Zbiórka Szlachetna paczka 2021 od IX LO - zdjęcie główne

Szlachetna paczka 2021 od IX LO

2 180 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marysia Jarosz - awatar

Marysia Jarosz

Organizator zbiórki

Jesteśmy grupą uczniów z IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Jako zaangażowani w działalność wolontariatu szkolnego w tym roku podjęliśmy się wzięcia udziału w akcji Szlachetnej Paczki. Zbieramy pieniądze w celu skompletowania wszystkich wyznaczonych przez rodzinę artykułów, aby jak najlepiej pomóc potrzebującym i podarować im to, co pomoże im w lepszym funkcjonowaniu. Mamy nadzieję, że znajdziemy wśród was osoby tak jak my chętne do pomocy drugiemu człowiekowi, które zechcą wspomóc nas finansowo w tym przedsięwzięciu ❤️

W tym roku pomagamy rodzinie pani Anny i pana Jana:

*Historia Rodziny

Małżeństwo Anna i Jan wychowują pięcioletnią córkę Olę. Pani Anna jest w siódmym miesiącu ciąży. Małżonkowie pochodzą z rodzin biednych, z problemami - matka Pani Anny była alkoholiczką, a ojciec Pana Jana zmarł wcześnie i mężczyzna jako jeden z czwórki rodzeństwa musiał szybko się usamodzielnić i podjąć pracę. Oboje nie otrzymali żadnego wsparcia od rodziców i dobrego przykładu funkcjonowania rodziny. Sami również początkowo również borykali się z problemami, w tym nadużywaniem alkoholu przez Pana Jana, który jednak w porę się otrząsnął i obecnie jest abstynentem. To sprawiło, że znalazł stałą pracę. Największą radością dla rodziców jest ich córka, która bardzo dobrze funkcjonuje w przedszkolu i jest lubiana wśród rówieśników. Rodzice chcieliby zapewnić jej jak najlepsze warunki, jakich oni nigdy nie mieli. Obecnie koncentrują się na przygotowaniach do narodzin kolejnego dziecka. Mają złe warunki mieszkaniowe - przede wszystkim doskwiera im brak miejsca, dlatego Pan Jan rozpoczął remont poddasza, aby zrobić tam dwa pokoje dla córek. Ze względu na brak funduszy prace idą jednak bardzo wolno. Poza rozbudową domu, drugim wielkim marzeniem mężczyzny jest posiadanie prawa jazdy - obecnie musi płacić za dojazdy ze znajomymi do pracy, za dojazdy do lekarza i w inne miejsca, ponieważ na wsi, którą zamieszkują, nie funkcjonuje transport publiczny. Małżonkowie widzą popełnione przez siebie błędy i robią wiele aby je naprawić, starają się samodzielnie przezwyciężać własne trudności. Utrzymują się z wynagrodzenia Pana Jana, świadczenia wychowawczego i z funduszy z programu 500+ czyli 2616 zł, wydatki zabierają 1240 zł. Zostaje na osobę 459 zł.

Rodzina pomimo trudnych warunków sprawia wrażenie szczęśliwych. Rodzice rozumieją i szanują swoje potrzeby, są wpatrzeni w swoją małą pociechę i z radością oczekują na narodziny kolejnego maleństwa. Pomimo popełnienia wielu błędów, braku wzorców w dzieciństwie, starają się zapewnić córce lepsze warunki i życie w szczęśliwej rodzinie. Przyznają się do trudności i przeszłych problemów, ale także nie czekając na pomoc innych wykazują chęć ciężkiej i uczciwej pracy, aby poprawić swoją sytuację materialną i życiową.

*źródło: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/58121/1890

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 180 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marysia Jarosz - awatar

Marysia Jarosz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 52

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
98
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij