Zbiórka Powódź zabrała im wszystko - miniaturka zdjęcia

Powódź zabrała im wszystko Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Powódź zabrała im wszystko - zdjęcie główne

Powódź zabrała im wszystko

291 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek Chorąży - awatar

Marek Chorąży

Organizator zbiórki

Moja rodzina straciła wszystko w wyniku powodzi, która zalała małe miasto Katy znajdujące się pod Houston. 

Zbudzeni wodą wdzierającą się do domu, musieli uciekać z samego rana. Nie otrzymali pomocy. Brnęli w wodzie powyżej pasa przez 2 godziny, przez 2 km do bezpieczniejszego miejsca. Nie przysłano po nich łodzi, pontonu, helikoptera. Byli zdani sami na siebie. Nie zabrali ze sobą nic, uratowali tylko to co najważniejsze, życie swoje i swoich 2 kotów będących całe życie z nimi. Rodzinę stanowi ojciec, matka i ich 22 letni syn. Prócz swoich pupili zdołali jedynie zabrać po jednej sztuce ubrania, żeby wyziębieni mogli się okryć po wyjściu z wody, pełnej tego co powódź niesie ze sobą. Powódź zatopiła ich dom i samochody. Nie mają jak dotrzeć do pracy, by w tych tragicznych chwilach zacząć zarabiać na odbudowanie tego co zostało. Ubezpieczenie niestety nie obejmuje powodzi. Ostatnia taka powódź miała miejsce w Katy 50 lat temu, nikt nie był przygotowany na ten żywioł. Przez najbliższe 5 tygodni wojsko całkowicie zakazało wstępu na zalane tereny. Rodzina mieszka u przyjaciółki, która również jest zagrożona wciąż podnoszącym się stanem wody. 

Potrzebne są pieniążki na zakup niezbędnych do życia artykułów, jedzenia, ubrań, a w dalszej perspektywie do odbudowania domu. 

Proszę o każdą pomoc, liczy się dla nich każda kwota. 

Pieniądze na bieżąco będą przekazywane na konto mojej rodziny, aby mogli przeżyć kolejny dzień tego koszmaru.

Pamiętajmy !!! Dobro wraca. Warto pomóc ludziom w potrzebie, bo nigdy nie wiemy kiedy my będziemy tej pomocy potrzebować :(

Poniżej link do zbiórki poprzez amerykański serwis. Tam także można bezpośrednio dokonać wpłaty. 

https://www.gofundme.com/4d06idk

Wszystkim darczyńcom w imieniu swoim i swojej rodziny dziękuję z całego serca.

I oryginalny opis wujka organizującego zbiórkę w Stanach. 

Hello people with good hearts, we are family of three plus two lovely cats who got flooded during Harvey hurricane, we lost our house( no flood insurance) , cars and most of our belongings, we were lucky to get out of the house when water level was knee high . Two hours in water over waists with just one extra clothing for each of us get us to safe zone , right now we have no transportation which can get us to work and start make some money for living . It's impossible to get access to our house for at least , another 4-5 weeks to start fixing what was destroyed, any amount of money donated for us will help us to survive during this tragedy . God bless you all


Help spread the word!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    01.09.2017
    01.09.2017

    Ogromna tragedia :(

291 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek Chorąży - awatar

Marek Chorąży

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ma. K - awatar
Ma. K
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
M.K. - awatar
M.K.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij