Rademenes - ćwierć ogona

Zbiórka

2.08.2016r.

Pani Ola, karmicielka, zgłosiła pojawienie się nowego kota w stadzie. I że kot wygląda na chorego. Kocurek pojechał do całodobowej lecznicy, gdzie okazało się że ma ok 1,5 roku i jest całkiem miły jak na wolno żyjącego kawalera. Jego stan jest jednak dość poważny – Rademenes – bo tak dostał na imię – ma obrzęknięte gardło, jest mocno odwodniony, a ogon wymaga szybkiej amputacji, bo w martwiczej tkance zalęgły się już pasożyty. Od razu dostał baterię leków – antybiotyk, leki wzmacniające – nawet przez sekundę nie zaprotestował. Może czuł, że chcemy mu pomóc? Kocurek został w lecznicy – zrobiono mu badanie krwi, kroplówkę odżywczą z elektrolitami. 

Jeśli wyniki krwi pozwolą – w najbliższym czasie przejdzie zabieg amputacji ogonka – i przy okazji kastracji.

PhotoPhotoPhoto

05.08.2016r.

Rademenes jest już po zabiegu amputacji ogonka.
Wyniki krwi były dość dobre (tylko parametry wątrobowe trochę przekroczone – ale to może być efektem długiego niedojadania ) – nie było więc na co czekać. Przed operacją kocurek dostał jeszcze kilka kroplówek – i poszedł na zabieg. Przy okazji amputacji ogonka został też wykastrowany.
Radzio narkozę i zabieg zniósł całkiem nieźle – wybudził się szybko i bez problemu – następnego dnia po zabiegu mogliśmy go już zabrać z lecznicy. Na wynos dostał kołnierz do noszenia, a do łykania: antybiotyk, lek przeciwzapalny i probiotyk – i przykazanie, by dobrze go karmić żeby się wzmocnił i nabrał masy – bo z tym nie jest najlepiej.
Niestety – wczoraj zaczęły się komplikacje. Kocurek dostał wysokiej gorączki – więc pojechał do lecznicy. Okazało się, ze pozostałość ogonka – która z zewnątrz wydawała się ładna – pod spodem już taka ładna nie jest. Pod tkankę wdała się martwica i powstał duży stan zapalny. Dziś Radzio przejdzie więc kolejna operację – w jej trakcie okaże się, czy ogonek trzeba będzie amputować wyżej – czy też podjęta będzie próba ratowania tej końcówki, która została. Trzymajcie kciuki za kocurka – bardzo prosimy.
Rademenes okazał się przemiłym, łagodnym i wdzięcznym kotem – tulącym się i łasym na pieszczoty – absolutnie będziemy mu szukać domku, bo taki fajny kot nie powinien się bezpański błąkać po ulicach. Na razie jednak musimy go wyleczyć – i ogromnie Was prosimy, byście nam w tym pomogli.
Koszt pierwszego zabiegu i pobytu w lecznicy to ponad 420,- zł – a to dopiero początek leczenia. Obecny pobyt i zabieg będą kosztowały podobnie – jeśli nie więcej :( Oby tylko się udało.

PhotoPhotoPhotoPhoto

Aktualności

 • KOTYlion z miłości do kotów

  KOTYlion z miłości do kotów

  24.01.17
  24.01.17

  Dziękujemy za wszelką pomoc. Rademenes nadal pozostaje na sporym minusie, ale najważniejsze, że jego dom tymczasowy dba o jego dobre samopoczucie :)

Wpłaty - 5

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Barbara
  15
  Barbara
 • Avatar Katarzyna
  20
  Katarzyna
 • Avatar Renata
  100
  Renata
 • Avatar Iwona
  50
  Iwona

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróć, aby zobaczyć stronę