Małgorzata Dobska - awatar

Małgorzata Dobska

Organizator zbiórki


Nazywam się Małgorzata Dobska i jestem mamą wychowujacą samotnie dwójkę dzieci w tym niepełnosprawną Natalkę Dobską. Życie Natalki od samego początku nie było usłane różami...

Natalia urodziła się w Poznaniu jako wcześniak w 6-tym miesiącu w 24-tym tygodniu z wagą urodzeniową 680 gram. Obecnie ma dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i jest dzieckiem niedowidzącym. Zaraz po urodzeniu przebywała w szpitalu od 2.07.2006 do 24.10.2006 w inkubatorze, gdzie przeszła operację martwiczego zapalenia jelit (usunięcie jelita grubego i cienkiego 5cm i 2 cm, a resztę zespolono). W lutym 2007r miała założoną zastawkę komorowo-otrzewnową (wodogłowie). W związku z operacją jelit zastawka nie przyjęła się i ponownie w lipcu 2007r miała wstawioną zastawkę, ale tym razem do serduszka. Mówiono, że nie będzie widzieć, ale po laseroterapii, która odbyła się w 3-im miesiącu jej życia widzi, dzięki obecnym okularkom (-14).

            17.10.2008r przeszła operację lewej nóżki (wydłużenie ścięgna Achillesa). Od 20.04.2009 do 1.05.2009 przeszłą operację wymiany drenu dosercowego na dren otrzewnowy. W maju 2010r kolejna operacja wymiany drenu z otrzewnej z powrotem do serduszka. W lutym 2011r kolejna operacja wymiany nowego drenu do serduszka. W 2013r kolejna operacja lewej nóżki (wydłużenie ścięgna Achillesa). W lipcu 2016r w ciągu miesiąca w Poznaniu córka przeszła 5 operacji związanych z wymianą zastawki od wodogłowia. Wyszła z tego "cudem", ponieważ chce żyć.....! W październiku 2016r kolejna operacja wymiany zastawki. W listopadzie 2016 r. tym razem już wKrakowie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym kolejna operacja wymiany zastawki w główce.

        W swoim krótkim życiu Natalka wycierpiała więcej niż niejeden dorosły człowiek....Ten ból dawał nam nadzieję, że będzie już tylko lepiej....Ta nadzieja była podsycana efektami kosztownej rehabilitacji, której Natalka była poddawana od pierwszych tygodni jej życia i jest do dnia dzisiejszego. Natalka mimo niepełnosprawności jest bardzo radosnym, pogodnym i cieszącym się życiem dzieckiem. Jedyną walką o dalsze zdrowie i usprawnienie Natalki jest nieustająca i intensywna rehabilitacja. Zarówno rehabilitacja jak i wszelkie formy leczenia w tym wizyty u specjalistów w różnych miastach, zakup leków, sprzętu medycznego oraz turnusy są bardzo drogie. W zwiazku z powyższym chciałabym pojechać na turnus rehabilitacyjny z Natalką, który pomógłby jej w lepszym funkcjonowaniu. Wszystkich Ludzi Dobrego Serca proszę o wsparcie finansowe w tym dziele jakim jest stała rehabilitacja mojej Kochanej córki  !!! Wierzę, w dobroć Waszych Serduszek i w to, że nam pomożecie :-)


Można również przekazać 1% podatku to nic nie kosztuje , a tak wiele pomaga!

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać: 

KRS:0000037904  cel szczegółowy: 7150 Dobska Natalia 

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 

                                                                    DZIĘKUJEMY!!!


Małgorzata Dobska - awatar

Małgorzata Dobska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
80
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
50
Agnieszka
Marzena Włodarczyk Głowacka - awatar
10
Marzena Włodarczyk Głowacka
Kot Rademenes - awatar
20
Kot Rademenes
Małgorzata Dobska - awatar
10
Małgorzata Dobska
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij