Zbiórka Jesteśmy zrujnowani POMOCY - zdjęcie główne

Jesteśmy zrujnowani POMOCY

48 686 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 073 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Natalia Więckowska - awatar

Natalia Więckowska

Organizator zbiórki

Ostatnie wołanie o pomoc 😫

Nadszedł czas kiedy nie mamy już środków na nic, wsparcie które otrzymywaliśmy w formie wirtualnych adopcji praktycznie zanikło 🥺

Obecnie 90% kosztów pokrywam z własnej kieszeni co doprowadziło mnie do nie małych długów... niestety dłużej tak nie pociągnę 💔 

W Oazie mamy 19 koni, 2 krowy, 6 psów oraz koty, koszt miesięcznego utrzymania stada jest niebotyczny, bynajmniej dla mnie. 

⬆️Basia, stareńka klacz która do ostatniego dnia przed wykupem pracowała pod siodłem. Klacz wymagająca specjalistycznej diety, badań kontrolnych co max 6 miesięcy z powodu bardzo dużych niedoborów, choroby wątroby oraz macicy z której lała się ropa😔 Obecnie stan jest stabilny, niunia jest odpowiednio suplementowana oraz karmiona 6 razy na dobę. 

Gdzie są ludzie którym tak bardzo zależało na poszczególnych członkach stada ? 😭 

Nie ma ich i przypuszczam że nie wrócą... zostało z nami kilka osób które pomagają jak tylko mogą za co jestem ogromnie wdzięczna  

Mimo mojej ogromnej woli walki o te nasze uratowane od śmierci konie, czuje że nie dam rady dlatego pisze tą ostatnią prośbę o pomoc... daje nam ostatnią szanse. 

⬆️Alinor - ciężki koń który przyjechał z brodawczycą, grudą oraz chronicznymi wylewami limfy w stanie poważnego zaniedbania  . Jego kopyta niemalże nie miały podeszw o które wspólnie z kowalem i weterynarzem walczyliśmy niemal pół roku. Obecnie jest przywódcą stada plus wychowawcą naszego 6 konnego przedszkola. 

Sama myśl o rozdzieleniu naszego stada łamie mi serce, duża część ocaleńców Oazy to konie po przejściach... z traumami, wyrobioną agresją względem ludzi czy wycofanymi.... 

Praca z nimi to nie lada wyzwanie, ogromnie pomagają sobie nawzajem, łączą się w pary bądź grupy i uczą zaufania. 

Mamy również konie kalekie, po kontuzjach a nawet złamaniach które wymagają specjalnych warunków, nie tylko żywieniowych.

⬇️ Isia - klacz po bardzo wysokich osiągach w sporcie, wykupiona na targu Skaryszew 2020.
Dziewczynka po złamaniu nogi, w każdym stawie ma zwyrodnienia, osteofity oraz nakostniaki, przyjechała z ostrym epizodem ochwatowym. Kupiona z myślą o humanitarnej eutanazji, nie mogłam pozwolić aby w tym stanie jechała do Włoch aby tam dostać strzał w głowę. Los dał nam już 2 wspólne lata, obecnie ma się całkiem nieźle. Klacz wymagająca specjalnej diety ponieważ ze względu na nogi nie może przytyć aby ich nie obciążać oraz porządnej suplementacji która trzyma jej stawy w ryzach. 

⬆️ Źrebię- wykupiony na targu Skaryszew 2019, ogromnie skrzywdzony maluch który przez pierwsze miesiące dosłownie próbował mnie zabić. Jego ataki skończyły się w momencie kiedy w końcu mi zaufał. Praca z nim była bardzo niebezpieczna, obecnie jest koniem pewnym siebie ze 100% zaufaniem do ludzi. Jego ulubionym zajęciem jest pomaganie nam, wtyka chrapki w każdą robotę która jest do zrobienia na codzień. 

Podejmując decyzje o wykupach brałam za każdym razem „kota w worku”, nigdy nie wybierałam kogo uratować, decydowało przeznaczenie. Działając 4 lata udało mi się dzięki Wam ocalić 22 konie (dwa odeszły w Oazie, jeden jest w adopcji) być może to nie dużo ale poza jednym Lordem wszystkie konie są na codzień pod moim okiem. Pomagałam tyle na ile mi pozwoliliście, zaufaliście.... uważam że jest to bardzo fajny wynik jak na jedną osobę. 

⬆️ Jagoda - 5 letni teraz już hucuł, kupiony ponieważ miał skończyć na haku jak każdy z naszych podopiecznych. 

Teraz, kiedy brak mi środków na siano, pasze czy poprawę ogrodzeń muszę podjąć najgorszą dezycję w moim życiu... muszę podjąć decyzje o zamknięciu Oazy 😰 muszę podjąć decyzje o rozdzieleniu naszej rodziny 💔

Daje nam tą ostatnią szanse bo żyje nadzieją że jednak przypomnicie sobie o swoich podopiecznych 🙏 oni musza jeść, musza być leczeni, oni niszczą co generuje kolejne koszty napraw. 

Ostatnia szansa 🙏 

⬆️Echo i Dziadzio - dwóch końskich staruszków po 30, którym nie udało się pomóc z powodu zaniedbań 💔 Echo był z nami 11 zarówno cudownych jak i ciężkich miesięcy, Dziadzio zaledwie 4 🖤


Historie naszych koni często są nieznane, można się tylko domyślać ile to biedne stworzenie przeszło zanim do nas trafiło... 

Wiem na 100% tylko to co widzę czyli te ogromne, przepiękne metamorfozy które tu przechodzą. Czy jest to Alinor który przyjechał z tragicznym stanem kopyt, przez które nie mógł nawet stać czy Baśka która mimo skrajnego zagłodzenia była codziennie użytkowana w szkółce, to każda z tych przemian była spektakularna. Wyszliśmy z ponad pół rocznej agresji Źrebaka, ze strachu Buby po pętaniu łańcuchami. Mogłabym tak wymieniać aż opowiedziałabym Wam historie wszystkich naszych podopiecznych. 

Naturalnie, jeżeli chcecie je usłyszeć to piszcie.

Koszty z którymi mierze się na codzień to nie tylko siano, słoma i pasza ale także zakup wiader, kaster lub wanien, lizawek czy derek. 

Kilka razy do roku trzeba ich odrobaczyć, co 2 miesiące zrobić kopyta. Przy koniach a szczególnie młodych ciągle jest coś do naprawy... czasem jest to złamana deska a czasem rozwalone drzwi od bosku... to wszystko generuje bardzo duże koszty, nie wspominając o psach i kotach które rownież były ratowane. Wyciągane ze schronisk czy skandalicznych warunków, bite i maltretowane... one również muszą jeść. 

Można pomyśleć że wzięłam na siebie za dużo skoro nie podołałam ale ratowanie zwierząt jest moją misją od lat... 

Po raz ostatni BŁAGAM WAS o szanse dla nich 🙏 

A teraz kilka zdjęć z naszego życia codziennego ❤️

Link do Oazy „Międzyleś” 

https://www.facebook.com/Oaza-Międzyleś-1873730902723196/

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.12.2021
  14.12.2021

  Trzymam kciuki i dziękuję, że masz tak wielkie serce i pomagasz tym zwierzętom, o które nikomu już nie chce się walczyć!!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.2021
  13.12.2021

  🤗❤

 • Wiesia - awatar

  Wiesia

  30.11.2021
  30.11.2021

  Dziękuję w imieniu skrzywdzonych i bezbronnych zwierząt❤️

 • Adrian Giruć - awatar

  Adrian Giruć

  28.11.2021
  28.11.2021

  3mamy kciuki z rodziną, że uda się zebrać całą kwotę.

 • Ola w - awatar

  Ola w

  28.11.2021
  28.11.2021

  Trzymam kciuki żeby udało się zebrać potrzebne fundusze, a nawet więcej. Jesteście wspaniali!

48 686 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 073 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Natalia Więckowska - awatar

Natalia Więckowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 073

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Rudy Romeo - awatar
Rudy Romeo
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Martyna - awatar
Martyna
10
Piotr Rodziewicz - awatar
Piotr Rodziewicz
100
Karola - awatar
Karola
100
Marek Strychowski - awatar
Marek Strychowski
100
ekko32 - awatar
ekko32
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij