Zbiórka Pokonać ból- rehabilitacjia - miniaturka zdjęcia

Pokonać ból- rehabilitacjia

Zbiórka Pokonać ból- rehabilitacjia - zdjęcie główne

Pokonać ból- rehabilitacjia

3 235 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać teraz
 
Katarzyna Kowalczyk - awatar

Katarzyna Kowalczyk

Organizator zbiórki

Mam na imię Kasia , mam 28 lat 

urodziłam się jako wcześniak przez co doznałam

♿ dziecięcego porażenia mózgowego

♿stóp  końskoszpotawych

♿przykurczy ścięgien Achillesa

♿dyspozycji stawów biodrowych

♿wady serca

od 1996-2008 r byłam co pół roku na stole operacyjnym co pogorszyło moją kondycję serca .

obecnie od 2008 do dziś wymagam stałej rehabilitacji ponieważ bez niej nie jestem w stanie funkcjonować .Jedynym ratunkiem są środki przeciwbólowe.

Miesięczny koszt pełnej rehabilitacji to 3200zł 

raz w roku mogę skorzystać z dofinansowania PEFRON do turnusu .

raz na kilka lat turnus przyznaje NFZ 

pozostałe leczenie muszę pokryć sama.

Bez rehabilitacji przykurcze narastają co powoduje cofnięcie wieloletniego leczenia . Powodując całkowitą dysfunkcję ścięgien co może za kilkanaście lat  doprowadzić do braku możliwości chodzenia bez kul lub wózek inwalidzki.

Roczny koszt leczenia to ponad 76 000zł

Na tę chwilę przez zły stan kardiologiczny odroczone w czasie są następujące formy leczenia

  - obustronne wszczepienie endoprotez bioder .(mimo 6 różnych konsultacji na chwilę obecną żaden z lekarzy nie podejmie się operacji gdyż w 80% nie będę w stanie chodzić. jedyne co operacja może poprawić sytuację jeśli chodzi o ból ale ryzyko ze przestanę zupełnie chodzić jest większe niż bez operacji.) w sierpniu konsylium ortopedyczne  -może ktoś mi da nadzieje że będzie dobrze. 

oraz ponowne wydłużenie ścięgien Achillesa. Postępowanie po operacji – długie prowadzenie zachowawcze i rehabilitacyjne.

Najpierw łuskę gipsową 2 tygodnie potem usunięcie gwoździ stabilizujących i gips udowy 4-5 tygodni , a następnie gips marszowy – łączny czas unieruchomienia 3-5 miesięcy. Po tym okresie rehabilitacja do końca życia by nie zmarnować efektów i jakoś funkcjonować .

Gdy tylko zdrowie pozwoli zaczną się maratony operacyjne a teraz jedynym ratunkiem jest rehabilitacja .

Bez wsparcia znajomych , rodziny i obcych ludzi o dobrych sercach nie jestem w stanie sama kontynuować leczenia.

Mam dwóch wspaniałych synów dla których walczę . zdaję sobie sprawę że internet zalewany jest apelami o pomoc . Przepraszam że i ja liczę na twoje wsparcie . POTWORNIE upokaża mnie fakt że muszę prosić o pieniądze . Mijając ludzi wstydzę się spojrzeć im w oczy -może to mój darczyńca a ja nie wiem bo anonimowo i nie podziękowałam...  Lub boje sie twojej opini bo od dziecka raczej słowa bardziej mnie raniły "zawsze byłam tam gorsza która nic nie może zrobić wiec nie ma co się z nią bawić"... mam nadzieję że Ty drogi darczyńco gdybyś postawił się na moim miejscu . Też byś walczył ze wszystkich sił o kolejny dzień z rehabilitacją i bez bólu który cię dziesiątkuje. Mam nadzieję że rozumiesz moją heroiczną walkę o każy 1 procent podatku i o każdą złotówkę .

link dla potwierdzenia besposdniego do fundacji

https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/katarzyna_kowalczyk_8342.html


Link do innych miejsc o mnie

http://www.sercemotuloneblog.pl/?op=archiwum&id=95


http://gazetacodzienna.pl/artykul/wiadomosci/kasia-z-koniakowa-pomaga-chorej-przyjaciolce-nie-wyobrazam-sobie-bez-niej-ycia


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Katarzyna Kowalczyk - awatar

  Katarzyna Kowalczyk

  08.05.20
  08.05.20

  Kochani wiem że teraz jest ciężki czas dla Wszystkich Ale proszę o udostępnienie mojej zbiórki W tym roku wyjątkowo mozna przekazać 1%podatku do czerwca

  Zdjęcie aktualizacji 49 135

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.19
  30.10.19

  Pani Kasiu Idąc ulicą proszę wysoko unieść głowę i z dumą patrzeć innym w oczy. Pani codziennie dokonuje więcej, niż wielu ludzi przez całe życie. Walczy Pani o siebie i swoich bliskich. Powodzenia

3 235 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać teraz
 
Katarzyna Kowalczyk - awatar

Katarzyna Kowalczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 34

Never give up! - awatar
Never give up!
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Krzyś - awatar
Krzyś
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ola. - awatar
Ola.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij