Zbiórka Podaruj Ricie lepsze jutro - miniaturka zdjęcia

Podaruj Ricie lepsze jutro

Marta Mielcarek - awatar

Marta Mielcarek

Organizator zbiórki

Jestem mamą Rity. Zbieram środki na rehabilitację i leczenie córci!

Rita urodziła sie prawie 8 lat temu. Ma Zespół Downa, stopy końsko-szpotawe, niedoczynność tarczycy, wadę wzroku, opóźniony rozwój psychoruchowy.

Ciąża przebiegała prawidłowo i nic nie wskazywało na to, że z dzieckiem jest coś nie tak. Poród odbył się o czasie, bez powikłań i tak oto pewnego pięknego ranka ujrzałam po raz pierwszy swoją córeczkę....ze stopami końsko-szpotawymi. Dwa dni po porodzie lekarze powiedzieli nam, że jest u naszej córci podejrzenie Zespołu Downa. Przyjęliśmy tę wiadomość z takim spokojem na jaki nas było stać w tamtej chwili. Pojawiły się pytania dlaczego MY? Cieszyliśmy się każdą chwilą spędzoną z tą małą istotką bo przecież to nasza córeczka, tak długo wyczekiwana i upragniona. Wróciłam z córką do domu, a po tygodniu na pierwszej wizycie u pediatry kolejny cios...dziecko ma szmery na sercu. Przeprowadziliśmy u córki badania genetyczne, które potwierdziły, że Ritka ma trisomię 21 genu czyli Zespół Downa. Tak oto zaczęły się nasze wędrówki od lekarza do lekarza, ciągłe wyjazdy, wizyty, badania. Rita musiała zostać poddana specjalistycznym badaniom, aby sprawdzić czy nie cierpi na inne schorzenia. Wszystkie wizyty lekarskie odbywały się prywatnie, bo nie było czasu na czekanie w kolejkach na badania refundowane przez NFZ. Chcieliśmy się dowiedzieć jak najszybciej czy istnieją jakieś inne nieprawidłowości. 

Byliśmy bardzo szczęśliwi kiedy dowiedzieliśmy się, że malutkie serduszko Ritki nie musi być operowane, gdyż zabliźnia się samoistnie, spadł nam wielki kamień z serca. Najdłuższym i chyba najkosztowniejszym leczeniem były stopy końsko-szpotawe. Trafiliśmy do naprawdę wspaniałego specjalisty w Poznaniu - profesora Napiontka. Jedna konsultacja kosztowała nas 300 zł. Jeździliśmy tam na początku co tydzień. Do tego dochodziły inne koszty - cotygodniowa zmiana gipsów, nacięcie ścięgna Achillesa oraz szyny Denisa Browna. Podsumowując leczenie kosztowało nas bardzo dużo stresu i pieniążków, ale daliśmy radę! To jest najważniejsze i jesteśmy z tego dumni. 

Zdjęcie opisu zbiórki Podaruj Ricie lepsze jutro

Rita jest pogodnym i radosnym dzieckiem

Dzisiaj chodzi już do pierwszej klasy. Chcemy jej pomóc w rozwoju jak tylko się da. Wiele satysfakcji sprawia jej hipoterapia, na którą uczęszczamy raz w tygodniu. Kontakt z końmi jest dla niej świetną formą rozwoju psychoruchowego.

Pragnę, aby była samodzielna w takim stopniu jak to jest możliwe. Żeby potrafiła wykonywać samodzielnie wszystkie codzienne czynności, żeby potrafiła zrobić sama zakupy, żeby nie wstydziła się spojrzeć ludziom w oczy i powiedzieć "Dzień dobry". Pragnę z całego serca, abym za kilka lat patrząc na nią mogła powiedzieć - wychowałam swoją córkę na samodzielną i szczęśliwą kobietę, która poradzi sobie w codzienności.

Zdjęcie opisu zbiórki Podaruj Ricie lepsze jutro

Pomożesz Ricie?

Żeby osiągnąć te wszystkie cele, Rita potrzebuje intensywnej i częstej rehabilitacji. Ćwiczenia sprawnościowe sprawiają jej wiele radości. Rita korzysta z wykupionych przez nas zajęć usprawniających na basenie. Do tego dochodzi pedagog, logopeda co kosztuje nas po 70 zł za 45 min, a także wyżej wspomniana hipoterapia. Bardzo byśmy chcieli wysłać Ritę na turnus rehabilitacyjny i na to mamy zamiar wydać część uzbieranych tutaj pieniążków. Mieszkamy na wsi i dojeżdżamy autem do szkoły na zajęcia rehabilitacyjne, wizyty kontrolne u specjalistów tj. okulista, kardiolog, ortopeda i endokrynolog, a to jak wiadomo dodatkowe wydatki. Roczny koszt leczenia i rehabilitacji Ritki wynosi ponad 17.000 zł.

Pomożecie mi dać Ricie nadzieję na lepsze jutro? Na lepszą i samodzielną przyszłość? Pomożecie jej nauczyć się mówić, czytać i pisać? Pomożecie nauczyć się jazdy na rowerze?

Zdjęcie opisu zbiórki Podaruj Ricie lepsze jutroZdjęcie opisu zbiórki Podaruj Ricie lepsze jutro

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Marta Mielcarek - awatar

  Dziękujemy!

  23.02.16
  23.02.16

  Bardzo gorąco dziękujemy anonimowym darczyńcą.

Komentarze

 • Magda - awatar

  Magda

  24.02.16
  24.02.16

  Wspieramy naszą księżniczkę 😊 Dla Ritki ❤

  • Marta Mielcarek - awatar

   Marta Mielcarek - Organizator zbiórki

   25.02.16
   25.02.16

   Dziękujemy! 😙

Marta Mielcarek - awatar

Marta Mielcarek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Anna Młocek - awatar
20
Anna Młocek
Paula Mielcarek - awatar
10
Paula Mielcarek
Magda - awatar
50
Magda
AlanHaremski - awatar
20
AlanHaremski
Julia - awatar
10
Julia
Paula - awatar
5
Paula

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij