Adopciaki Kwidzyn - awatar

Adopciaki Kwidzyn

Organizator zbiórki

Niedawno pod naszą opiekę trafił Ares, 7 letni pies w typie Husky. Jego historia, jak historie większości psów, którymi się zajmujemy  jest bardzo smuta. Ares został porzucony przez właściciela jak zepsuta zabawka, niepotrzebna już  rzecz, przekazany w nasze ręce bez mrugnięcia okiem. Pewnie powodem było to, że pies zachorował i wymaga leczeniaa tym samym zaczął sprawiać problemy. W głowie nam się nie mieści jak można opuścić  przyjaciela,  zwłaszcza wtedy kiedy najbardziej nas potrzebuje!

Ares ma przepuklinę  przepony miednicznej. Nie powstała ona przez tydzień ani przez miesiąc. Pies męczył się już od dawna. Przepuklina spowodowała deformację i uwypuklenie odbytu, który  wygląda nienaturalnie. Psiak ma poważne problemy z wypróżnianiem, za każdym razem gdy próbuje się załatwić  bardzo cierpi z powodu bólu. Przepuklina jest dość duża wymaga pilnej operacji. W innym wypadku  może skończyć się to powikłaniami zagrażającym życiu związanymi z  uwięźnięciem w przepuklinie narządów np. pęcherza moczowego, gruczołu krokowego, jelita. Ares musi zostać poddany również  zabiegowi kastracji, która ograniczy możliwość nawrotu choroby.  Operacja przepukliny i zabieg kastracji zaplanowane zostały na 31.07.2018 r. 

Psiak  wymaga specjalnego odżywiania  ze względu na jego schorzenie  ale i również z uwagi na fakt , iż jest obecnie wychudzony, trzeba podawać mu ponadto preparaty zmiękczające kał. Po zabiegu najprawdopodobniej przez jakiś czas będzie wymagał leczenia farmakologicznego (na pewno przeciwbólowego) i dietetycznego. 

Jakby tego było mało chłopak na przedramieniu prawej łapy ma guza wielkości moreli, którego trzeba usunąć. Niestety nie można zrobić tego podczas operacji przepukliny i kastracji w związku z czym za jakiś czas czeka go kolejny zabieg.  

Leczenie Aresa wiąże się z ogromnymi kosztami, z którymi bez Was sobie nie poradzimy, dlatego bardzo prosimy o wsparcie. Potrzebny będzie również dom stały lub choćby tymczasowy, który przetrzyma i zaopiekuje się Aresem po operacji. Obecnie przebywa on w kojcu przechowalni jednak w warunkach schroniskowych jego rekonwalescencja po takiej operacji jest niemożliwa. Liczymy, że z Waszą pomocą uratujemy go. To wspaniały, piękny psiak, który mimo złamanego serca nadal ufa człowiekowi.

Jesteśmy wolontariuszami, którzy poświęcają swój wolny czas starając się pomagać zwierzętom w potrzebie. Niestety nie posiadamy na to środków. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, nawet najmniejszą i z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcą wesprzeć leczenie Aresa. 

16.08.2018 r. 

Poniżej koszty jakie dotychczas ponieśliśmy w związku z leczeniem Aresa. Są to koszty zabiegu, badań i jego pobytu w przychodni oraz zakupu puszek i karmy dla niego. Koszty oczywiście sa większe ale nie na wszystko mamy faktury (kołnierz ochronny po zabiegu, kurczaki :). Ares obecnie przebywa w domu tymczasowym. W sobotę czeka go zdjęcie szwów, zobaczymy też czy przybiera na wadze.

16.08.2018 r.

KOCHANI Z ZEBRANEJ DZIĘKI WAM KWOTY UZYSKALIŚMY PO POTRĄCENIU 7,5% PROWIZJI 1.336,61 ZŁ. ŚRODKI TE POZWOLIŁY NA UREGULOWANIE WIĘKSZOŚCI PONIESIONYCH DOTYCHCZAS KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z LECZENIEM I ZAKUPEM KARMY DLA ARESA. ZAŁĄCZONE FAKTURY I RACHUNKI POTWIERDZAJĄ WYDATKOWANIE KWOTY OKOŁO 1.400 ZŁ. KOSZTY BYŁY OCZYWIŚCIE WYŻSZE LECZ NIE NA WSZYSTKIE ZAKUPY MOGLIŚMY OTRZYMAĆ FAKTURY. JESTEŚMY OGROMNIE WDZIĘCZNI TYM WSZYSTKIM KTÓRZY WSPIERAJĄC NAS FINANSOWO POMOGLI STANĄĆ ARESOWI NA NOGI.

16.08.2018 r.

PSIAK OD DZISIAJ PRZEBYWA W DOMU TYMCZASOWYM Z OPCJĄ DOMU STAŁEGO U KLAUDII. CZEKA GO JESZCZE JEDEN ZABIEG, USUNIĘCIA GUZA NA ŁAPIE, JEDNAK NAJPIERW TRZEBA POPRAWIĆ JEGO KONDYCJĘ, MUSI PRZYBRAĆ NA WADZE A TO WYMAGA CZASU, OBECNIE ARES WAŻY TYLKO 24 KG.  

20.09.2018 R.

Guz na łapie Aresa niestety pękł i wymagał natychmiastowego zabiegu. Rana po guzie nie wygląda ciekawie ale trzeba wziąć pod uwagę napięcia skóry  tym miejscu,  co utrudnia trochę gojenie rany. Koszty zabiegu i leczenia pokryła Klaudia.

 Klaudia, oficjalnie potwierdziła adopcję ARESA . Jesteśmy szczęśliwy, że chłopak ma DOM, opiekę i jest kochany. :) :) :) 

                       JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NAS WSPARLI 

                                ABYŚMY MOGLI NA CZAS POMÓC ARESOWI.

Aktualności

 • Adopciaki Kwidzyn - awatar

  Adopciaki Kwidzyn

  09.08.18
  09.08.18

  We wtorek Ares poczuł się gorzej, miał gorączkę, nie miał siły chodzić. Po konsultacji z weterynarzem wdrożono mu antybiotykoterapię, leki przeciwbólowe i witaminy. Bardzo płacze przy każdym zastrzyku ale już po drugiej wizycie poczuł się znacznie lepiej.

  Zdjęcie aktualności 18 383

Adopciaki Kwidzyn - awatar

Adopciaki Kwidzyn

Organizator zbiórki

Wpłaty - 27

Maciek - awatar
200
Maciek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Justyna Szatkowska - awatar
50
Justyna Szatkowska
AnetM - awatar
45
AnetM
Monika Ch. - awatar
50
Monika Ch.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anna Gęsicka - awatar
20
Anna Gęsicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij