PRADA urodziła się jako kocie dziecko ulicy. Jej mama była kotką domową porzuconą z początkiem tego roku w samym centrum dużego miasta. Z miotu wiosennych kociąt uchowała się tylko ona. To cud, że nie podzieliła losu braci i sióstr. Przesypiała dnie i noce w starej, zawalonej już kamienicy, koczowała w oczekiwaniu na miseczkę z pokarmem, na stercie zeschłych jesiennych liści bo tak było cieplej … Okolica nie jest przyjazna kotom, dlatego młode giną tu rok do roku w znacznych ilościach.

Miała być najbardziej wycofana ze stada, nieufna, nieoswojona.
Jednak to właśnie ona pierwsza przywitała nas gdy pojawiliśmy się na ogrodzie. Blisko podeszła, na wyciągnięcie ręki. Weszła do naszej klatki, zupełnie nie przejmując się, że chwilę potem zapadka odetnie jej drogę ewentualnego powrotu na wolność. Zamknięta była zdezorientowana ale nie było w niej ani odrobiny agresji, histerii, furii, którą zauważa się w takich chwilach u kotów domowych nieoswojonych tzw. wolno żyjących. Była spokojna, opanowana, dokończyła przygotowany dla niej pasztecik, dała się dotknąć, pogłaskać trochę, przez kratki klatki-łapki.
Starała się nie wpadać w panikę choć jej oczy wyraźnie wskazywały, że tak naprawdę bardzo, bardzo się bała. Wioząc śliczną Pradę do lecznicy na zabieg sterylizacji już wiedzieliśmy, że nie chcemy aby wracała na ulicę … Nie jest bezpieczna w centrum pełnym zgiełku i tłumu samochodów, kilku dobrych dusz i wielu takich, którym przeszkadza marznący, głodny, wyczekujący na chodniku kot …

Prada bardzo dobrze rokuje, powoli się adaptuje do nowych warunków, przyzwyczaja do bliskości człowieka. Nie mogliśmy jej tak po prostu zostawić, po sterylizacji odstawić pod ruiny kamienicy - oswajalny kot /a Prada nim jest/ nie poradziłby sobie na wolności tak sprytnie jak gdyby była w 100% kotem wolno żyjącym, nieoswojonym. Chcemy jej dać szansę na dom, opiekę, aby była szczęśliwa.

Pomóżcie nam w pokryciu rachunku za sterylizację, profilaktykę oraz kilku dni hospitalizacji pozabiegowej w lecznicy. Prada będzie mieć dom ale my aby pomagać kolejnym potrzebującym kociakom potrzebujemy byś wspierał nasze działania : finansowo – przekazując dowolną darowiznę oraz udostępniając i zachęcając znajomych do takiej pomocy. Działamy od wielu lat jako wiarygodna organizacja mająca status OPP 1 % 0000324731, leczymy kilkadziesiąt zwierząt miesięcznie, od początku działalności (2009) znaleźliśmy dla około 1 000 zwierząt nowe domy – Pomóż Nam Pomagać !  

www.braciamniejsi.com.pl

Dotychczasowe koszty utrzymania i hospitalizacji kotki:

pobyt u wet.  /6 dni x 20 zł = 120 zł /, sterylka 143 zł, czip 30 zł, test felv 55 zł, odpchlenie, odrobaczenie 20 zł, karma do DT 30 zł.

PROSIMY POMÓŻ PRADZIE !!!

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
70
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
8
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Lotu - awatar
50
Lotu
Lucyna Zalesinska ( Ewelina fb ) - awatar
30
Lucyna Zalesinska ( Ewelina fb )
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Wodarek - awatar
10
Wodarek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij