Zbiórka Powódź zabrała im wszystko - miniaturka zdjęcia

Powódź zabrała im wszystko Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Powódź zabrała im wszystko - zdjęcie główne

Powódź zabrała im wszystko

291 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek Chorąży - awatar

Marek Chorąży

Organizator zbiórki

Moja rodzina straciła wszystko w wyniku powodzi, która zalała małe miasto Katy znajdujące się pod Houston. 

Zbudzeni wodą wdzierającą się do domu, musieli uciekać z samego rana. Nie otrzymali pomocy. Brnęli w wodzie powyżej pasa przez 2 godziny, przez 2 km do bezpieczniejszego miejsca. Nie przysłano po nich łodzi, pontonu, helikoptera. Byli zdani sami na siebie. Nie zabrali ze sobą nic, uratowali tylko to co najważniejsze, życie swoje i swoich 2 kotów będących całe życie z nimi. Rodzinę stanowi ojciec, matka i ich 22 letni syn. Prócz swoich pupili zdołali jedynie zabrać po jednej sztuce ubrania, żeby wyziębieni mogli się okryć po wyjściu z wody, pełnej tego co powódź niesie ze sobą. Powódź zatopiła ich dom i samochody. Nie mają jak dotrzeć do pracy, by w tych tragicznych chwilach zacząć zarabiać na odbudowanie tego co zostało. Ubezpieczenie niestety nie obejmuje powodzi. Ostatnia taka powódź miała miejsce w Katy 50 lat temu, nikt nie był przygotowany na ten żywioł. Przez najbliższe 5 tygodni wojsko całkowicie zakazało wstępu na zalane tereny. Rodzina mieszka u przyjaciółki, która również jest zagrożona wciąż podnoszącym się stanem wody. 

Potrzebne są pieniążki na zakup niezbędnych do życia artykułów, jedzenia, ubrań, a w dalszej perspektywie do odbudowania domu. 

Proszę o każdą pomoc, liczy się dla nich każda kwota. 

Pieniądze na bieżąco będą przekazywane na konto mojej rodziny, aby mogli przeżyć kolejny dzień tego koszmaru.

Pamiętajmy !!! Dobro wraca. Warto pomóc ludziom w potrzebie, bo nigdy nie wiemy kiedy my będziemy tej pomocy potrzebować :(

Poniżej link do zbiórki poprzez amerykański serwis. Tam także można bezpośrednio dokonać wpłaty. 

https://www.gofundme.com/4d06idk

Wszystkim darczyńcom w imieniu swoim i swojej rodziny dziękuję z całego serca.

I oryginalny opis wujka organizującego zbiórkę w Stanach. 

Hello people with good hearts, we are family of three plus two lovely cats who got flooded during Harvey hurricane, we lost our house( no flood insurance) , cars and most of our belongings, we were lucky to get out of the house when water level was knee high . Two hours in water over waists with just one extra clothing for each of us get us to safe zone , right now we have no transportation which can get us to work and start make some money for living . It's impossible to get access to our house for at least , another 4-5 weeks to start fixing what was destroyed, any amount of money donated for us will help us to survive during this tragedy . God bless you all


Help spread the word!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    01.09.2017
    01.09.2017

    Ogromna tragedia :(

291 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek Chorąży - awatar

Marek Chorąży

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ma. K - awatar
Ma. K
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
M.K. - awatar
M.K.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij