Zbiórka Na rehabilitację mojego brata. - miniaturka zdjęcia

Na rehabilitację mojego brata.

Joanna Frątczak - awatar

Joanna Frątczak

Organizator zbiórki

Szanowni Panstwo!

Nazywam się Joanna Frątczak . Jestem niepełnosprawną siostrą 31 letniego Pawła i coraz to bardziej dręczy mnie niepokój o brata, o to co będzie.  

W kwietniu ubiegłego roku (2017) brat przeszedł ciężki niedokrwienny udar pnia mózgu z wtórnym ukrwotocznieniem. Cały jego świat legł w gruzach. Lekarze nie dawali bratu najmniejszych szans na przeżycie. Spędził na OIOMie we Wrocławiu 4 miesiące. Nie oddychał samodzielnie. Był w śpiączce farmakologicznej, a gdy lekarze postanowili Go z niej wybudzić Paweł nie odzyskał świadomości. Lekarze nazwali to stanem wegetatywnym z całkowitym paraliżem.

Po wypisaniu ze szpitala nie mogliśmy Go wziąć od razu do domu bo nasza mama miała w tym samym czasie  zawal dlatego trafił na kilka miesięcy do Zakładu Opiekuńczo leczniczego. Nie była to dobra decyzja ale w danym momencie jedyna możliwość. Nie było tam żadnej rehabilitacji.  Paweł całymi dniami leżał w łóżku otumaniony lekami. Ciało po takim czasie sztywnieje. Każdy najmniejszy ruch boli. Najszybciej jak się dało zabraliśmy go do domu. 

Po powrocie do domu zaczął stopniowo odzyskiwać świadomość i choć na razie nie może mówić komunikuje się z nami najczęściej poprzez mruganie oczami. Walczy ze wszystkich sił a cała rodzina pomaga mu w tym jak tylko może. Cieszy nas ogromnie każdy najmniejszy nawet postęp, ruch ręką czy nogą, samodzielne oddychanie bez respiratora, pierwsze próby siadania. Uczy się też na nowo jeść i pić.

Codzienna rehabilitacja zaczyna przynosić efekty ale niestety jest bardzo kosztowna. Martwimy się naprawdę mocno co będzie dalej, gdyż kwota jaką udało nam się uzbierać na samym początku choroby znika w zastraszającym tempie a przerwanie rehabilitacji to tak jakbyśmy wrócili do punktu wyjścia. Dzięki regularnym ćwiczeniom jest realna szansa,że brat odzyska jeśli nie całkowita to chociaż częściową sprawność. Jednak aby tak się stało potrzebna jest dalsza intensywna rehabilitacja zarówno w domu jak i w wyspecjalizowanym ośrodku, gdzie koszt miesięcznego pobytu wraz opiekunem to 12 000 zł. Chciałabym bardzo podarować bratu chociaż jeden miesiąc pobytu w takim ośrodku, jednak dla mnie samej jest to olbrzymia kwota i nie dam rady choćbym nie wiem jak chciała. Dlatego zwracam się do Państwa z bardzo gorącą i serdeczna prośbą o wsparcie mojej inicjatywy.  Warto to zrobić gdyż Paweł to taki dobry chłopak!

Dziękuję!

Joanna Frątczak


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Joanna Frątczak - awatar

  Joanna Frątczak

  26.05.19
  26.05.19

  Tak zmienił się mój brat dzięki Państwa wpłatom na zbiórkę.

  Zdjęcie aktualności 31 889

Joanna Frątczak - awatar

Joanna Frątczak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 45

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
anonimowy darczyńca - awatar
20
anonimowy darczyńca
Robert Pientka - awatar
20
Robert Pientka
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Elzbieta Iwanik - awatar
100
Elzbieta Iwanik
#challenge - awatar
20
#challenge
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Łukasz Machura - awatar
20
Łukasz Machura

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij