenny kryzys jaki nigdy wcześniej nas nie dotknął. Wszyscy dodawaliśmy sobie nawzajem otuchy. Zwierzęta nieświadome sytuacji czekały jak zawsze na naszą troskę i opiekę. W lipcu i sierpniu było troszkę lepiej, ale wiedzieliśmy już że problemy wiszą w „powietrzu”.

Każdy to wiedział bo dziś żyje tym nie tylko cała Polska, alei cały świat. Chyba każdy zadaje sobie dziś pytanie co będzie dalej i kiedy to się skończy?

Ludzie tracą prace, majątki nie mają dostępu do służby zdrowia. Starach ogarnia już chyba wszystkich. A my najbardziej boimy się braku środków na koncie. Brzmi strasznie ale gdy pod opieką jest 80 koni, krowy, kozy, psy i koty to zapominamy o korona wirusie bo największą tragedią będzie moment kiedy zabraknie nam środków na jedzenie i leki dla koni.

Nie możemy ograniczyć racji żywieniowych bo to dla nas zbyt trudne, bo po tym wszystkim co One przeszły chcieliśmy im wynagrodzić wszystko co złe. Zawsze składaliśmy obietnice, że pod naszą opieką będą miały już spokojny i beztroski żywot. I nagle los płata nam figla. I choć to przekorne bez nas zwierzęta sobie nie poradzą. Człowiek je udomowił i teraz za nie odpowiada.

Być może to co się teraz dzieje to kara dla ludzkości za to jak bardzo źle traktują swoich braci mniejszych. Bo niestety największym wrogiem zwierząt jest gatunek ludzki. Bo nie ma czegoś takiego jak humanitarne zabijanie zwierząt. Każde zabijanie jest połączone z przemocą i jakąś formą brutalności wobec istoty, która chce żyć. Zadawanie śmierci to zawsze rzecz ponura i obrzydliwa.

Ale tak jest ten świat skonstruowany. I tu się zatrzymujemy, bo każdy kto czyta nasze przesłanie ma własną filozofię życia i chcemy to uszanować. Choć każdy z nas ma inne przemyślenia to jedno jest niezmienne, człowiek rządzi światem dlatego winni jesteśmy zwierzętom poszanowanie, ochronę i opiekę. Granica już dawno została przekroczona. Bo gdzie jest sens w mordowaniu w bardzo okrutny sposób miliardów zwierząt futerkowych tylko po to aby obedrzeć je ze skóry a ich ciała zutylizować. Gdzie jest sens zabijania zwierząt dla przyjemności i rozrywki?

Każdy musi sobie sam na to pytanie odpowiedzieć, bo każdy z nas ma inną wrażliwość i inne poglądy. Nie oznacza to, że ludzie nie cierpią. Cierpią! I my o tym wiemy i ubolewamy, że nie ma takiej mocy by to zatrzymać.

I to nie zmienia faktu że strach przed jutrem w nas pozostaje. Strach przed tym co będzie kiedy dostaniemy zgłoszenie o katowanym zwierzęciu a my nie będzie mogli nic zrobić. Nie możemy pojechać, pomóc, zabrać od oprawcy bo wszystko generuje koszty.

Kilka dni temu zabraliśmy od rolnika źrebaczka który mimo tak młodego wieku przeszedł przez piekło.

Dostaliśmy zgłoszenie nie mogliśmy odmówić po tym co zobaczyliśmy. Złamania kończyn, trwałe zniekształcenie kości, przykurcze ścięgien, deformacja kości kopytowej, przesunięta kość przedramienna.

Czy można sobie wyobrazić gorsze cierpienie?

Zrobiliśmy co mogliśmy aby mu pomóc, zabraliśmy do lecznicy dla koni. Niestety szans nie było. Lekarze nie wierzyli, że można dopuścić się takiego zaniedbania. Niestety nasza pomoc przyszła o tygodnie za późno i źrebaczka trzeba było poddać eutanazji, a śmierć była dla niego wybawieniem. Pozostały do zapłaty rachunki i smutek, że człowiek to taka podła istota.

Co mamy robić dalej? Ciągle dostajemy zgłoszenia na które już nie możemy reagować bo zawsze do generuje duże koszty.

Brakuje nam ludzi do pracy a Ci co zostali pracują ponad siły. Mamy rodziny, dzieci i troski jak wszyscy. Czas który poświęcamy zwierzętom jest to czas zabrany właśnie im. Takie życie wybraliśmy i dzięki Państwa pomocy możemy robić to co kochamy z całych sił.

Jak długo to jeszcze potrwa? Nie wiemy.. Tak jak nie wiemy co będzie z naszymi zwierzętami?

Te myśli kołaczą nam po głowie od kilku tygodni z nasiloną mocą. Co będzie dalej...?

W lecznicy konie czekają na operacje. Brakuje nam leków i specjalistycznych pasz. Jedyną nadzieją na przetrwanie jest pomoc ludzi dobrej woli. Największe koszty generują konie. Mamy ich 80.Miesięczne utrzymanie konia to 400 zł jeśli jest zdrowy a u nas większość wymaga leczenia.

Kozy, psy, koty też trzeba nakarmić bo ośrodek pęka w szwach. Ludzie oddają zwierzęta bo tracą prace, a my już nawet nie możemy ich przyjmować. Miesięczne wyżywienie to koszt około 40 tys zł.

Musimy przetrwać nadchodzące 2 miesiące, bo chyba będą najtrudniejsze.

Będziemy walczyć do końca. Wiara, że nas nie zostawicie w tym trudnym czasie daje nam jeszcze siłę bo żadnej pomocy oprócz Państwa darowizn nie mamy. Organizacje zwierzęce są zdane tylko na siebie i ludzi dobrych woli.

Dziękujemy za każdy grosz w imieniu wszystkich podopiecznych zwierząt.

Pomóżcie nam przetrwać, a my damy im najlepszą troskę i opiekę.

 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.01.21
  23.01.21

  Jesteście wspaniałymi ludzmi ❤️🖖🏼❣️

 • Monika Siek - awatar

  Monika Siek

  06.01.21
  06.01.21

  Trzymam kciuki

 • Agnieszka S. - awatar

  Agnieszka S.

  22.12.20
  22.12.20

  Razem damy radę! Musimy!

 • Ewelina - awatar

  Ewelina

  14.12.20
  14.12.20

  Powodzenia!

 • Nastazja - awatar

  Nastazja

  28.11.20
  28.11.20

  Wspieram, pomagam i życzę dużo dobrego w tych trudnych momentach.

26 620 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 789 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 789

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Arleta Wilk-Pawleta - awatar
Arleta Wilk-Pawleta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adam Okrój - awatar
Adam Okrój
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij