Zbiórka Pompa insulinowa Minimed 780 G - zdjęcie główne

Pompa insulinowa Minimed 780 G

20 351 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 243 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Izabela Wucow-Siebert - awatar

Izabela Wucow-Siebert

Organizator zbiórki

Nikt nie jest tak silny,by nie potrzebował pomocy
i nikt nie jest tak słaby,by nie mógł pomóc innym.

W marcu 2021 roku moja córka Laura zachorowała na cukrzycę typu 1. W lutym skończyła 5 lat miesiąc później diagnoza, płacz, ból dlaczego my dlaczego moje dziecko.  Co dalej będzie? Jestem mamą i jak wszystkie mamy na całym świecie w takiej sytuacji włączam działanie. 

Cukrzyca typu 1 dotyczy głównie dzieci i młodzieży, chociaż szacuje się, że występuje ona u ok. 10 proc. dorosłych diabetyków. W ciągu ostatnich 25 lat zachorowalność na ten typ cukrzycy zwiększyła się u dzieci nawet 5-krotnie. Dziś mamy w Polsce blisko 25 tys. dzieci z cukrzycą typu 1.

Jeszcze do niedawna początek zachorowania przypadał na wiek pomiędzy 10. a 14. rokiem życia. W ostatnim czasie obserwujemy jednak niepokojące zjawisko, jakim jest zwiększona zapadalność na cukrzycę typu 1 także u małych dzieci, poniżej 5. roku życia. Co więcej, nie są już rzadkością pacjenci, którzy nie mają nawet roku.

Cukrzyca typu 1 to choroba autoimmunologiczna. Nie ma nic wspólnego z jedzeniem dobrym czy złym. W organizmie chorego powstają konkretne przeciwciała, które atakują i niszczą komórki beta trzustki, odpowiedzialne za produkcję insuliny. 

Nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie mechanizmy inicjują ten proces. W rozwoju cukrzycy typu 1 dużą rolę odgrywają czynniki środowiskowe, np. zakażenia wirusami. Znaczny wzrost zachorowań odnotowano w roku w którym wybuchła pandemia Covid 19. 

Cukrzyca typu 1 na skutek nieprawidłowego wyrównania cukry w krwi może prowadzić do rozwoju przewlekłych powikłań związanych z chorobą. Zalicza się do nich mikroangiopatie (retinopatia/makulopatia - utrata wzroku, cukrzycowa choroba nerek), makroangiopatie (zawał mięśnia sercowego czy udar mózgu). Powikłania cukrzycy mogą mieć również charakter neuropatii, polegającej na uszkodzeniu nerwów. Powikłania cukrzycowe są najczęstszą przyczyną niewydolności nerek.

Jednak dzięki nowoczesnym sprzętom oraz insulinie, a także zaawansowanej samokontroli można tym powikłaniom zapobiec.

Groźniejszymi powikłaniami niż te przewlekłe mogą się okazać powikłania wczesne jak: hipoglikemia oraz hiperglikemia. Polegają one na nagłym niekontrolowanym spadku poziomu cukru we krwi lub wzroście do naprawdę wysokich wartości, skutkujące niewydolnością: serca, mózgu, wzroku, nerek, a w skrajnym przypadku śpiączką i śmiercią.

W prowadzeniu skutecznej insulinoterapii i samokontroli potrzebna jest pompa insulinowa. Najlepszym wyborem jest Medtronic MiniMed 780G, która jest urządzeniem automatycznym, najlepiej spośród wszystkich dostępnych do tej pory urządzeń na rynku "naśladującym" pracę trzustki, która u Laury nie pracuje w ogóle. Pompa ta niestety nie jest refundowana. Sama pompa kosztuje ok 20000zł, do tego dochodzi koszt utrzymania jakim są sensory do stałego monitorowania oraz zestawy infuzyjne, zbiorniczki do pompy itd.

Dzięki takiemu systemowi dzieci mają w sposób ciągły mierzony poziom cukru we krwi podczas całej doby. Jeżeli stężenie glukozy jest zbyt niskie, uruchamia się alarm, a pompa automatycznie wyłącza podaż insuliny.
Dzięki temu możemy uniknąć bardzo groźnych w skutkach niedocukrzeń, zwłaszcza nocnych

Obecnie Laura przyjmuje insulinę za pomocą penów. Gdyby zsumować liczbę wkłuć penami oraz glukometrem, jest to minimum 8 wkłuć dziennie. To prawdziwy horror dla 5- latki.

Bardzo proszę wszystkich znajomych oraz ludzi o dobrym sercu o pomoc, która przybliży nas do zakupu całego zestawu dla córki. Umożliwi jej to normalne życie i funkcjonowanie jak jej rówieśnicy. 

Każda pomoc będzie dla nas ogromnym wsparciem.  

Możemy oczywiście dostarczyć Państwu wszelką dokumentację medyczną.

Dziękujemy z góry wszystkim dobrym ludziom. 

Dobro wraca. Fajnie jest pomagać ! 

Mama Laury Iza 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Wojtek - awatar

  Wojtek

  18.07.21
  18.07.21

  Zdrówka

 • Dominik Kinga - awatar

  Dominik Kinga

  16.07.21
  16.07.21

  Wszystkiego dobrego.Dużo szczęscia droga Lauro.

 • Wioletta Szramka - awatar

  Wioletta Szramka

  02.06.21
  02.06.21

  Dużo zdrówka, bądź dzielna 🌟

 • Milena - awatar

  Milena

  30.05.21
  30.05.21

  Zdrówka dla małej🙂

20 351 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 243 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Izabela Wucow-Siebert - awatar

Izabela Wucow-Siebert

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 243

Marta Walkowiak Czerepak - awatar
Marta Walkowiak Czerepak
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Natalia Thorn-Pike - awatar
Natalia Thorn-Pike
13
Paulina Jaźwiec - awatar
Paulina Jaźwiec
15
Nina Grabowska - awatar
Nina Grabowska
25
magda hoser - awatar
magda hoser
15
Paulina Mianowska - awatar
Paulina Mianowska
11
Nina Kalicińska - awatar
Nina Kalicińska
25
Paulina Motolko - awatar
Paulina Motolko
25
Magdalena Waręda - awatar
Magdalena Waręda
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij