Zbiórka Pomoc dla suczek z pseudo - zdjęcie główne

Pomoc dla suczek z pseudo

2 808 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby

Pusia chihuahua i Mia maltanka to dwie malutkie sunie z pseudo hodowli. Nie wiedzą co to miłość człowieka. Były maszynkami do rodzenia tanich szczeniąt, niezasługujacymi nawet na odrobinę szacunku i opieki... 

MIA- to około 4 letnia sunia. Kiedy do nas trafiła miała jeszcze mleko... Dostała preparat na wstrzymanie laktacji. Wycofana, nieśmiała i bardzo zaniedbana. Jej włos był szaro brązowy, skołtuniony a w kołtunach pełno odchodów.


Woda, która spływała z niej w czasie kąpieli była brunatna. Smród był nie do opisania...

Uszy ma w fatalnym stanie. Kiedy je dokładnie obejrzałyśmy naszym oczom ukazały się strąki polepione kałem i wydzieliną z uszu. Umycie prawego ucha zajęło nam 40 minut!


Jednak brud to nie było najgorsze. Uszy są chore. Mia ma przewlekłe zapalenie uszu, które sprawiało jej ogromny ból. Kanał słuchowy jest prawie niewidoczny, ucho obrosło tkanką, która uniemożliwia dokładne zbadanie uszu. Jest to wynik wieloletnich zaniedbań. Cierpienie, ból jaki latami znosiła ta biedna psina jest nie do opisania. Pobrany został wymaz z uszu, czekamy na wyniki aby móc podjąć leczenie. W wyniku nieleczenia i zmian w uchu Mia słabo słyszy. Nie wiemy jeszce czy będzie potzrebna operacja. na razie musimy skupić się na wyleczeniu uszu i uwolnieniu tej kruszynki od potwornego bólu...

Mia będzie też miała usuwany kamień z zębów.

Trzeba też podleczyć oczy, z których wycieka ropna wydzielina. 

Podczas pierwszego badania pani doktor zauważyła lużne więzadło rzepki. Rzepka z prawej nogi wypada. Nie jest to do pilnej operacji, ale z czasem trzeba będzie zoperować łapkę inaczej pojawią się zwyrodnienia. 

Mię czeka też zabieg kastracji. Jak tylko zatrzymamy laktację, i wyniki badań będą dobre Mia zostanie zapisana na zabieg.

Oprócz fizycznych zaniedbań, Mia jest bardzo skrzywdzona psychicznie. Na wszelki stres reaguje unieruchomieniem. Pozwala zrobić ze sobą dosłownie wszystko. Kompletnie nie zna otaczającego ją świata, nie umie chodzić na smyczy, nie umie chodzić po chodniku. 

Oprócz długiego  leczenia uszu, badań krwi, wymazu, częstych wizyt u lekarza, kastracji, czyszczenia zębów, leczenia oczu, Mia musi być odrobaczona, zaczipowana, jak tylko będzie taka możliwość zaszczepiona. Chcemy tez zrobić jej USG, zbadać kał i zakupić dobrą karmę a także koniecznie zabezpieczyć na kleszcze. Zrobimy wszystko aby pomóc tej małej, bezbronnej psince. 


PUSIA- malutka około 4 letnia sunia, wyeksploatowana, z wyciągniętymi sutkami i blizną na brzuchu po cesarskim cięciu. Musimy zrobić Pusi USG, żeby dowiedzieć się co ta malutka sunia kryje w środku, czy wszystko jest w porządku. 


Zaniedbane zęby z kamieniem, chore oczy, opuchnięte, z cieknącą wydzieliną również zostaną wyleczone. Pusia przejdzie tez zabieg kastracji, zostanie odrobaczona, zaczipowana, zaszczepiona jak tylko bedzie to możliwe a także zabezpieczona przeciwko kleszczom. Zrobimy jej badania krwi i kału.  


Pusia, w przeciwieństwie do Mii jest bardziej pewna siebie. Ma problem ze spacerami ale dzielnie stara się przełamywać swoje lęki. Szuka też kontaktu z człowiekiem. 


Obie sunie nie miały łatwego życia. Nigdy nie miały kogoś dla kogo byłyby ukochane, wyjątkowe... Nie miały nikogo kto by o nie dbał, chronił, leczył i pokazał jak wspaniałe zycie moze mieć pies u boku człowieka. My chcemy to zmienić, zrobić wszystko, żeby odzyskały zdrowie i wiarę w człowieka. Nie uda nam się to bez waszej pomocy... Opieka nad Mią to koszty w granicach 1300 zł a nad Pusią ok 700zł. Będziemy wdzięczne za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę, udostępnianie zbiórki... Tylko dzięki wam i waszej pomocy będziemy mogły pomóc Mii i Pusi. 

Dziękujemy! 

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.03.2019
  21.03.2019

  Trzymajcie sie pieski😄

 • Monika Małgorzata Olszowska-Wróbel - awatar

  Monika Małgorzata Olszowska-Wróbel

  21.03.2019
  21.03.2019

  Dziewczyny trzymam kciuki za was , dacie radę

 • Zuzia - awatar

  Zuzia

  21.03.2019
  21.03.2019

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla piesków!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.03.2019
  21.03.2019

  Cegiełka 🤗

 • Kinia - awatar

  Kinia

  20.03.2019
  20.03.2019

  ❤️✊🏼

2 808 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby

Wpłaty: 93

Paulina Jasielczuk - awatar
Paulina Jasielczuk
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka Koput - awatar
Agnieszka Koput
100
Ilona - awatar
Ilona
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Alicja - awatar
Alicja
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij