Zbiórka Rafał już nie chodzi... - zdjęcie główne

Rafał już nie chodzi...

7 468 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 189 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Mając 12 lat  dzieci w tym wieku bawią się, spotykają z rówieśnikami, chłopcy ganiają za piłką, chodzą na treningi - Rafał już nie chodzi. Dziś nie ma już siły na takie rzeczy, jego nogi są bezwładne. Choroba, która zabrała mu dzieciństwo, normalność to dystrofia mięśniowa Duchenne’a. Uszkodzony gen doprowadza do tego, że jego mięśnie nieodwracalnie znikają każdego dnia. Wszystko powoli słabnie: ręce, nogi. Potem choroba odbiera zdolność do jedzenia i mówienia, atakuje układ oddechowy. Dystrofia sprzężona jest z płcią - przegrywa z nią bo urodził się chłopcem!!

Kiedyś wyzwaniem było pokonanie paru schodów, dziś wyzwaniem jest by poruszyć nogą... 

Rafał bardzo potrzebuje stałej rehabilitacji i specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych, by móc chociaż w jakiejś części zatrzymać to czego nie zabrała jeszcze choroba. Koszty są ogromne, z każdym dniem rosną, dolegliwości się nasilają a czas morderca nie ma serca i biegnie nieubłaganie. 

 

Prosić o własne życie, o własną sprawność nie jest łatwe, ale bez Ciebie sobie nie poradzę! Właśnie Ty możesz być moją ostatnią deską ratunku. Mocno wierzymy (ja i moi rodzice) w to, że ludzi dobrej woli jest więcej i świat nie zginie dzięki nim... ja nie zginę.  

                                                    RAFAŁ

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Janusz monczynski - awatar

  Janusz monczynski

  12.03.21
  12.03.21

  Trzymaj się

 • Arek Jastrzębski - awatar

  Arek Jastrzębski

  24.12.20
  24.12.20

  Będzie dobrze

 • Maria Gorski - awatar

  Maria Gorski

  22.12.20
  22.12.20

  Dla Rafalka CH.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.10.20
  24.10.20

  Będzie dobrze ! Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia dla Was jak i dla wszystkich dobrych ludzi którzy wspierają innych w potrzebie !

 • Adam - awatar

  Adam

  08.09.20
  08.09.20

  Trzymam kciuki 🤞

  • Fundacja Niose pomoc - awatar

   Fundacja Niose pomoc - Organizator zbiórki

   08.09.20
   08.09.20

   Dziękujemy :)

7 468 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 189 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 189

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Tomasz Bn - awatar
Tomasz Bn
20
Adrian Gołda - awatar
Adrian Gołda
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Adam - awatar
Adam
20
Janusz monczynski - awatar
Janusz monczynski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin - awatar
Marcin
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij