Zbiórka Szansa na życie dla Kornelki - miniaturka zdjęcia

Szansa na życie dla Kornelki Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Szansa na życie dla Kornelki - zdjęcie główne

Szansa na życie dla Kornelki

71 012 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 239 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paulina Szczepaniak - awatar

Paulina Szczepaniak

Organizator zbiórki

Witajcie,

Opowiem Wam historię, naszą historie..

W maju 2019 roku urodziłam córeczkę. 

Kornelka przyszła na świat w 7 miesiącu ciąży. Niespodziewany poród, płacz, strach, nerwy i bezsilności to emocje, które czuliśmy w tamtej chwili i które towarzyszą nam do dziś.

 Po porodzie, okazało się, że Kornelia urodziła się w zamartwicy, co doprowadziło do niedotlenienia mózgu. 

Nie usłyszałam płaczu mojego dziecka.. Nie zobaczyłam jej różowego ciałka ... Kornelia była cała czarna, nie oddychała.. Jej malutkie ciałko migło mi tylko przed oczami i zniknęło za drzwiami obok.. Tam walczyli o Nią, o jej malutkie życie.. O pierwszy oddech..

Gdy rano udaliśmy się do naszej córeczki zobaczyliśmy Ją w worku, podłączoną pod milion kabli.. Wokół było pełno aparatury.. Resporator, pulsoksymetr, pompy infuzyjne, kable sięgające nawet nie wiem dokąd.. To pierwszy widok.. Później pod tym wszystkim ujrzałam Ją... Malutka, nie oddychającą samodzielnie .. Wygląda jak lalka, prawda? Niestety to nasza biedna córeczka walcząca ze śmiercią 😭

W pierwszej dobie życia Kornelka doznała wylewów 4 stopnia, najgorszych jakie mogła doznać.. Dawano jej 5% szans na przeżycie.. Nie rozumiałam dlaczego moje maleństwo, takie kruchiutkie, bo ważyła troszke wiecej jak kilogram cukru - 1400g musi żegnać się z życiem..

Siedziałam przy niej całymi dniami, modląc się, aby się nie poddawała.
Wywalczyła najważniejsze - życie.. 

Teraz musi walczyć o sprawność..

Liczyłam się z tym, że będzie cieżko, jednak byłam dumna z mojej małej bohaterki. Niestety los nas nie oszczędzał.. Kolejny cios i diagnoza - wodogłowie, retinopatia, negatywne wyniki badania słuchu. 

Jednak w walce o życie i zdrowie Kornelii potrzebujemy pomocy.  Częstotliwość wizyt lekarskich jest ogromna, większość musi odbyć się prywatnie, na NFZ kolejki są ogromne.

Wylewy zostawiły po sobie spustoszenie i lekarze musieli wykonać operacje wszczepienia zastawki komorowo-otrzewnowej  w główkę, w innym przypadku malutka by zmarła. TA ZASTAWKA BĘDZIE NA CAŁE ŻYCIE, JEST TO TYKAJĄCA BOMBA.

 Do listy chorób dołączył zespół Westa--padaczka lekooporna. Każdy atak niszczy mózg Korneli, po cząsteczce zabiera Nam nasze dziecko 😭

Kornelka ma również porażenie mózgowe, korowe uszkodzenie wzroku, niedosłuch i musi nosić aparaty słuchowe.

Błagamy Was ludzi o wielkich sercach  o chociażby 1 złotówkę, która da szansę na normalne życie Kornelii. Każdy grosz zostanie przeznaczony na potrzeby, ktorych jest cała lista. Kornelka chce tylko poznać świat, chodzić, mówić, bawić się.. A my o niczym innym nie marzymy..

Wydatków mamy coraz więcej, ich ilość rośnie wraz z Kornelką :  sprzęty specjalistyczne takie jak pionizator, ortezy, kombinezon, czy choćby okulary. Leki, suplementy, liczne wyjazdy, wizyty lekarskie, codzienna rehabilitacja, terapie.. W stanie Kornelki wydatki są nieprzewidziane wiele wyskakuje nagle.. A my musimy być gotowi.. 

  Zbiórka ta pozwoli pokryć nam roczne wydatki związane z ratowaniem Kornelki.


Błagamy pomoż Nam walczyć o Nasze dziecko, pomoż nam powstrzymać codzienne cierpienie naszej córeczki.

Nasza codzienność to intensywna rehabilitacja.

Wierze w dobrych ludzi oraz w to, że dobro wraca. Jeśli dotrwałeś do końca, dziękuję 💓


Chciałabym również zaprosić Was do grupy na Facebooku, gdzie trwają licytację dla malutkiej może znajdziesz coś co zechcecie wystawić dla Kornelki  :

https://www.facebook.com/groups/413271762668401 


Możesz pomóc również w inny sposób rozliczając 1 % podatku :

Fundacja "Serca dla maluszka" 

W DEKLARACJI PIT:

NUMER KRS: 0000387207

CEL SZCZEGÓŁOWY 1%:  811 KORNELIA SMOLUCHOWSKA

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim z całego serca ❤
Dzięki Wam życie naszej kruszynki jest łatwiejsze.

Rodzice Kornelki ❤

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeżeli ktoś zechciałby śledzić nasze losy zapraszamy na nasz Instagram  : @kornelka_i_walka_o_zycie

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Paulina Szczepaniak - awatar

  Paulina Szczepaniak

  20.05.2022
  20.05.2022

  Trzy latka córeczko ❤️ Dziś są urodzinki Kornelki 💕 Pragne Wam Wszystkim z całego serca podziękować, że jesteście z nami i walczycie o Kornelke. My córeczko nic więcej Ci nie życzymy jak zdrówka i siły do walki. Jeżeli macie ochotę wesprzeć Kornelke, zostawić malutki prezencik to prosimy o wpłaty na zbiórke, choćby 1 zł. Pieniążki pozwolą nam walczyć o sprawność ❤️

  Zdjęcie aktualizacji 95 147

Komentarze


 • Ciocia owca - awatar

  Ciocia owca

  27.09.2022
  27.09.2022

  Zabawa jajo

 • Grisza - awatar

  Grisza

  24.09.2022
  24.09.2022

  Powodzenia. Nie odpuszczajcie.

 • Marta mama Mai i Zuzi - awatar

  Marta mama Mai i Zuzi

  21.09.2022
  21.09.2022

  Trzymaj się malutka dasz radę

 • Katarzyna Grajaszek - awatar

  Katarzyna Grajaszek

  19.09.2022
  19.09.2022

  Walcz królewno ❤️

 • Andrzej Żbikowski - awatar

  Andrzej Żbikowski

  18.09.2022
  18.09.2022

  Wszyscy powini pomagać.

71 012 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 239 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paulina Szczepaniak - awatar

Paulina Szczepaniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 239

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta Fudała fotel - awatar
Marta Fudała fotel
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Kinga - awatar
Kinga
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij