Zbiórka Pomóżmy Wiośnie wygrać z rakiem. - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Wiośnie wygrać z rakiem.

Pomóżmy Wiośnie wygrać z rakiem.

59 745 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 276 osób
Wpłać teraz
 
Antek Be - awatar

Antek Be

Organizator zbiórki

Trochę czasu potrzebowałem  by uświadomić sobie że, poczucie dobrobytu i wolności w którym dotychczas żyłem może w jednej chwili odwrócić się do góry nogami.  Pierwsza taka chwila nadeszła  po wspólnym wyjedzie do Kopenhagi który mi podarowała  na moje 27 urodziny. 

To był wspaniały wyjazd pełen przygód. Wiosna, moja mama, zawsze miała życie pełne przygód. A Dania była przystankiem w jej życiu, w którym ja chodziłem do przedszkola i nauczyłem się pierwszych słów po duńsku.  Wracając pamięcią 25 lat wstecz, pokazywała mi miejsca i ludzi tam poznanych. Jednak, ostatniego dnia ból brzucha praktycznie unieruchomił Mamę, a wizyta  u lokalnego lekarza poskutkowała jedynie nospą i przeciwbólowymi.

Mama na długo przed wyjazdem przechodziła okresowe badania kontrolne cytologii, ponieważ mniej więcej trzy lata wcześniej, zaczęła się menopauza oraz wiadomo inne rożne zmiany w organizmie kobiety,  które towarzyszą temu zjawisku. Niektóre jednak  były na tyle niepokojące i uciążliwe, ze skierowały ją do ginekologa. Pomimo badań cytologicznych u czterech rożnych lekarzy - również prywatnie, nikt nie potrafił postawić prawidłowej diagnozy i rozwiązać problemu. Zmieniano tylko najróżniejsze preparaty i tabletki. Cytologie wg lekarzy nie wykazywały powodów do niepokoju , a co za tym idzie nie były zlecane badania bardziej szczegółowe.

 


Powrót do Polski zaczął się od wizyty u nowego lekarza, przyjrzał się na nowo wykonanym badaniom, zalecił dodatkowe testy uzupełniające. 

I wtedy padło  rozpoznanie:  nieoperacyjny złośliwy rak szyjki macicy. Zaawansowany z przerzutami na wątrobę i węzły chłonne.


Lekarze na konsylium nie mieli zbyt wiele do zaoferowania oprócz chemii. W ciągu kolejnego miesiąca dowiedzieliśmy się, że rak jest tak duży ,ze operacja nie wchodzi w grę.  

Wydawałoby się ze gorzej nie może być. Praktycznie wszystko się zmieniło. Codzienność przeszła w czytanie o tym czym w ogóle jest rak, jak powstaje, metody leczenia.... 


Mieliśmy ogromny strach przed chemioterapią, jednak  natychmiast podjęła leczenie.  Wspólnymi siłami walczymy, dziś jest  po 4 cyklu chemii- każdorazowo są to 3 dniowe wlewy, a przed nią jeszcze kolejne 3.  


Trzyma się dzielnie, ale nie zdajemy się jedynie na to, co oferuje refundowane leczenie. Po konsultacji z lekarzami onkologami, postanowiliśmy zastosować równolegle do chemii  suplementacje, pomagające zniwelować skutki uboczne chemioterapii oraz  wspierające organizm  sesje terapeutyczne, aby  od samego początku zaatakować nowotwór z wielu frontów, a przede wszystkim aby wzmacniać organizm podczas leczenia chemioterapeutycznego.

Tu i teraz przeżywamy kolejny raz sytuacje w której trudno nam się odnaleźć, pandemia. Skomplikowała nam wszystko bardziej. Dostępność i mobilność ograniczyła się do zera. Każdy ruch jest zagrożeniem dla niej, jest w grupie największego ryzyka. 

A niestety nasze prace stanęły na czas nieokreślony, możemy liczyć związku z tym na 3 miesiące wolne od ZUSu. Płyniemy na oszczędnościach, zarobki sporadyczne, rodzina, przyjaciele nam pomagają jak mogą.

Jednak kolejny raz rzeczywistość zmieniła nam wszystkim życie do góry nogami. My nie możemy się zatrzymać i schować na 2 miesiące w domu. Jest w trakcie leczenia onkologicznego,  niestety te dodatkowe działania są kosztowne, a  sytuacja z ogólnoświatową pandemia tylko wszystko skomplikowała. Koszty wzrosły. Dlatego prosimy o pomoc, by moc chociaż mieć nadzieje na dalszą walkę. 


Wierzymy, że Wiośnie  się uda.  Ona bardzo dzielnie znosi chorobę, leczenie i skutki uboczne chemii, które są dość dotkliwe. Jest dobrej myśli i wierzy że wyzdrowieje. Przy tym jest na tyle skromna, że nie poprosi sama o taką pomoc, stąd moja prośba.  

Będziemy walczyć i próbować wszystkiego, żeby Renata miała siłę i zdrowie powrócić do normalnego funkcjonowania.

Jako jej syn, w imieniu własnym, oraz mojej Mamy  proszę wesprzyjcie finansowo Renatę w tym jakże trudnym dla niej momencie, bo ona o taką pomoc nie poprosi,  Dziękuję wszystkim w swoim i  jej imieniu za każde nawet najdrobniejsze wsparcie. 


Z poważaniem,


Antek

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Antek Be - awatar

  Antek Be

  22.09.20
  22.09.20

  Poszły materiały histopatologiczne i dokumentacja medyczna do Belgii, Hiszpanii i Niemiec. Czekamy na odpowiedz , czy mama kwalifikuje sie do leczenia w którejś z tamtejszych klinik. Skutki leczenia chemią dają sie we znaki i nie jest łatwo oczyścić organizm z toksyn. Był kryzys i nieustający ból, mnóstwo proszków przeciwbólowych , ale na szczęście jest coraz lepiej, bóle ustępują powoli a organizm zaczyna podnoście sie i nabierać sił dzięki medycynie alternatywnej i naturopatii. Zapewne za kilka tygodni będziemy wiedzieli więcej , na ten moment wiadomo, że trzeba kontynuować oczyszczanie i wszystkie dotychczasowe zabiegi, bo jedynie w tym nadzieja. Są dni lepsze i gorsze, ale idziemy uparcie do przodu , bo wiemy, że się uda. Kochani do pory nie zawiedliście i wiem, że wokół nas jest wystarczająco cudownych osób, na które możemy liczyć. Udostępniające proszę dalej te zbiórkę , niech idzie w świat. Dziękujemy Wam z całego serca.

Komentarze


 • Aurelia Zalewska - awatar

  Aurelia Zalewska

  19.08.20
  19.08.20

  Bardzo proszę o wysłanie ma mój adres email informacji o sposobie leczenia Pani Renaty, gdyż ma j brat ma również bardzo złośliwy nowotwór i poszukujemy dodatkowego leczenia. Będę wdzięczna za pomoc. Aurelia Zalewska

  • Antek Be - awatar

   Antek Be - Organizator zbiórki

   14.09.20
   14.09.20

   Pani Aurelio proszę dzwonić do Mamy 663775813

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  16.06.20
  16.06.20

  Siły i zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.06.20
  12.06.20

  Cieszę się , że mogłem pomóc ! Dziękuję Kolegom z "Klub SAAB " za pomoc ! Tadeusz

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.06.20
  08.06.20

  Trzymam kciuki. Ja również walczyłam z nowotworem. Chociaż jest to trudne, wiem coś o tym, ale warto wierzyć w wyzdrowienie. Malgosia

 • Karolina - awatar

  Karolina

  01.06.20
  01.06.20

  Trzymajcie się! ☺️

59 745 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 276 osób
Wpłać teraz
 
Antek Be - awatar

Antek Be

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 276

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Patrycja - awatar
Patrycja
50
Marta - awatar
Marta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Milena Kurpios - awatar
Milena Kurpios
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij