MLEKO DLA MAŁYCH SAREN

JAK SARENKI DO NAS TRAFIAJĄ?

Rokrocznie w ramach naszego „Pogotowia dla saren” zajmujemy gromadką koźląt, które trafiają do nas z wielu przykrych powodów. Skrajnie wyczerpane i zabłąkane ofiary znajdowane są wśród podmiejskich zabudowań, w nieczynnych studniach, czy też w innych "pułapkach", z których cudem, w ostatniej chwili wyciągają je przypadkowi spacerowicze. W takich wypadkach wycieńczone i odwodnione zwierzęta jesteśmy zmuszeni karmić przez kilka dni sondą żołądkową oraz wspomagać farmakologicznie. Wiele przybywających do nas koźlaków zostaje osieroconych przez matki po tym, jak giną one w wypadkach komunikacyjnych lub nie przeżywają ciężkich zatruć spowodowanych kontaktem z zanieczyszczonym pokarmem. Oprócz faktycznego porzucania młodych, mamy też do czynienia z sytuacjami związanymi z ludzką niewiedzą. Młode pozostawiane są na moment przez matkę, która co jakiś czas oddala się, by później powrócić do nich na karmienie. Takie postępowanie jest naturalną strategią obronną wielu gatunków jeleniowatych. Dużo sarenek jest wtedy nieświadomie krzywdzonych przez przypadkowych przechodniów, którzy myśląc, że natykają się na porzucone młode, w dobrej wierze zabierają je do domu. Większość nie zdaje sobie sprawy też z tego, że znalezionych w lesie koźląt nie wolno nawet dotykać, ponieważ w ten sposób człowiek przekazuje swój zapach, co znacznie zwiększa szanse wykrycia ich przez drapieżniki. Każdego roku zmagamy się z kilkoma takimi przypadkami. Za każdym razem musimy ustalać czy taka konkretna sytuacja nie jest zagrożeniem dla życia koźlaka. Innym, poważnym zagrożeniem dla sarenek są też przeprowadzane na przełomie maja i czerwca intensywne prace przy wykaszaniu wysokich traw. Nieświadome młode oczekujące na powrót matki nie są w stanie uciec przed niebezpieczeństwem. Urazy na skutek zetknięcia z ciężkimi narzędziami są bardzo poważne i niestety w wielu przypadkach kończą się tragicznie. W takich sytuacjach jedyną szansą na przeżycie jest błyskawiczna reakcja oraz z reguły bardzo ciężkie i czasochłonne zabiegi chirurgiczne.

DLACZEGO ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA O WSPARCIE?

Każdego lata na nasze sarny przeznaczamy klika litrów mleka zastępczego dziennie. Koszty są ogromne. Darowizny z naszego kluczowego programu pt. "Pogotowie dla saren" nie wystarczają do tego, by w pełni sfinansować ich wyżywienie i rehabilitację. Środki z tej zbiórki przeznaczamy głównie na koszty leczenia i niezbędnych, ratujących życie zabiegów chirurgicznych, gdyż trafia do nas również wiele dorosłych saren po wypadkach. Dlatego zdecydowaliśmy się ruszyć z osobną zbiórką, tym razem głównie na wykarmienie i leczenie najmłodszych podopiecznych. W tym celu wystawiliśmy kolejną aukcję sezonową. Za jej pośrednictwem możecie Państwo wesprzeć nasze małe sarenki. Mile widziane jest nie tylko wsparcie finansowe, za które pokryjemy koszty preparatów mleko-zastępczych, ale przyjmiemy również pomoc rzeczową w postaci gotowej paszy, koziego mleka, środków opatrunkowych.

NA CO POTRZEBNA NAM WSKAZANA KWOTA I NA CO JĄ PRZEZNACZYMY?

Zbieramy na pokrycie kosztów hospitalizacji, wykarmienia i stworzenia warunków do ponownej adaptacji gromadki małych sarenek, w których zawierają się:
- koszty medykamentów (leki, igły, wenflony, strzykawki, środki opatrunkowe,  płyny, materiały chirurgiczne)
- koszty specjalistycznej diagnostyki i zabiegów weterynaryjnych
- koszty wyżywienia (mleko kozie, liściarka)
- koszty utrzymania i przygotowania zagrody na terenie ośrodka
- koszty pracownicze (lekarze, technicy weterynarii, pracownicy techniczni)
- koszty organizacji akcji ponownej adaptacji do naturalnego środowiska

DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ POMOC!

O NASZYCH PACJENTACH W MEDIACH:

http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/zdjecie,iId,1865501,iAId,164422

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/art/5761431,szesc-kozlat-pod-opieka-przemyskich-weterynarzy,id,t.html

http://www.tvn24.pl/krakow,50/dzien-i-noc-robimy-za-ich-matki-sarnie-przedszkole-w-przemyslu,552579.html

http://przemyskie.info/index.php?strona=12&id=1339

http://www.styl.pl/uczucia/news-jak-pomagac-sarenkom,nId,1469555

KIM JESTEŚMY I DLACZEGO PAŃSTWA WSPARCIE JEST TAK WAŻNE?

Jesteśmy jedyną placówką w województwie podkarpackim, która udziela pomocy dzikim zwierzętom. Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego. Rocznie do naszego ośrodka trafia ponad pięćset rannych osobników głównie zwierząt chronionych - i to nie tylko z województwa podkarpackiego, a również z wielu innych regionów kraju. Na przyjęcie o dowolnej porze dnia i nocy, a następnie na całodobową opiekę może u nas liczyć każde dzikie zwierzę, które znajdzie się w potrzebie. około 55-60 procent z pośród naszych podopiecznych odzyskuje wolność. Tak wysoka sukcesywność leczenia nie miałaby miejsca, gdyby nie Państwa dobrowolne wsparcie m.in. głównie w formie darowizn od osób fizycznych lub corocznego jednego procenta. To właśnie dzięki pomocy finansowej udaje nam się zdziałać najwięcej. Nasze dalsze funkcjonowanie i rozwój zależne są przede wszystkim od wysokości funduszy, jakie na bieżąco uda nam się pozyskiwać w przyszłości. Przekazując nam swoje wsparcie macie Państwo pewność, że zostanie ono spożytkowane dobrze i uratuje wiele dzikich istnień. Jako pasjonaci z powołania gwarantujemy Państwu rzetelność, bezinteresowność, oddanie i profesjonalizm w wykonywaniu swoich obowiązków związanych z ratowaniem i leczeniem dzikich zwierząt wymagających intensywnej hospitalizacji. Zapewniamy, że każdy grosz z podarowanej nam przez Państwa darowizny, bezpośrednio przełoży się na jeszcze więcej sukcesów w tak wymagającej i trudnej rehabilitacji z jaką mamy do czynienia w przypadku dzikiej fauny. 

Komentarze

  • Sylwia Steciuk - awatar

    Sylwia Steciuk

    28.02.18
    28.02.18

    Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Wpłaty - 26

Sylwia Steciuk - awatar
20
Sylwia Steciuk
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Dominika - awatar
5
Dominika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
jusztynka - awatar
25
jusztynka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
agata nowak - awatar
50
agata nowak

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij