Zbiórka Weronika może odzyskać zdrowie - zdjęcie główne

Weronika może odzyskać zdrowie

38 386 zł  z 330 000 zł (Cel)
Wpłaciło 539 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Drobisz - awatar

Ewa Drobisz

Organizator zbiórki

www.stronaweroniki.pl - strona poświęcona Weronice

Jesteśmy rodzicami 15 letniej Weroniki, która urodziła się z niedorozwojem lewej ręki. Nie ma w niej stawu łokciowego, jej przedramię jest we fragmencie co powoduje,że ręka jest krótsza. Córka w dłoni ma trzy palce, które są ze zrostem kostnym i nie może ich całkowicie wyprostować. Od samego początku szukaliśmy dla niej pomocy. Odwiedziliśmy wiele szpitali i klinik mając nadzieję, że ktoś da jej szanse na zdrową rękę. Niestety w Polsce nikt nie mógł córeczce pomóc. 

Pierwszą operację w wieku 3 lat, Weronika miała w Hamburgu u dr Habenichta. Była to operacja ratująca rękę, gdyż tworzył się w niej duży łuk i ręka wraz z dłonią wykrzywiała się do tyłu. Trzy lata temu z powodu dużego stanu zapalnego trzeba było wyciągnąć metalowe spinki z ręki. Szukając dalej lekarza, który mógłby "naprawić" Weroniczce rękę natrafiliśmy na światowej sławy Dr Paley z Florydy. Od kwietnia 2016 r. kontaktowaliśmy się z kliniką Paley Institut drogą elektroniczną, wysyłając całą dokumentację (zdjęcia RTG, rezonans itp). Po zapoznaniu się z nimi, Dr Paley chciał widzieć Weronikę na żywo. Dwukrotnie Weronikę, konsultowaliśmy u dr Paley w czasie kiedy przebywał w Polsce.

Jesteśmy szczęśliwi, gdyż Dr Paley podejmie się leczenia Weroniki, które będzie polegać na przeszczepie kostnym w obrębie stawu łokciowego co spowoduje, że Weronika będzie mogła zginać, prostować ręką i znacząco poprawi funkcjonalność całej ręki. Musi zostać także wykonana operacja przedramienia, gdyż zrost kostny w dwóch z trzech paluszków, które Weronika ma w dłoni pogłębia się i palce mogą całkowicie się zamknąć do środka dłoni. Będzie to trudna i skomplikowana trwająca do 7 godz. operacja. Jest jednak coś co nas bardzo przytłacza, a mianowicie koszt takiego leczenia. Operacja, leczenie oraz rehabilitacja wyniesie prawie 218 tys. $, co daje około 800 tyś. zł (kurs dolara). Dochodzą jeszcze koszty 5-6 miesięcy pobytu na Florydzie. Szacowany końcowy koszt to około miliona zł. Najważniejsza informacja to taka, że nikt w Polsce, ani w Europie nie przeprowadzi z taką wadą, takiej operacji oraz to, że ten czas jest najlepszy, aby taką operację przeprowadzić. Jeśli uda się przeprowadzić leczenie, to znacząco poprawi się postawa ciała Weroniki. Zatrzyma się skolioza kręgosłupa, która już występuje oraz tworzenie się garba.

Niestety po ponad rocznej walce z NFZ leczenie Weroniki nie będzie refundowane, mimo, że w Polsce nikt takiego leczenia nie przeprowadzi!

Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, bez których nic nie jesteśmy w stanie zrobić, gdyż suma przekracza nasze możliwości. Bardzo prosimy o pomoc w leczeniu naszej córki. Weronika już bardzo dużo wycierpiała, także od ludzi, a zwłaszcza dzieci. Kiedyś Weronisia, powiedziała, że już nie chce być kosmitą, gdyż niektóre dzieci tak ją nazywały. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc.

Podaję stronę Weroniki, gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z leczeniem

www.stronaweroniki.pl

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ewa Drobisz - awatar

  Ewa Drobisz

  13.06.21
  13.06.21

  Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni, aż dusza rośnie jak suma rośnie. Weronika płacze jak widzi wpłaty. Jestescie Wielcy o ogromnych sercach :). DZIEKUJEMY

Komentarze


 • Iwona - awatar

  Iwona

  15.09.21
  15.09.21

  Powodzenia. Trzymamy kciuki

  • Ewa Drobisz - awatar

   Ewa Drobisz - Organizator zbiórki

   15.09.21
   15.09.21

   BARDZO DZIĘKUJEMY ❣️

 • Ciocia D. - awatar

  Ciocia D.

  04.08.21
  04.08.21

  Walczymy dla Weroniczki 💜

  • Ewa Drobisz - awatar

   Ewa Drobisz - Organizator zbiórki

   04.08.21
   04.08.21

   Dziękujemy

 • Marlena Trybuszewska licytacja bucików chłopięcych - awatar

  Marlena Trybuszewska licytacja bucików chłopięcych

  24.07.21
  24.07.21

  Powodzenia, wszystko się uda 😘

  • Ewa Drobisz - awatar

   Ewa Drobisz - Organizator zbiórki

   25.07.21
   25.07.21

   Bardzo dziekujemy!!! Mamy nadzieję, że się uda :)

 • Ciocia D. - awatar

  Ciocia D.

  23.07.21
  23.07.21

  Kawkę pijemy Wercie wspieramy

  • Ewa Drobisz - awatar

   Ewa Drobisz - Organizator zbiórki

   23.07.21
   23.07.21

   Dziękujemy :)

 • Dori - awatar

  Dori

  22.07.21
  22.07.21

  Kawka poranna z Weroniką :) zapraszamy.

  • Ewa Drobisz - awatar

   Ewa Drobisz - Organizator zbiórki

   22.07.21
   22.07.21

   Dziękujemy. Kawa napewno będzie pyszna :)

38 386 zł  z 330 000 zł (Cel)
Wpłaciło 539 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Drobisz - awatar

Ewa Drobisz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 539

Dorota Pękala - awatar
Dorota Pękala
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dori - awatar
Dori
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Barbara Nowak - awatar
Barbara Nowak
5
Kurzyniec Renata pościel - awatar
Kurzyniec Renata pościel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dori - awatar
Dori
2
Sabina - awatar
Sabina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij