Sebastian Laskowski - awatar

Sebastian Laskowski

Organizator zbiórki

Wiktoria ma 12 lat chodzi do 4 klasy szkoły podstawowej , lubi zwierzęta ,tworzyć dzieła artystyczne jej pasją jest również origami . Dziewczynka pełna energii, uśmiechnięta niestety w Listopadzie 2015 roku Wiktoria zaczeła źle się czuć ból głowy i brzucha wymioty.

Rodzice udali się do szpitala w Szamotułach w trakcie pobytu stwierdzono trambocytopenie , leukocypemie . Została skierowana z poradni onkologicznej do Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Poznaniu ,gdzie zdiagnozowano zespół Mielodysplastyczny.Diagnoza zmieniła całe życie Wiki oraz Rodziców , codzienny strach i niepewność czy wyniki będą w normie czy nie będzie trzeba jechać do szpitala . Należy wykonać jak najszybciej przeszczep szpiku dodali lekarze , oczekiwanie, niepewność aż w końcu pojawia się światełko w tunelu. Dzwoni telefon z informacją iż dawca został  znaleziony zapanowała radość która jednak nie trwała długo, ponieważ okazało się że dawca odmówił .


Trwało poszukiwanie obawy wciąż rosły dla Wiki było to bardzo ciężkie rozstanie z koleżankami , kolegami ze szkoły i wiele innych rzeczy . Rodzice zadawali pytanie dlaczego  jak to wytłumaczyć Wiktorii i Dawidowi młodszemu bratu który obawiając się o siostrę potrafił się budzić w nocy chodząc i sprawdzając czy wszystko jest dobrze. 

Nastała kolejna szansa kolejny odebrany telefon że znalazł się dawca. Stach panował do ostatnich chwil.
 

16.06.2016 to data na który czekali wszyscy ,Wiki dostała DAR ŻYCIA  to właśnie w tym dniu dokonano przeszczepu. Poprzedzające dni były szare pochmurne lecz w tym dniu świeciło słońce a Wiki stanąwszy przyoknie wypowiedziała słowa  „ MAMO ZOBACZ JAKA PIĘKNA POGODA , CAŁY ŚWIAT SIĘ CIESZY ŻEMAM DZISIAJ PRZESZCZEP ’’

Remont domu należało przeprowadzić nie zwłocznie i zapewnić sterylne warunki po powrocie Wiki do domu, koszty były ogromne niestety żadna prowizorka nie wchodziła w grą musiały zniknąć dywany, malowanie, kapitalny remont z domu musiały zniknąć wszelkie zwierzęta rośliny. 


W chwili obecnej Wiki czuje się dobrze wszystko wraca do normalności, niestety mimo dobrego stanu zdrowia potrzebne są wciąż środki finansowe na dalszą rehabilitacje oraz leki dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc . 

Wszystkim, którzy zechcą okazać dobre serce Wiki, z całego serca dziękujemy.

Komentarze

  • Marczak Ewa - awatar

    Marczak Ewa

    10.04.17
    10.04.17

    WIKI MOJE ZAPROSZENIE CAŁY CZAS AKTUALNE. JEŻELI ZDRÓWKO CI POZWOLI TO ZAPRASZAM. POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE I CAŁA RODZINKĘ .

Sebastian Laskowski - awatar

Sebastian Laskowski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 2

Marczak Ewa - awatar
100
Marczak Ewa
Bartosz Schulz - awatar
50
Bartosz Schulz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij