Agnieszka Turowska - awatar

Agnieszka Turowska

Organizator zbiórki

Na pewno słyszałeś o wypadku drogowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę 10 marca w Krośnie (woj. podkarpackie). Ty o tym jeszcze nic nie wiesz? To przeczytaj krótką historię      o rodzeństwie z Krosna, które dzisiaj walczy o zdrowie i normalne życie.

Tego wieczoru Marzenka, Sebastian i Mateusz wracali razem do domu. Podczas powrotu natrafili na swojej drodze na małego psa, który błąkał się po okolicy i postanowili pomóc. Cała trójka wraz ze znalezionym zwierzakiem wsiadła do samochodu, udając się w stronę jedynego znanego im schroniska, w jedną z dzielnic Krosna. Na miejscu okazało się jednak, że byli w błędzie i nie zastanawiając się dalej wykonali telefon po odpowiednie służby, które pomogłyby rozwikłać zaistniałą sytuację. Niestety, oczekując na poboczu na Straż Miejską, wjechał w nich rozpędzony samochód, którego kierowcą okazał się być pijany, młody mężczyzna. Rodzeństwo znajdowało się poza samochodem więc siła uderzenia zadziałała bezpośrednio na poszkodowanych, wyrządzając im ogromne szkody. 

Wskutek nieszczęśliwego wypadku, fizycznie poszkodowani zostali Sebastian i Marzenka, która doznała najpoważniejszych obrażeń, takich jak m.in. złamanie miednicy, liczne złamania żeber,  a także obojczyków. Silne uderzenie doprowadziło do powstania podskórnej odmy płuc. Była utrzymywana przez lekarzy w śpiączce farmakologicznej. W szpitalu ustabilizowano jej miednicę, ale na tym nie koniec jej powrotu do zdrowia. Ze względu na liczne obrzęki lekarze wstrzymują się od podejmowania decyzji o kolejnych operacjach, które najprawdopodobniej będą konieczne, aby Marzenka mogła dojść do sprawności fizycznej.  Sebastian również trafił do szpitala z poważnym złamaniem nogi. Ma on uszkodzoną kostkę boczną i liczne złamania kości piszczelowej. Obecnie leży w szpitalu na wyciągu i czeka na operację. Najstarszy brat, Mateusz zadziałał instynktownie co umożliwiło mu odskoczenie od samochodu, dlatego fizycznie wyszedł z tego zdarzenia cało.  Sprawność fizyczna dla człowieka jest bardzo ważna, ale to co dzieje się w głowie po takim wypadku powoduje wielką traumę i zaburzenia w psychice człowieka. Tak też się stało w przypadku Mateusza, który psychicznie jest w bardzo złym stanie.

W ten tragiczny sposób zakończyła się próba ratowania czworonoga, któremu nie było dane przeżyć tego wypadku.

Jesteśmy przyjaciółkami Marzenki i wraz z jej rodzicami, narzeczonym i rzeszą najbliższych Prosimy Ciebie o Pomoc dla Niej i  jej Braci. Razem zbieramy na dalsze leczenie i rehabilitację Rodzeństwa z Krosna.

Jeżeli nie możesz wesprzeć Ich finansowo, proszę Cię o udostępnienie tej akcji  na wszelkich portalach społecznościowych, słownie wśród znajomych, a także w każdy inny sposób, aby historia Rodzeństwa z Krosna trafiła do każdego dobrego serca i pozwoliła im wrócić do zdrowia i sprawności.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
(ks. Mieczysław Maliński)

Pierwszy raz jesteśmy w takiej sytuacji, określiliśmy cel jako kwotę 500 tysięcy złotych, ponieważ chcemy zebrać dla nich jak najwięcej pieniążków na leczenie i rehabilitację. Ich stan zdrowia jest zły, nie znamy jeszcze całkowitego kosztu leczenia każdej osoby z osobna.

On Saturday, March 10th 2018 around 10pm three siblings Marzena, Sebastian and Mateusz were on their way back home, when they noticed a small dog on the side of a road. They pulled over to investigate the situation, and help the distressed dog. Unfortunately with no owner in sight or contact information on the collar, they weren’t left with much options but to call the nearest shelter and services to help the lost dog get off the street. Within minutes help was on the way, and was supposed to take the dog to a safe place.

However, to an unexpected turn of events, while awaiting for help to arrive, a incoming speeding car, driven by a drunk youth, struck into the car by which the family was standing. One of the siblings was lucky enough to escape, while two were left to face the consequences of the incident. The impact was so powerful that Marzena and Sebastian flew tens of feet/meters away, leaving them with severe injuries to their bodies. Marzenka was impacted the most, considering her petite figure, she suffered from broken and fractured pelvis, ribs, clavicle, leg and subcutaneous emphysema of the lungs. She was induced into a pharmaceutical coma and put through several surgeries to stabilize her state. Her treatment doesn’t end here, she requires further operations on her pelvic bone and clavicle to become fully functional. She has been directed to a special clinic that can further perform the surgeries needed to restore her functional body but due to her current state, the only safe way to transport her is via a helicopter. Marzena needs a lot of care and time to recover.

Her brother, Sebastian has been left with severe injuries to his leg. Being broken in several places, it requires surgery along with intense rehabilitation to regain full functioning.

Nothing is more important than life and health. The family has experienced a tragic accident that has left them suffering not only in physically but also mentally. They are awaiting long recovery time.

We are very sad to say that the little puppy for whom so much care and attention was given to, was a victim of the accident as well, and did not make it.

We, Marzena’s friends, parents and fiance, are asking you for help and prayers. If you can, please donate and/or share this website with your Social Media friends and family to help the siblings in their recovery.

Thank you so much for reading this article and even more for Donations and Sharing !


Aktualności

 • Agnieszka Turowska - awatar

  Agnieszka Turowska

  25.04.18
  25.04.18

  Dziękuję za wszystkie wpłaty, udostępnienia i niesamowity sukces, który stał się możliwy dzięki WAM! Kilka słów od Marzenki : 10.03.2018 r. - to data, której prędko nie zapomnimy. Ten wieczór miał być jak każdy inny. Jednak nasze życie tj. moje. Sebastiana i Mateusza, rodziny,przyjaciół zmieniło się w ciągu paru sekund. Każdy z nas miał jakieś plany, obowiązki, po prostu zwyczajne, normalne życie. Od 47 dni walczymy z każdym nadchodzącym dniem. To co było dla nas naturalną czynnością, teraz jest postępem. Gdy narzeczony opowiedział mi o całej akcji, łzy ukazały się na moich policzkach. Jesteśmy zaskoczeni dobrocią, którą otrzymaliśmy od wielu ludzi po wypadku.Słowa nie wyrażą tego co uczyniliście dla nas. DZIĘKUJEMY z całego serca za wszystko WSZYSTKIM. Mamy nadzieje, że dobro wróci do was z podwójną siłą.

Komentarze

 • Samorząd Studentów Wydziału Leśnego w Krakowie - awatar

  Samorząd Studentów Wydziału Leśnego w Krakowie

  29.06.18
  29.06.18

  Trzymajcie się, życzymy Wam dużo zdrowia i wszystkiego dobrego! :)

 • ZKS Nafta-Splast Jedlicze - awatar

  ZKS Nafta-Splast Jedlicze

  07.04.18
  07.04.18

  Zarząd i kibice klubu ZKS Nafta-Splast Jedlicze życzą szybkiego powrotu do zdrowia ... Pozdrawiamy serdecznie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.03.18
  24.03.18

  Boże bądź z nimi.

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  21.03.18
  21.03.18

  Zdrowia dla Was, kochani!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.03.18
  21.03.18

  Zdrowia Kochani!!!

Agnieszka Turowska - awatar

Agnieszka Turowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1 462

Darczyńca - awatar
100
Darczyńca
Ania - awatar
10
Ania
Małgorzata MERCIK - awatar
100
Małgorzata MERCIK
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Samorząd Studentów Wydziału Leśnego w Krakowie - awatar
656
Samorząd Studentów Wydziału Leśnego w Krakowie
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
11
Anonimowy Darczyńca
iwona strenge - awatar
24
iwona strenge
Milena - awatar
50
Milena

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.