OCALONE ŻYCIE.
Kochani byliśmy w Pajęcznie , mimo to że nie mieliśmy środków na wykup koni pojechaliśmy bo nikt z nas nie mógł spać myśląc o tym że targi się rozpoczęły i te biedaki tam stoją i czekają na swój koniec w potwornym strachu. Decyzja była szybka , podjęta w nocy JEDZIEMY przypilnujemy aby nie były bite i nękane chociaż tyle co możemy zrobić. Okazało się jednak że mimo braku funduszy udało nam się ocalić życie , jednak czuwają nad nami anioły. Potem napiszemy więcej i zrelacjonujemy wszystko bo musimy odpocząć. Dwie noce w drodze ale udało się, chociaż chcieliśmy ocalić więcej tych biedaków. Mała dziewczynka kucynka Nala jest bardzo chora i ma okropne kopytka. Trzymajcie kciuki oby szybko udało nam się ją wyleczyć.

Gorąco prosimy o wsparcie!

Nala

Zbieramy ile się da na kolejne targi końskie! Nikt nie wie kiedy i gdzie będą, organizowane są "po cichu" i ogłaszane dwa trzy dni przed targami. Nie pozwólmy wywozić do Włoch naszych koni tylko po to by tam je w bestialski sposób zabijać! Pięknie prosimy o wsparcie naszej akcji. Chcemy być w 100% przygotowane na kolejną "niespodziankę"!

O targach w Pajęcznie dowiedziałyśmy się dwa dni przed targami "Ktoś nas zrobił w konia", przy czym Informację o tym ze targi są w listopadzie otrzymaliśmy od innej Fundacji. 

Niestety nie stać nas było na wykup nawet jednego konia w tym terminie, dlatego zbiórka będzie trwała, to nie pierwsze targi i nie ostatnie! Nie zamierzamy się poddawać, chcemy walczyć o nasze konie dokąd nam sił wystarczy. Mam nadzieję że nasi darczyńcy nie mają nic naprzeciwko, jeśli jednak tak, prosimy o kontakt, zwrócimy pieniądze. 

Przepraszamy.

Zbiórka na wykup, transport, diagnostykę i leczenie. Chcemy ich wyrwać z rąk oprawców tyle, na ile nas będzie stać. Mamy jeszcze dwa wolne boksy w naszej stajni i kilka chętnych, zaprzyjaźnionych domów adopcyjnych. 

Ile ich uratujemy, zależy tylko i wyłącznie od wielkości waszych serc, od hojności i wrażliwości, bo wszystkie które tam przyjadą - przyjadą po śmierć. 

Dołączcie do naszej akcji - apelujemy do Was, ludzi dobrych i szlachetnych, ludzi którzy tak jak my kochają konie, bo koń to stworzenie, dla którego brakuje słów by wyrazić jego piękno, wdzięk i siłę, brakuje też słów by podziękować za szczególną więź, jaka przez stulecia łączyła go - i nadal łączy - z człowiekiem. 

Koń jest jak poezja, jego ruchy to liryczna harmonia, każda część ciała, to kolejna zwrotka, której płynność podkreślają fale rozwianych na cztery strony świata grzywy i ogona.

Wrażliwość w nas budzi zwierciadło jego oczu, dumę czujemy gdy pozwala nam się czule dotykać a respekt i szacunek czujemy na dźwięk kopyt stukotu. To pod jego nogami wzdryga się ziemia. To on alarmuje nas swym niepokojem świdrując nam uszy odgłosami rżenia. Chcemy być zawsze blisko, wykorzystując każdą chwilę życia na obcowanie z tym niezwykłym stworzeniem. Dla nas koń to świętość.

Nasze Polskie konie to przepiękna, wzruszająca historia, którą aby opowiedzieć, słów by brakło. Odgrywały ogromną rolę w życiu człowieka. Służyły mu jako wierzchowce, pomagały uprawiać ziemię, przewozić towary. Pracowały razem z nim przy wyrębie lasów i w kopalniach. Konie były wysoko cenione za pracowitość, piękność, wdzięk, grację, powagę, dzielność i dostojność. 

                 ©Lech Iwiński

Symbolizowały szlachetność, prawość, potęgę i dobre obyczaje. Stawały się bohaterami wielu legend i mitów. Były inspiracją dla poetów, malarzy i rzeźbiarzy…

                                     Skaryszew - film dzięki uprzejmości Fundacji TARA

Dziś koń to kawał mięsa na którym można zarobić. Nie traktuje się go jak żywe stworzenie, traktuje się go jak rzecz. Człowiek dziś, szacunek i podziw do niego, wymienił na walutę. Transportowane w makabrycznych warunkach, czasem pokonują ponad 2,000 tys km. Wiele z nich nie dojeżdża do celu, umierają po drodze w tej dwudniowej podróży, lub dojeżdżają okaleczone, z połamanymi nogami, bite, rażone prądem, upokorzone do granic możliwości tylko po to, by tam konać w męczarniach.

Nie uratujemy wszystkich, jednak każde końskie istnienie, dla nas ma ogromną wartość, dlatego jeśli nawet uratujemy jedno, to będzie bardzo dużo. 

To pierwsza nasza akcja ratowania koni z targów, wszystkie konie które są obecnie pod naszą opieką wykupione zostały od okolicznych handlarzy, spod rzeźni czy tuczarni, dlatego też nie posiadamy materiałów niezbędnych do zorganizowania takiej zbiórki. Tutaj z pomocą przyszła Fundacja TARA. http://fundacjatara.info/ Część zdjęć i filmy użyte w naszej zbiórce zostały wykorzystane za zgodą w/w Fundacji. Dziękujemy.

Dziękujemy też Panu Andrzejowi Banachowi za udostępnienie nam kilku zdjęć jego autorstwa. Zdjęcie główne oraz te opieczętowane znakiem wodnym ©AB to zdjęcia Pana Andrzeja. Dziękujemy w imieniu naszych Polskich koni. http://andrzej-banach.eu/

Aktualności

 • Fundacja Dom dla Kundelka - awatar

  Fundacja Dom dla Kundelka

  31.08.17
  31.08.17

  Właśnie się dowiedzieliśmy że targi w Pajęcznie odbędą się 02 września, teraz w sobotę. "Ktoś nas zrobił w konia", przy czym Informację o tym ze targi są w listopadzie otrzymaliśmy od innej Fundacji. Niestety nie stać nas wykup nawet jednego konia 2 września, dlatego zbiórka będzie trwała, to nie pierwsze targi i nie ostatnie! Nie zamierzamy się poddawać, chcemy walczyć o nasze konie dokąd nam sił wystarczy. Mam nadzieję że nasi darczyńcy nie mają nic naprzeciwko, jeśli jednak tak, prosimy o kontakt, zwrócimy pieniądze. Przepraszamy.

Komentarze

 • Dorota Wolff - awatar

  Dorota Wolff

  29.08.17
  29.08.17

  Oby sie wam udało. Powodzenia

  • Fundacja Dom dla Kundelka - awatar

   Fundacja Dom dla Kundelka - Organizator zbiórki

   29.08.17
   29.08.17

   Nie dziękujemy, nie chcemy zapeszać! ♡

Wpłaty - 23

paula risbank - awatar
50
paula risbank
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Wojciech Bany - awatar
10
Wojciech Bany
Aleksandra - awatar
10
Aleksandra
Kinga - awatar
50
Kinga
Jola - awatar
10
Jola
emilia gawart - awatar
50
emilia gawart
Paulina Misiura - awatar
20
Paulina Misiura
Beata - awatar
10
Beata
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij