Zbiórka Rehabilitacja dla Przemysława - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja dla Przemysława Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Rehabilitacja dla Przemysława - zdjęcie główne

Rehabilitacja dla Przemysława

78 733 zł  z 76 000 zł (Cel)
Wpłaciły 822 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Brunon Malicki - awatar

Brunon Malicki

Organizator zbiórki

(english translation below)

We wrześniu 2018 roku nasz kolega Przemek Gryczka miał poważny wypadek. W wyniku upadku doszło do zwichnięcia kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego na wysokości kręgów C4 i C5. W rezultacie został niemal całkowicie sparaliżowany.

Obecnie Przemek znajduje się w szpitalu Stocer, gdzie do początku przyszłego roku ma zapewnioną opiekę i rehabilitację. Pojawiły się już pierwsze oznaki poprawy - trochę porusza prawą ręką i w pewnym stopniu odzyskał czucie w palcu jednej stopy. Przy takich urazach kluczowy jest pierwszy rok po wypadku, który może przesądzić o tym, czy pacjent odzyska choćby częściową sprawność fizyczną. Niestety dalsze leczenie nie będzie finansowane przez NFZ. Przemek musi zatem znaleźć miejsce w specjalistycznej placówce prywatnej przystosowanej do opieki nad ludźmi z rozległymi porażeniami, a te są bardzo drogie: miesięczny pobyt kosztuje co najmniej 6700 zł. Dzięki waszej hojności zbieramy już na 6 miesiąc rehabilitacji. Warto dodać, że on sam, mimo bardzo trudnej sytuacji życiowej, znajduje się w dobrym stanie psychicznym i jest zdeterminowany, aby walczyć ze skutkami doznanego urazu. Nie pozwólmy na zmarnowanie nawet najmniejszej szansy na jego powrót do zdrowia. 


In September 2018 a friend of ours, Przemek Gryczka, got into a serious accident. Due to a very unfortunate fall, he has sustained C4 and C5 spinal injures. At the moment he is almost completely paralyzed.

Until the end of the year, Przemek will be the care of the Stocer hospital, where he has started his rehabilitation, after a month of which he is already able to somewhat move his right arm. Unfortunately the NFZ will not cover any longer stay, because of which, if Przemek wishes to continue his therapy, he will need to find a place in a private facility. This can cost over 6700 (1556 Euro) a month. It is important to remember that when it comes to spinal injures, the first year is a crucial moment that can make the difference between regaining some autonomy or not. We have allredy gathered enough money to pay for five months of rehabilitation for Przemek, we would like to try and pay for a sixth one as well. He is determined to fight and regain the control of every bit of his body that he can. We can't allow even the smallest chance to go to waste in such a dire situation

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Brunon Malicki - awatar

  Brunon Malicki

  14.08.2020
  14.08.2020

  Niedługo minął 2 lata od wypadku Przemka. Od tego czasu dzięki Waszemu wsparciu Przemek przebywa w ośrodkach rehabilitacyjnych, gdzie ma zapewnioną potrzebną pomoc. Pozwoliło mu to osiągnąć niebywałe postępy w powrocie do samodzielnego funkcjonowania, ale przed Przemkiem jeszcze długa zanim uda się ten cel zrealizować. Jeszcze w tym roku planowany jest powrót Przemka do domu, jednak żeby nie utracić efektów jego ciężkiej pracy podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, z którym mógłby te ćwiczenia po powrocie kontynuować. W związku z tym zwracam się w imieniu Przemka z prośbą o wsparcie, abyśmy wspólnie mogli uzbierać potrzebne fundusze na jeden z takich sprzętów, jakim jest stół do pionizacji. Razem postawmy Przemka na nogi!


  (Poniżej zdjęcie Przemka na stole rehabilitacyjnym do pionizacji)

  Zdjęcie aktualizacji 53 885

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.01.2022
  27.01.2022

  Jesteś fantastycznym i bardzo mądrym człowiekiem, którego wyważonych i przemyślanych opinii z ciekawością się słucha. Zdrowiej!

 • fromnrdwithlove - awatar

  fromnrdwithlove

  06.04.2021
  06.04.2021

  Zdrowia i dużo sił!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.11.2020
  01.11.2020

  Panie Przemku podziwiam Pana wytrwałość i pogodę ducha. Oby tak dalej a wszystko będzie dobrze. Dużo zdrowia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.10.2020
  28.10.2020

  Życzę z całych sił powrotu do zdrowia!

 • Karol Wojtyła - awatar

  Karol Wojtyła

  27.10.2020
  27.10.2020

  Trzymaj się.

78 733 zł  z 76 000 zł (Cel)
Wpłaciły 822 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Brunon Malicki - awatar

Brunon Malicki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 822

:)))) - awatar
:))))
10
Zosia - awatar
Zosia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
hpp BDAY :) - awatar
hpp BDAY :)
50
Brunon Malicki - awatar
Brunon Malicki
1 000
M.Malanowska - awatar
M.Malanowska
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij